anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VGN-FZ21E - przegrzanie?

steel_darkness
Początkujący

VGN-FZ21E - przegrzanie?

Witam, mam problem z moim laptopem, VGN-FZ21E. Działał bez zarzutu od ponad roku aż do tej chwili, gdy nagle wyłączył się i nie daje się włączyć ponownie. Najbardziej prawdopodobne, że przyczyną jest przegrzanie bo był mocno gorący w momencie wyłączenia. I tu pytanie - przegrzanie czy spalenie? Laptop od ponad 20 min. nie reaguje na przycisk power, diody w laptopie nie świecą, w zasilaczu świeci, więc jest chyba sprawny, po podłączeniu baterii również nic się nie dzieje. Czy ktoś miał podobną sytuację albo wie jak Vaio reagują na wysoką temp? Wyłączają się na jakiś czas czy z miejsca palą płytę?:]

6 ODPOW. 6
jagpoljer
Początkujący

Witam, mam problem z moim laptopem, VGN-FZ21E. Działał bez zarzutu od ponad roku aż do tej chwili, gdy nagle wyłączył się i nie daje się włączyć ponownie. Najbardziej prawdopodobne, że przyczyną jest przegrzanie bo był mocno gorący w momencie wyłączenia. I tu pytanie - przegrzanie czy spalenie? Laptop od ponad 20 min. nie reaguje na przycisk power, diody w laptopie nie świecą, w zasilaczu świeci, więc jest chyba sprawny, po podłączeniu baterii również nic się nie dzieje. Czy ktoś miał podobną sytuację albo wie jak Vaio reagują na wysoką temp? Wyłączają się na jakiś czas czy z miejsca palą płytę?:]


Prawdopodobnie wyłączają się. Miałem niedawno podobną sytuację. Przy pracy na niektórych aplikacjach, temp. na obu procesorach dochodziła nawet do 82 stp.C. Chociaż u mnie sie jeszcze nie wyłączał. (Pisałem o tym na forum). Znajomy poradził mi bym przeczyścił komore wentylatora. I tak zrobiłem. Końcówką odkurzacza (bez zdejmowania pokrywy) przedmuchałem pod niewielkim ciśnieniem-wszystkie zewnętrzne wyloty wentylatora. Po tej czynnosci temp. procesorów przy normalnym obciążeniu wynosi; 44-47 stp. C. Przy maksymalnym góra;54-57. Jezeli to nie pomoże zwróć się do Vaio-link. Wyczytałem na stronie Vaio-support, iż niektóre egzemplarze laptopów przegrzewały się i był podobny problem. Nawet Sony wymieniało na gwarancji jakieś elementy.
Pozdro.

steel_darkness
Początkujący

Jeśli wyłącza się to chyba porządnie bo do tej pory nie daje się włączyć...:/ Na baterii czy na zasilaczu ten sam efekt, brak jakiejkolwiek reakcji. To objawy spalonego procka, płyty głównej czy może czegoś jeszcze innego? Wie ktoś może?

jagpoljer
Początkujący

Czy już wiesz jaka jest przyczyna.? Rozmawialem z kolegą, który ma wiekszą wiedzę. Uważa, ze jeżeli to nie jest wentylator to może stabilizator napięcia, kości pamięci lub dysk. Jak sie dowiesz na 100% to napisz bo jest to ciekawe.

steel_darkness
Początkujący

Tak, Soniak zmartwychwstał;) Okazało się, że przyczyną były jakieś problemy z BIOS'em, tego w sumie nie spodziewałem się... W każdym razie po wymianie BIOS'u wszystko wróciło do normy.

pepper34
Początkujący

ciekawy temat, ja tez mam tego 21e , ale nie mialem jeszcze takiego problemu z nim , a powiedzicie mi jak sprawdzic temperature procka i reszty czesci, czy tylko przez bios-a?? ogolnie moj vaio chodzi bez zarzutu , a jest praktycznie codziennie na dlugim chodzeniu bo duzo przy nim pracuje , to czasami az jest taki goracy ze moglbym jajecznice zrobic na nim , pytalem w salonie czy to moze jakis problem, to powiedzieli ze absolutnie nie, ze poprostu jelsi duzo pracuje to jest nagrzewa , odp

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Cześć,
Temperature podzespołów możesz sprawdzić programem Everest w wersji Ultimate (dostępny w wersji bodajże Trial).

Na jakim podłożu trzymasz laptopa podczas pracy? Kolana, biurko?

Pozdrawiam,
Łukasz