anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lightroom 4

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lightroom 4

:c37

Adobe wypuściło Lightroom'a 4 wersję beta.
Ściągamy stąd: LINK
Filmik promujący/informujący o zmianach: LINK


Mało gdzie jest info o tym, więc póki co skrót zmian w języku angielskim:
- Highlight and shadow recovery brings out all the detail that your camera captures in dark shadows and bright highlights.

- Photo book creation with easy-to-use elegant templates.

- Location-based organization lets you find and group images by location, assign locations to images, and display data from GPS-enabled cameras.

- White balance brush to refine and adjust white balance in specific areas of your images.

- Additional local editing controls let you adjust noise reduction and remove moiré in targeted areas of your images.

- Extended video support for organizing, viewing, and making adjustments and edits to video clips.

- Easy video publishing lets you edit and share video clips on Facebook and Flickr®.

- Soft proofing to preview how an image will look when printed with color-managed printers.

- Email directly from Lightroom using the email account of your choice.


edit:
dla mnie najciekawszą i najważniejszą zmianą jest dodanie wielu funkcji do pędzelka m.in. zmiana "balansu bieli" (a właściwie lifting), odszumianie, mora. Jestem pewien, że nie jednemu przyda się nowy panel "mapa", czy wsparcie video.

edit2:
http://blogs.adobe.com/photoshopdotcom/2012/01/lightroom-4-beta-now-available.html

EDIT 06.03.2012
Już jest! Finalna wersja!
Adobe Blog
Adobe
Świat Obrazu

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
73 ODPOW. 73
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Już ciągnę i zobaczymy co potrafi czwóreczka :D

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

z tego co czytam to podobają mi się te zmiany :c34



szczególnie:
White balance brush, highlight shadow recovery, local edditing i soft proofing :nauseated_face:

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Szkoda że nie obsługuje XP...
przyjdzie mi jednak poczekać na test możliwości nowego LR

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

I jak to odszumianie w porównaniu do 3? A ostrzenie testowaliście? Mam wrażenie, że ostrzenie w 3 było okropne w stosunku do 2. Ciekawe jak w 4 będzie (w sensie jest)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Mnie przeraża jak bardzo łakomy na moc procesora i pamięć jest nowy LR.
Mój komp już nie wyrabia :(
Czas na nowy, ale....
I jak to odszumianie w porównaniu do 3? A ostrzenie testowaliście? Mam wrażenie, że ostrzenie w 3 było okropne w stosunku do 2. Ciekawe jak w 4 będzie (w sensie jest)


Najlepiej byłoby zrobić test: 2 vs 3 vs 4 :c18
Po głębszym zastanowieniu się przypomniało mi się, że ja mam instalkę dwójki w pudełeczku LR :c34

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

ja jeszcze 4eczki nie startowałem, poczekam na pełną wersję...nie chce mi się bawić w bety

kris napisał(a):


Czas na nowy, ale....

może taki?..._DSC1793.jpg

wiem, wiem i tak nie lubisz :P

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Co mnie zaskoczyło na plus to Lightroom 4 całkiem nieźle obrabia JPEGi :c34

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

moje pierwsze próby z LR 2 były na jpgach ;) nie miałam jeszcze pojęcia o Rawach :smileyredface:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

A ja dalej nie rozumiem Waszych zachwytów LR... Próbowałem kilka razy się do niego przekonać i... :c31

------------------------------
fotoamator