anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Virtualization technology na vaio fz31m

maynardpt
Początkujący

Virtualization technology na vaio fz31m

Witam wszystkich chciałbym zapytac o jedna istotna rzecz w moim vaio.A czkolwiek posiadam vaio fz31m i windows 7 ,chciałem zrobić na w7 wirtualna masznye a mianowisie windows xp , poniewarz w7 posiada taka opcje, zainstalowałem na systemie virtualna pc program potem to tego xp zgodnie z instrukcja, wszystko by było ok tykl nie włancza mi sie mi ten virtualny xp poniewasz w biosie musze włączyć lub wyłaczyć(dokładnie nie wiem)opcje Virtualization technology(mój procesor Intel obsugóję takie cos) aczkolwiek ja w swoim vaio nie mam (w biosie )takiej opcji.możecie moi powiedzieć dlaczego i czy jest to jakoś do przejścia>pozdrawiam

5 ODPOW. 5
gigaman
Początkujący

Póki co nie uruchomisz tego w jakiś prosty sposób. oficjalnie w tej chwili żadne notebooki sony nie wspierają VT, mimo ze sprzęt ma wszystko gotowe. Cały bajer w tym, że w biosie obsługa tej technologii jest zablokowana i nie da się tego jakimś przełącznikiem zmienić. Sytuacja zmieni się jednak mniej więcej w czasie gdy na rynku oficjalnie pojawi się windows 7, mają wtedy oficjalnie zostać wydane nowe wersje biosów z możliwością uruchomienia VT. Jeśli jednak nie chce Ci się tyle czasu czekać możesz uruchomić to w sposób nazwijmy "hackerski". Ostrzegam jednak, że przez to TRACI SIĘ GWARANCJĘ! Więc się głęboko zastanów. A tych co chcą tego spróbować NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ odsyłam tu: http://levicki.net/articles/tips/2009/02/20/HOWTO_Enable_Intel_VT_on_Sony_VAIO_notebook_with_AMI_Apt...

Marianob85
Początkujący

Póki co nie uruchomisz tego w jakiś prosty sposób. oficjalnie w tej chwili żadne notebooki sony nie wspierają VT, mimo ze sprzęt ma wszystko gotowe. Cały bajer w tym, że w biosie obsługa tej technologii jest zablokowana i nie da się tego jakimś przełącznikiem zmienić. Sytuacja zmieni się jednak mniej więcej w czasie gdy na rynku oficjalnie pojawi się windows 7, mają wtedy oficjalnie zostać wydane nowe wersje biosów z możliwością uruchomienia VT. Jeśli jednak nie chce Ci się tyle czasu czekać możesz uruchomić to w sposób nazwijmy "hackerski". Ostrzegam jednak, że przez to TRACI SIĘ GWARANCJĘ! Więc się głęboko zastanów. A tych co chcą tego spróbować NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ odsyłam tu: http://levicki.net/articles/tips/2009/02/20/HOWTO_Enable_Intel_VT_on_Sony_VAIO_notebook_with_AMI_Apt...


Huh. A skąd ty masz takie wiadomości. Pisałem do supportu i dostałem odpowiedz ze VT dostępne jestylko w najdroższym modelu vaio i nie jest przewidziane wydanie nowszych wersji biosu do niższych modeli 😐 Ot to jest sony.

gigaman
Początkujący

Huh. A skąd ty masz takie wiadomości. Pisałem do supportu i dostałem odpowiedz ze VT dostępne jestylko w najdroższym modelu vaio i nie jest przewidziane wydanie nowszych wersji biosu do niższych modeli 😐 Ot to jest sony.


Skąd mam takie wiadomości? Powiedzmy ze spędziłem sporo czasu na szukaniu sposobu na uruchomienie VT w moim lapku i przekopałem się przez bardzo wiele stron i forów, m. in. forum Intela przeznaczone dla developerów i podobne ale firmowane przez Sony.
Informacje jakie dostaje się przez support raczej niewiele są warte jeśli się pyta o coś czego nie ma, a ma dopiero być. Support zawsze dowiaduje się jako ostatni, gdy wszystko jest już opracowane i mają gotowe odpowiedzi na najpowszechniejsze pytania.
Powiadasz, że w najdroższym modelu Vaio jest VT, tak? Mój jest akurat najdroższym z serii i jakoś VT nie ma...

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Powiadasz, że w najdroższym modelu Vaio jest VT, tak? Mój jest akurat najdroższym z serii i jakoś VT nie ma...

Pewno chodzi o nowe modele FW, których jeszcze nie ma w sprzedaży. :zipper_mouth:

Marianob85
Początkujący

O widzisz. No to mam nadzieje ze i mój model CS11 znajdzie sie w szczęśliwym gronie lapków w których ta opcja nie będzie na siłe wyłączona.

BTW. Zresztą skoro Vista potrafi wykorzystać tą technologie a jest ona umyślnie wyłączona, to dlaczego miała by być ona nagle włączona pod 7 😐