anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lightroom 4

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lightroom 4

:c37

Adobe wypuściło Lightroom'a 4 wersję beta.
Ściągamy stąd: LINK
Filmik promujący/informujący o zmianach: LINK


Mało gdzie jest info o tym, więc póki co skrót zmian w języku angielskim:
- Highlight and shadow recovery brings out all the detail that your camera captures in dark shadows and bright highlights.

- Photo book creation with easy-to-use elegant templates.

- Location-based organization lets you find and group images by location, assign locations to images, and display data from GPS-enabled cameras.

- White balance brush to refine and adjust white balance in specific areas of your images.

- Additional local editing controls let you adjust noise reduction and remove moiré in targeted areas of your images.

- Extended video support for organizing, viewing, and making adjustments and edits to video clips.

- Easy video publishing lets you edit and share video clips on Facebook and Flickr®.

- Soft proofing to preview how an image will look when printed with color-managed printers.

- Email directly from Lightroom using the email account of your choice.


edit:
dla mnie najciekawszą i najważniejszą zmianą jest dodanie wielu funkcji do pędzelka m.in. zmiana "balansu bieli" (a właściwie lifting), odszumianie, mora. Jestem pewien, że nie jednemu przyda się nowy panel "mapa", czy wsparcie video.

edit2:
http://blogs.adobe.com/photoshopdotcom/2012/01/lightroom-4-beta-now-available.html

EDIT 06.03.2012
Już jest! Finalna wersja!
Adobe Blog
Adobe
Świat Obrazu

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
73 ODPOW. 73
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tadeusz napisał(a):

A ja dalej nie rozumiem Waszych zachwytów LR... Próbowałem kilka razy się do niego przekonać i... :c31


bo ludzie się dzielą na tych, co cenią LR i na tych, którzy tego nie rozumieją :smileyhappy:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Aaaa! http://klubkm.pl/forum/images/smilies/doh.gif

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tadeusz napisał(a):

Aaaa! http://klubkm.pl/forum/images/smilies/doh.gif


a no..sam kiedyś olałem LR i RAWy ogółem. Na szczęście dałem mu drugą szansę i tak od 3 lat siedzę w jaśni :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kris napisał(a):

od 3 lat siedzę w jaśni

...a ja wolę sklepikarstwo :smileyhappy:

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

LR tak
PS nie

:slight_smile:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

LR nie
PS tak
:c77


:nauseated_face:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

LR tak
PS nie
http://klubkm.pl/forum/images/smilies/pokey.gif


























:c97

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

LR - nie
PS - nie

:smileytwisted:
:c72

profile.country.PL.title
masthere
Nowicjusz

LR tak
PS tak

:D

W LR wstępna obróbka RAWów, a PS jeśli coś konkretniejszego chcę zrobić :). Obrabianie Rawów w PS i jego CameraRaw zajmuje troszkę czasu, już prędzej Bridge się bardziej nadaje do szybszej pracy. Lightroom jest po prostu idealnie do tego stworzony :). Jak już gdzieś napisałem kocham Lightroom'a, szkoda tylko, że do nowej wersji nie dodają nowego komputera :/. Przy stempelkowaniu, czy gradientach komp mi tak zaczyna mulić w LR4, że zacząłem się zastanawiać nad sensem instalacji tej bety. W LR3 te same narzędzia działały dużo płynniej. Komputer mam pół roku, żeby nie było. Jednak tak samo jak przy LR3 mam nadzieję, że wydajność wersji finalnej zostanie lepiej zoptymalizowana względem wersji beta :). No i kwestia systemu operacyjnego, jeszcze trochę OT :D. Na starym kompie miałem zainstalowanego tzw.: Hackinstosha, czyli Maca na zwykłym kompie. Działało jak działało, często się zawieszało, ale Lightroom 3 jakby dostawał skrzydeł na tym systemie. Jakby wyścig ślimaka z zającem. Nawet nie ma co porównywać :). Wtedy zrozumiałem dlaczego wielu grafików i fotografów wybiera Maci. Niestety cena robi swoje i na dzień dzisiejszy nie stać mnie na Maca, jednak jeśli kiedykolwiek nadarzy się taka sposobność nie zawaham się ani chwili :D.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

masthere napisał(a):

Obrabianie Rawów w PS i jego CameraRaw zajmuje troszkę czasu, już prędzej Bridge się bardziej nadaje do szybszej pracy.

:c18 Camera RAW działa spod PS, albo spod Bridge'a. Do RAWów najwygodniej odpalić tylko Bridge'a i spod niego wrzucić RAWy do CR - PS nie zajmuje wtedy miejsca w pamieci, której zawsze jest za mało.
W Camera Raw można również obrabiać (czy raczej "wywoływać") jpegi - pewne rzeczy wygodniej jest tam ustawić niż w PS.

------------------------------
fotoamator