anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

46ex520 + apple tv + zyxel nsa310 jak to wszystko ustawic?

banan666
Początkujący

46ex520 + apple tv + zyxel nsa310 jak to wszystko ustawic?

hej, oto moja historyjka...
TV to sony 46ex520, podłączony do rutera po LAN-ie (vectra 25mb).
Do niego podłączony po HDMI Apple tv (zrobiony jailbreak, wgrane xbmc, działające weeb.tv).
Do rutera podłączony jest jeszcze serwer Zyxel NSA310.

Nie potrafię odtworzyć plików *.mkv na tv, kiedy dodaję jako źródło w XBMC mój serwer NSA310. Pokazują się same foldery, ale nie ma żadnych plików. Dotyczy to również muzyki. XBMC nie widzi nic więcej poza folderami.

Próbuję więc to samo odtworzyć bezpośrednio poprzez menu TV, jako źródło wideo mam serwer Zyxel NSA, ale niestety nie widzi on plików *.mkv, a już *.avi grają jak należy. Wiem że Sony nie wspiera matroski ale kiedy na moim macbooku poprzez program PS3 media server, udostępniam ten sam plik *.mkv poprzez menu tv, działa jak należy. Więc nie wiem w czym problem. Na serwerze PS3 Sony hula, na NSA310 już nie.

Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

PS3 Media Server, według mojej wiedzy dekoduje pliki tak, aby telewizor je widział.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Telewizor ma określone formaty odtwarzania po DLNA - podobnie jak po USB. Niektóre serwery przesyłają materiał taki, jaki jest - nie zmieniając formatu. Niektóre serwery jak PS3 MS, Wild MS, Mezzmo - transdekodują te formaty do tych - które są kompatybilne z BRAVIA. Serwer z którego korzystałeś widocznie nie miał takiej funkcjonalności...

PS
Ładnie skonfigurowałeś to wszystko ze sobą :thumbsup: