anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czas b w a57

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Alchemik123
Poszukiwacz

Czas b w a57

Witam.

Proszę o wyjaśnienie, jak mogę włączyć czas bulb w alphie 57? Zamierzam kupić ten aparat i zależy mi na tej funkcji. Z góry dzięki.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Wystarczy jeden ruch kółka, nic nie trzeba włączać. Czas zmienia się po prostu 20'', 25'', 30'' i potem jest BULB.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć! 

 

Tryb BULB dostępny jest w trybie M przy ustawieniu naświetlania powyżej 30 sekund. 

 

Pozdrawiam  :slight_smile:

 

 

profile.country.PL.title
Alchemik123
Poszukiwacz

To wiem. Chodzi mi o to, że gdy nastawiam tryb M i zmieniam czas otwarcia migawki, to najwyższą wartością jaką mogę ustawić (z poziomu ekranu) jest 30 sekund. Czy muszę wejść gdzieś głębiej w ustawienia i włączyć tę opcję?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Wystarczy jeden ruch kółka, nic nie trzeba włączać. Czas zmienia się po prostu 20'', 25'', 30'' i potem jest BULB.

profile.country.PL.title
Alchemik123
Poszukiwacz

Dzięki, nie wiem czemu wcześniej tego nie zauważyłem. Mam jeszcze jedno pytanie - czy używając pilota sony i z aparatem ustawionym na tryb bulb, wystarczy, że wcisnę odpowiedni guzik na pilocie, odejdę od aparatu na 15min, zrobię kawe itp i wrócę, i wtedy wcisne ten przycisk jeszcze raz? Czy może muszę stać przed aparatem z pilotem i guzikiem wciśniętym przez cały czas robienia zdjęcia? Pytam, bo używając wyłącznie aparatu spust migawki musi być wciśnięty cały czas, a nie raz wciskam - otwieram  migawkę, drugi raz wciskam - zamykam migawkę.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Z pilotem w trybie BULB to jest właśnie fajne to, że pierwsze przyciśnięcie otwiera migawkę, a drugie zamyka.

 

Co zrobisz w czasie między jednym a drugim przyciśnięciem? To już mnie nie interesuje :wink:

profile.country.PL.title
Alchemik123
Poszukiwacz

Ok, dzięki wielkie :slight_smile: