anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Vaio VPCYB1S1E/S piszczy :( !!!

profile.country.pl_PL.title
PiotrProkopiuk
Początkujący

Sony Vaio VPCYB1S1E/S piszczy :( !!!

Już chciałem opowiadać tutaj moja cała hsitorie z servisem vaio, który po 2 "naprawach" nic nie zrobil z problemem (jedynie zostawił poobrywane naklejki z dołu). Wymienił obudowe i plyte glowna, co nie wiem czemu mialo sluzyc. Ale zeby ktos mi pomogl napisze to zwiezle.

Po pierwsze komputer piszczy ... jak mam wlaczone gadu gadu i przeglądarke ... nie testowalem jeszcze zadnych gier bo nie mialem na to czasu... jest to laptop ktory mam miesiac z czego 3 tyg w servisie. A zaznaczam ze ma oddzielna karte graficzna i jest oznaczany jako multimedialny. Te piszczenie jest bardzo irytujace. Czy jest jakis sposób zeby sie jego pozbyc nie wysylajac znowu komputera do serwisu?

Po drugie wentylator. To jest suszarka a nie komputer... Nie chce mi sie wierzyc ze Vaio ma takie standardy. Bo dalem 2000 zl za netbooka zeby miec komputer renomowanej firmy i nie miec z nim klopotów. Tak wiec wentylator jest glosny a co najgorsze praktycznie od wlaczenia "piluje" non stop na pelnych obrotach. A testowalem jedynie przegladarke i gadu gadu a zaznaczam ze niby ten laptop jest przystosowany do mniej wymagajacych gier.

Serwis to jakas porazka. Nic nie zrobili z tym irytujacym piszczeniem mimo pozbycia sie chyba 50 zl z mojego telefonu na tlumacznie kiedy ten dzwiek wystepuje.

Narazie poczekam tutaj na odpowiedz a potem zostaje mi tylko powielac na forach ten tekst i ostrzegac ludzi. Cos mi malo zwiezle wyszlo ale jestem strasznie wkurzony przez ta sytuacje ... bo myslalem ze taka firma nie pozwoli sobie na to. I przypominam ze wczesniej mialem Lenovo do którego poprostu dla Sony jest bardzo daleko. Licze na pomoc. Pozdrawiam

10 ODPOW. 10
jsobolew
Początkujący

Jakiego rodzaju pomocy oczekujesz znaleźć na forum użytkowników i sympatyków komputerów VAIO? W Twoim przypadku jest to problem z hardware'em i jedynie serwis jest w stanie coś z tym zrobić. Jednakże, cytując notebookcheck.pl:
Kultura pracy małego Vaio okazała się niemal identyczna jak w przypadku testowanego wcześniej Winda U270. Oznacza to, że chłodzenie pracuje cały czas, wytwarzając szum na poziomie 32,9 dB. Czasem włącza się drugi bieg (generujący hałas o wartości 35,9 dB); według moich obserwacji dzieje się to jednak rzadziej, niż w konstrukcji MSI. Choć wiatraczek nigdy się nie wyłącza, można uznać Sony za laptop w miarę cichy.


Wynika z tego, że albo jest coś nie tak z wiatrakiem, albo masz bardziej wyczulony słuch. Ciche piszczenie przy pracy na baterii jest cechą procesorów Intel Core, dzieje się tak gdy procesor chce obniżyć taktowanie w celu zaoszczędzenia energii. W jakich warunkach dzieje się to u Ciebie? Skoro wymienili płytę główną to wątpię, aby to była wina trafionego tranzystora.

profile.country.pl_PL.title
PiotrProkopiuk
Początkujący

Oprócz sympatyków moze znajdą się osoby ktore spotkały się z tym problem, na co liczylem. Moze jakies aktualizacje softu sa potrzebne? Bo nie chce wysylac znowu do serwisu ktory nic nie robi z tym.

Co do cytatu : nie rozumiem czemu komputer z takimi parametrami oznaczany jako multimedialny testowany na grach jedzie na tym "drugim" biegu na byle przegladarce?

Piszczenie pojawia sie jak wlaczam gadu gadu i jest ono ciagle a na przegladarce przerywa. Moze jest to wina cewek zasilajacych ? czy moze trzeba pogrzebac w biosie lub obnizyc napiecie procesora? chwytam sie juz wszystkiego a takie stwierdzenia znalazlem na innych forach. A pisze tutaj bo licze na to ze moze sie juz ktos z tym spotkal i mi pomoze.

jsobolew
Początkujący

Pracuję w Media-Saturn przez co nie mam na codzień styczności z tym modelem i ciężko jest mi coś więcej na ten temat powiedzieć. W przypadku procesorów Intel należało wyłączyć c3/c6 mode w biosie by pozbyć się pisków, jak to się nazywa w przypadku AMD i czy jest w ogóle taka zmiania możliwa nie wiem. Przy czym procek jedzie wtedy na 100% mocy cały czas i bateria będzie krócej trzymać (o ile to to o czym myślę). Napięcia nie obniżaj bo komputer będzie niestabilnie pracował.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A ogólnie rzecz biorąc to Gadu Gadu jest obecnie tak "systemożerną" aplikacją, że zupełnie nie ma sensu instalować wersji wyższej niż 7.

Nie miałem okazji pracować na tym maluchu Vaio Y w ciszy bo używałem go tylko podczas targów w Łodzi, ale na pewno w 13'' calowym Y nic nie piszczy, a wentylator włącza się naprawdę sporadycznie - tego na co dzień używa moja żona.

profile.country.pl_PL.title
PiotrProkopiuk
Początkujący

@jsobolew wiem sprawdzalem juz w biosie i nie ma takiej opcji na amd.. ale i tak bym wolal nie ryzykowac

@Lajam wielu uzytkownikow na innych forach skarży sie na piszczenia w Vaio ale to w niejakiej wersji E , i to jest niesprawiedliwe ze jest to jedna wielka loteria z tym ze w jednym nic nie piszczy a w drugim piszczy. Ja mam wersje gg 9. Instalowalem tez 10. W wolnej chwili jak znajde 7 to zainstaluje chociaz watpie zeby cos to dalo

profile.country.pl_PL.title
PiotrProkopiuk
Początkujący

@lio

czy dobrze zrozumiałem, chodzi Ci ze piszczenie jest rzecza normalna w malym komputerze z takimi osiagami? A tak wogole to ja mam go caly czas na kablu. Nie ma roznicy czy bateria czy kabel.

A i jak zainstalowalem wersje gg 7 to piszczenie zniklo... ale niestety ta wersja nie obsługuje mi wszystkich numerów z listy to musialem wrocic do gg 9. Wniosek z tego ze piszczy na niektórych oprogramowaniach bardziej wymagających. Czyli raczej jest to zalezne od softu.

mieszk3
Początkujący

lio napisał(a):

podobno gg pracuje nad odchudzeniem swojego programu by nie zajmował najwięcej zasobów podczas normalnej pracy.


A czy mimo wszystko nie dziwi Cie, ze laptop piszczy przy marnym GG (nie wazne ile zuzywa zasobow, nie powinno miec to wplywu na piszczenie)??? Oznacza to tylko marne wykonanie tych laptopow. Bo co jak co, to na pewno nie jest prawidlowe.

profile.country.pl_PL.title
PiotrProkopiuk
Początkujący

dokładnie tez tak mysle jak moj przedmowca i stad caly moj żal. Bo wczesniej mialem cichutkie lenovo i jest kontrast ... a vaio niezle sobie ceni i mimo ze powoli sie przyzwyczajam i ten komputerek jest ladny... to szczeze jakbym mogl wrocic czas nie kupil bym tego komputera. Zaoszczedzilbym z 600 zl i kupil np NIE PISZCZACEGO ACERA. Teraz lapek mi jest potrzebny i nie mecze juz serwisu ...ale jak bede mial przy sobie drugi to bede chcial cos z tym zrobic bo wiadomo ze to piszcza cewki lub transformatory. Bo to jest po prostu niedopuszczalne w tak drogich laptopach tak renomowanej firmy. I nie rozumiem czemu sony na to sobie pozwala, zamiast to naprawic odsylaja mi po 2gim serwisie lapka nie naprawionego wogole ... czy to az takie trudne ... a niezadowolony klient wiadomo ze pojedzie im na opini i bedzie ostrzegal ludzi tak jak ja.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Z całym szacunkiem ale niezadowolony klient powinien też troszkę o siebie się zatroszczyć. Dokładne opisanie usterki i momentów w których ona występuje jest dla serwisu bardzo cenną wskazówką. Tutaj na forum wiemy już sporo i sądzę, że jeśli odwiedzisz serwis i przekażesz te same informacje to w końcu dostaniesz to czego oczekujesz. No i tego też Ci życzę;)

Pozdrawiam
cogito