anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Laptop, wybór.

Sstien
Początkujący

Laptop, wybór.

Jak sprawują się vaio klasy biznesowej? bo bardzo mi się spodobały , najbardziej ze wszystkich.

Ogólnie to potrzebuje laptopa do pisania/internetu oraz "lekkiego" grania(np: football manager 2011, cs 1.6) Chciałbym 13 cali najlepiej + mała wagę + dużą moc baterii, żęby wytrzymało mi z 5h ? na wifi,internet + edytor tekstu, wydać z 3.500 zł chciałbym.

Chciałbym o konstruktywne opinie. Dziękuję z góry za komentarze.

15 ODPOW. 15
profile.country.pl_PL.title
bartek-migas
Początkujący

To czego szukasz to seria S. W tej cenie niestety nie dostaniesz najnowszego modelu SB jednak możesz skusić się na S13S9E, powinieneś nówkę wyhaczyć gdzieś w okolicach 3500zl na allegro.

Nie piszę dlaczego, dlatego że Ty wypisujesz wymagania a ja podaję Ci model który je spełnia a ma nawet dużo więcej bajerów :) + jakość wykonania!

Sstien
Początkujący

No dzięki , pytanko masz go? bo chciałbym również dowiedzieć się jak się sprawuje.

Sstien
Początkujący

a opłaca się dopłacić do tego SB ? szkoda że mają hdd ;/

jsobolew
Początkujący

128GB SSD kosztuje jakieś 1000zł, więc znacząco podniosłoby to cenę komputera, a mniejsze wersje w sumie nie opłaca się pakować.

Moim zdaniem warto ze względu na 2 karty graficzne (energooszczędny Intel i wydajny Radeon), lepsze wykonanie i design, dłuższy czas pracy na baterii, matowy ekran. Generalnie to duży postęp w porównaniu do i tak dobrego poprzednika.

profile.country.pl_PL.title
bartek-migas
Początkujący

Tak, używam osobiście SB.

Jeżeli chodzi o hybrydową kartę graficzną to jest to pomyłka, ja szczerze mówiąc w ogolę nie włączam karty ATI, może jeszcze nie miałem odpowiedniej okazji. Intelowska spokojnie wystarcza do moich zastosowań. A karta ATI wcale nie jest dużo wydajniejsza niż ta wbudowana.

Za to na pewno na pochwałę zasługuje niesamowity ekran - kąty pionowe nie są idealne ale poziome są bardzo zadowalające, jeżeli chodzi o odwzorowanie kolorów - nie widzę tu żadnych problemów, ale co naprawdę jest bardzo fajne to półmat. W pełnym słońcu wystarczy ustawić na max podświetlenie i wygląda bardzo przyzwoicie, można spokojnie pracować ze słońcem za plecami.

Druga rzecz to niesamowita klawiatura, pisze sie na niej bardzo wygodnie, a klawisze sa wykonane z jakiegoś bliżej nie określonego materiału, identyczny ma u siebie apple. Drugim plusem klawiatury jest bardzo dobre podświetlanie! To był strzał w dziesiątkę. W nocy naprawdę bardzo ale to bardzo się przydaje.

Następna rzecz to wbudowany modem HSPA. Bardzo przydatna rzecz w terenie. Wystarczy kupić na allegro kartę Orange za 40zł i mamy przez pół roku internet w komputerze, w sam raz do przeglądania stronek i odbierania poczty.

No i meritum sprawy... bateria! Jest to zdecydowanie najlepsza bateria jaką w życiu widziałem. Bite 6 do 7 godzin! Oczywiście w dosyć ekonomicznym trybie ale z podświetleniem na poziomie 50%. W ostatnich dniach przeglądam głównie internet, więc ładuję laptopa raz na dwa dni! Częściej muszę ładować iphonea!

Szczerze polecam! Bardzo dobrze wykonany, lekki notebooka z kilkoma ciekawymi funkcjami, ale co najważniejsze, naprawdę mobilny.

Dwie rzeczy które bym zmienił to, karta graficzna, chociażby 5650, no i zdecydowanie dysk, alby powinien być 7200 albo ewentualnie dysk hybrydowy, nie są to drogie dyski a naprawdę dużo wydajniejsze niż talerzowce.

jsobolew
Początkujący

bartek-migas, dyski HDD 7200 bardziej się grzeją więc pewnie dlatego się zdecydowali na wolniejszą wersję, a SSD znajdzie się zapewne w następcy ;) Karta grafiki może nie specjalnie wydajniejsza od Intel HD 3000, ale zauważ iż grafiki Intela mają problemy ze sterownikami przez co niektóre programy 3D na nich nie działają. A czemu nie lepsza grafika? Również więcej ciepła wydziela.

Zapewne w wyższym modelu (jeśli się pojawi) dadzą niegrzejące się dyski SSD oraz lepszą grafikę przez co kultura pracy zostanie utrzymana na podobnym poziomie.

profile.country.pl_PL.title
bartek-migas
Początkujący

Jeżeli przejrzysz sobie rankingi dysków to sam dojdziesz do wniosku że to co napisałeś to totalna bzdura, dyski 7200 a 5400 nie mają praktycznie żadnej różnicy jeżeli chodzi o wydzielanie ciepła, ewentualną różnicą którą mogli brać pod uwagę konstruktorzy to pobór prądu, zamontowali w SB bardzo słaby dysk to Hitachi z serii eco więc ma mniejszy pobór prądu niż standardowe dyski, jednak ta różnica to zaledwie 0,5W do 1W, więc zyskujemy góra 10-20 minut dłuższej pracy na baterii, jednak gdyby dysk szybciej wczytywał dane to zapewne czas spędzony na odczycie i zapisie danych byłby krótszy a korzyści niewymierne.

Co do grafiki, jest to zabieg czysto marketingowy. Nie wiem czemu piszesz o problemach ze sterownikami, Sony przecież samo wypuszcza odpowiednie sterowniki. Więc albo mogli dać wydajniejszą kartę. Owszem na trybie speed byloby wieksze wydzielanie ciepla jednak uzyskalibyśmy conajmniej użyteczną kartę graficzną, bo ta wbudowana to do niczego sie nie nadaje. Więc można było wywalić kartę grafiki, zostawić tą intelowską, a wsadzić albo dysk 7200 bądź hybrydowy, ewentualnie jakiegoś 128GB SSD, który nie kosztuje 1000zł, a dużo mniej, gdzie przypuszczam że jezeli sony kupuje ich tony to ceny są bardzo zbliżone do talerzówek.

Co do wyższego modelu to masz rację tam będzie miodzio, taki komputer to marzenie, jednak cena... szczerze mówiąc bez zająknięcia wybrałbym zetkę.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Możesz napisać coś więcej o karcie - dlaczego nie nadaj się do niczego?
Ja może i mało wymagający, ale dla testów zainstalowałem demo Dragon Age II i działa jak marzenie. Może jutro się pobawię i zainstaluję Wieśka drugiego - sprawdzimy czy pójdzie.

profile.country.pl_PL.title
bartek-migas
Początkujący

Spróbuj wiedźmina ale stracisz troche czasu ;) włącza sie ale nie jest grywalny, tak samo NFS Shift 2, jedynie mozna pograc w cos starszego albo mniej wymagającego. Tej karcie naprawde brakuje tego 1GB pamięci.

A jest do niczego bo szczerze mowiac w nic nowszego sie nie pogra, wiec w zasadzie jest bezużyteczna, praktycznie caly czas działam w trybie Stamina.