anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przygotowanie do Windows 7

Jock84
Początkujący

Przygotowanie do Windows 7

Witam drogich adminow;),

Moj lapek to VGN-N11S z ktorego jestem zadowolony patrzac z 2 letniej perspektywy uzytkowania.
Nadal bardzo cichy... i chlodny takiego akurat szukalem jedynie to mi z touchpada schodzi ta powloka - srodek juz zdarty i sie to rozprzestrzenia, ale to nie sedno tego postu.

Dobiega powoli okres dla sciagania Windows 7 RC. Interesuje mnie przetestowanie go na moim laptopie, jednak nie chce zaklucic integralnosci dyskowej... (na moim desktopie byl z tym problem partycja utworzona z poziomu vista odbiegala od tej zrobionej w partition magic, powstal jakis konflikt poczatku partycji i danych) stad moje pytanie.

Mam dwie partycje c: viao i d: vaio. Ta druga nie systemowa 38gb zrobiona chyba przeze mnie przy instalowaniu xp dzieki danym systemowym vaio z dysku . Nie chce formatowac calej partycji 😧 i instalowac tam 7ki tylko skopiowac dane gdzies indziej a pozniej podzielic ta partycje na dwie tak by stworzyc ok 17gb partycje dla siodemki a reszte dla danych. W ten sposob bede posiadac dwa systemy mozliwe do wyboru przy boot'cie

Xp dziala mi dobrze ale zawsze raczej zwalnia komp po jakims czasie i wypadalo by go znow reinstalowac dlatego jestem ciekawy jak windows 7 bedzie sie zachowywac po kilku miesiacach. Advisor Win7 mowi że komputer da rade systemowi. Jednak laptopa bede potrzebowac w najblizszych miesiacach wiec nie chcial bym czegos zrobic nie tak wiec pytam o najlepsza droge do mojej operacji by nie naruszyc danych vaio i spojnosci dyskowej

Pzdr.
Robert,

13 ODPOW. 13
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Aleś zagmatwał :smileygrin:

A nie możesz potestować sobie Win7 na maszynie wirtualnej?

Łukasz

Jock84
Początkujący

Czesc Lukasz,

Pisze odpowiedz juz drugi raz bo zauwazylem ze system nie opublikowal mojej wypowiedzi.

Wydaje mi sie że wirutalna maszyna bedzie dobra na testowanie lecz nie w przypadku kilko miesiecznego użytkowania.
Stad też bede musial sformatowac partycje D; i ja podzielic jakos... mam nadzije ze recovery partition z danymi nie zostanie jakos naruszona tym procesem.


Pzdr,
r.

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący


Wydaje mi sie że wirutalna maszyna bedzie dobra na testowanie lecz nie w przypadku kilko miesiecznego użytkowania.
Stad też bede musial sformatowac partycje D; i ja podzielic jakos... mam nadzije ze recovery partition z danymi nie zostanie jakos naruszona tym procesem.



Hej,

Obawiam się, że niestety musisz zrobić formata. Nie bój nic o naruszenie Recovery Partition - instalator Win7 wykryje ją normalnie i po prostu jej nie tykaj :wink: Zresztą i tak chyba nie da się jej usunąć, bo jest jakoś zabezpieczona.

Pzdr

Jock84
Początkujący

Witam Wlasnie pisze z 7mki ;),


No coż jak na 2 letni komputer chodzi ok.
Osobiscie pamietam że moj model zaczento sprzedawac z xp a pozniej z vista czego sobie nie wyobrazam osobiscie. Moj wynik na 7mce to 3.1 ze wzgledu na karte graficzna ale Areo smiga. Przyznam ze moje wrazenie jest mieszane ale to wina mojego desktopu na ktorym mam Viste/7mke, tam dziala blyskawicznie. Co zakluca moja percepcje w uzytkowaniem na 7mki na laptopie bo jestem przyzwyczajony do szybkosci na tym systemie. Za to w xp nie draznią mnie opoznienia hehee...
System uzywa ok 600-700 mb ramu za to dziala sprawnie jednak przy posiadaniu 1gb budzi sie moj maly nie pokój :wink: Mam pytanie czy mam jakas możliwośc dolozyc jeszcze jedna kość? tak na przyszlosc? Moja gwarancja chyba powoli wygasa a nie wiem czy macie jakies rozszerzenia jej.
Na mojej konfiguracji i ocenie 3.9 gdyby nie grafika :wink: jest w miare w miare chyba lepiej niz w XP jedyne co warto wspomniec to posiadam film 720p i przy playbacku sa jakies male zwoleninia na 7mce nie przeszkadzaja zbytnio bo film plynnie chodzi ale jednak wystepuja wiec takie filmy raczej na Xp. Aha i baterie 7mka bardziej pozera... w porownaniu do xp. Zastanawia mnie czy Sony pracuje? na wzbogaceniem siodemki? theme'y wygaszacze itp.

Pzdr.,
r.

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Hej,
Instalowałeś jakieś dodatkowe sterowniki po instalacji Win7?

System uzywa ok 600-700 mb ramu za to dziala sprawnie jednak przy posiadaniu 1gb budzi sie moj maly nie pokój :wink: Mam pytanie czy mam jakas możliwośc dolozyc jeszcze jedna kość? tak na przyszlosc? Moja gwarancja chyba powoli wygasa a nie wiem czy macie jakies rozszerzenia jej. 

Twój laptop obsłuży maksymalnie 2GB DDR2 SDRAM 533 MHz, więc spokojnie możesz dokupić dwie kości po 1GB i instalować. Albo poprosić o montaż kości w sklepie, w którym zakupiłeś RAM. Komputronik oferuje takie coś od ręki.
Na mojej konfiguracji i ocenie 3.9 gdyby nie grafika :wink: jest w miare w miare chyba lepiej niz w XP jedyne co warto wspomniec to posiadam film 720p i przy playbacku sa jakies male zwoleninia na 7mce nie przeszkadzaja zbytnio bo film plynnie chodzi ale jednak wystepuja wiec takie filmy raczej na Xp.

Jakiego formatu jest film? .mkv?
Zastanawia mnie czy Sony pracuje? na wzbogaceniem siodemki? theme'y wygaszacze itp.

Ooooj ciężko pracują, nad dowaleniem jak największej ilości swojego softu :laughing: :tongue:

Pozdrawiam,
Łukasz.

Jock84
Początkujący

Witam ponownie,

Hej,
Instalowałeś jakieś dodatkowe sterowniki po instalacji Win7?



I tu Cie mam :tongue: mogł bym powiedziec A.. miało byc tak pięknie;o)p

W manadzerze urzadzeń ma dwie rzeczy nie zainstalowane... co chyba wplywa na moj problem.
A mianowicie ostatnio pisalem przy wifi.. Jednak gdy podlacze modem.. swieci ok 2 sekund i gasnie.. brak prądu w usb :tongue: to zwykly malutki sagem zainstalowalem sterowniki normalnie jak na desktopie nawet przez te dwie sekundy dzialania modemu te sterowniki sie finalizowaly. Smieszne jest ze myszka i card reader dziala ale zauwazylem ze gdy odlacze softwearowo z pod windy card reader - windows mowi mozesz odlaczyc .. ale cardreader nadal sie swieci (taka maly led) a normalnie gasnie.. to taka anomalia.

Nie mam zainstalowanych nastepujace rzeczy - problem zapewne taki sam jak przy viscie.

Uknown device :tongue:
szczegoly
Intel (R) 82801GBM (ICH7-M/U) LPC Interface Controller - 27B9
Code 28 drivers not installed
Hardware Id.
ACPI\SNY5001
*SNY5001

Powiem że juz probowalem ze strony intela zainstalowac dla chipsetu Mobile Intel® 945GM Express Chipset takie cuś Intel® Chipset Software Installation Utility - inf'ami oraz Intel® Matrix Storage Manager1 (przyczym ten sie sfinalizowal jako nie spelnialem jakiegos minimum systemowego;) Wczesniej jeszcze zainstalowalem rowniez stery graficzne - ale to nie konieczne bo 7mka odrazu daje jakies firmowe ja chcialem zobaczyc czy zainstalowanie nowszych intela zwiekszy index experience - nie zwiekszyło hehe)

A drugie co mi sie nie zainstalowalo to
Mass storage controller
Location PCI bus 8 device 3, function 2
device isnt using any resources because it has a problem

Przy tych kombinacjach zainstalowalem jeszcze
Sony Shared Library

A teraz moge powiedzieć że płacze i wzdycham :smileygrin: bo nie mam netu przez modem usb sagem fast:P


Jakiego formatu jest film? .mkv?

Pozdrawiam,
Łukasz.



Wy w sony naprawde macie obsesje na punkcie formatow :laughing: ostatnia wytoczona wojna formatowa to blue ray ale w histori firmy nie pierwsza i pewnie nie ostatnia. :smileygrin:
Juz sobie wyobrazam rozmowe kwalifikacyjna do sony. Ale, nie! format w torym mam film to VOB
5gb plik ale jakosc porywajaca naprawde..... dziala plynnie(na XP) na 7mce jakby czasa brakowalo mocy gram to na Video Lan player.

Pozdrawiam i czekam na rady co tu zainstalować :tongue: w necie powiem że raczej cieżko znaleźć odpowiedz pomimo że blad wystepuje od jakiegos czasu i przedewszystkim na viscie mowie o tym interface controler.
r.

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Cześć,
Intel 82801GBM, który masz niezainstalowany to kontroler SATA - spróbuj zainstalować te sterowniki, jeśli się nie uda to znaczy, że jeszcze pod Win7 nie ma :wink:
Co do modemu - to raczej nie anomalia hardware'owa. Myślę, że po prostu Windows odłącza urządzenie, bo nie rozpoznaje do niego sterowników?
Intel Matrix Storage olej, nie przyda się.

Wy w sony naprawde macie obsesje na punkcie formatow  :laughing: ostatnia wytoczona wojna formatowa to blue ray ale w histori firmy nie pierwsza i pewnie nie ostatnia.  :smileygrin: 

Jakoś nie płacze z powodu przegranej Betamax, z wygranej Blu-Ray natomiast bardzo się cieszę (może temu, że miałem Blu-Ray przed zakońćzeniem wojny? :smileygrin: Pytałem, czy film, który masz jest w rozszerzeniu .mkv, bo znam pare tricków, które pozwalają ominąć klatkowanie, kwestia ustawień kodeka. Ale skoro jest w innym to nie ważne.
Na koniec pobaw się jeszcze tym może coś zadziała.
Pozdrawiam,
Łukasz

Jock84
Początkujący

Dobry wieczor xD,

A załozymy sie że na Vistcie bede miał taki sam problem? :tongue:
Jeden uzytkownik rozwiazal ten problem ale dzieki sterownikom umieszocznym na supportcie Asusa.. Sony ! c'mon :wink: ale czytajac dalej widze ze komponent Intel(R) 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Controller - 27B9 jest czescia Atmel TPM (Trusted Platform Module) device
jednak instalowanie jego sterownikow nie pomoglo ze strony ibm dla lenevo..

Ten link ktorym mnie obdarzyles niestety nie działa.. i odwoluje do brakujacego pliku infinst_autol.exe a ja identyczny (ta sama nazwa) instalowalem ze strony Intela przy szukaniu sterownikow chipsetu 945.


Dziwnym jest by windowsa... by wylaczac zasilanie w usb
tylko bo nie rozpoznaje sterownikow. sterowniki sa finalizowane..succefully bo modem dziala po wpieciu przez piewsze 2 sekundy a pozniej gasnie.

Na moim desktopie z win 7 modem "swiecil" bez sterownikow a ze sterownikami normalnie dziala normalnie a na vaio nie :cry: Wiec blad jest gdzies w tych nie zainstalowanych czesciach.



Kindest rgds,
r.
Ps.
Nie watpie ze nie placzesz bo bylo to stwierdzenie z przymrozeniem :heart_eyes: lol taka mala zbieżnosc nastapila

ps2.
Aha zoinstalowane mam tez znudy to:
Alps Pointing Driver -7.0.501.7, touchpad dziala :tongue:
Setting Utility Series -2.0.00.11270
Sony Shared Library 2.53 Mb
Sony Utils DLL -7.0.00.11210
VAIO Control Center -2.0.00.11060

oraz ta paczke driverow wystpujacych pod kategoria Xp
nadal nic :cry:

A moze jak nie masz pomyslow napisze do supportu obcojezycznego? hm.. :cry:

EDIT:
Nie zainstalowany Mass storage to był => texas instruments card reader czy cos takiego. Z tym sie uporalem.

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Hej,

 ale czytajac dalej widze ze komponent Intel(R) 82801GBM (ICH7-M)Asusa.. Sony LPC Interface Controller - 27B9 jest czescia  Atmel TPM (Trusted Platform Module) device
jednak instalowanie jego sterownikow nie pomoglo ze strony ibm dla lenevo..

Matko! To do serii N dali TPM, a do nowszych już przestali? :cry:
Dziwnym jest by windowsa... by wylaczac zasilanie w usb
tylko bo nie rozpoznaje sterownikow. sterowniki sa finalizowane..succefully bo modem dziala po wpieciu przez piewsze 2 sekundy a pozniej gasnie.

Może to jakiś odpowiednik dawnego BSOD'a? Też działało pare sekund i jebut... :wink:
Na moim desktopie z win 7 modem "swiecil" bez sterownikow a ze sterownikami normalnie dziala normalnie a na vaio nie  :cry: Wiec blad jest gdzies w tych nie zainstalowanych czesciach. 

No, zapewne. Tylko weź znajdź dla nich sterowniki skoro ich nie ma... Gorzej jak z Linuxem... :slight_frown:
A moze jak nie masz pomyslow napisze do supportu obcojezycznego? hm.. :cry:

Możesz spróbować, mi już się skończyły teorie... Jeśli oni nie pomogą to przekaże to do supportu Sony (chociaż prędzej oni to zrobią jak zobaczą co wymyśliłeś :wink: )
EDIT:
Nie zainstalowany Mass storage to był => texas instruments card reader czy cos takiego. Z tym sie uporalem.

To git, działa Ci już czytnik?