anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

luneta &alfa 500

profile.country.en_GB.title
zielona85
Początkujący

luneta &alfa 500

Dostałam lunetę i podłączyłam ją pod aparat adaptreem wszystko dziła jak nalezy tylko jest problem .Jak robię zdjecie to centrum jest ostre a wszystko do okoła rozmamzane .Mam pytanie jak się pozbyć tego rozmycia ???????

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Na początek kilka pytań, dzięki którym może uda mi się pomóc.

W jaki sposób ustawiasz ostrość?

W którym punkcie kadru jest obiekt na który ustawiasz ostrość?

Czy pozostałe obszary, które są nieostre na zdjęciu są w tej samej odległości od aparatu co obiekt, na który ustawiasz ostrość?

Co to za luneta, adapter?

Message was edited by: piotruso

profile.country.en_GB.title
zielona85
Początkujący

DSC00106 mmm.jpg

profile.country.en_GB.title
zielona85
Początkujący

Wygląda to mniej więcej tak w moim wykonaniu :smileyeek:.

profile.country.en_GB.title
zielona85
Początkujący

Witam więc używam adaptera T -Ring Minolta AF luneta jest dosyć spora próbóje ustawiać ostrość i na apracie i na lunecie nie wiem czy to dobrze :wink: . i to nic nie daje może dużo dłubie .Obszary są nie ruchome i są w tej samej odległości od aparatu .A jak robie zdjęcia ptaków gdzieś na wodzie to juz w ogóle masakra ptaka ładnie widać ,a cała reszta to klapa.;)

Message was edited by: -Nagata-

wyedytowano link do sklepu

profile.country.PL.title
jakaspe45
Poszukiwacz

Prawdopodobnie problem tkwi w kiepskiej jakości lunety, a dokładnie w słabo skorygowanej krzywiźnie pola. Więcej do poczytania o tej aberracji tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywizna_pola

A230 | S.18-55 | T.70-300 |
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Obiektywy fotograficzne są specjalnie korygowane, aby obraz był ostry na całej płaszczyźnie matrycy. Już założenie zwykłej soczewki close-up na obiektyw, zaburza tę korekcję i w wyniku mam y obraz ostry w śrotku i rozmyty na brzegach. Lunety nie mają w/w korekcji, więc uzyskany obraz będzie jak na przykładowym zdjęciu - tym gorzej im gorszej jakości luneta. Użyteczny będzie tylko centralny fragment.


Czyli - jak napisał jakaspe45



EDIT.


Dodam jeszcze, że wspomniany t-ring jest zwykłą przejściówką, natomiast do digiscopingu używa się adapterów optycznych, konwerterów, które prwadopodobnie korygują powyższą wadę

Message was edited by: Tadeusz.O

------------------------------
fotoamator