anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ustawienia obrazu - cyfra+

maurycy-----
Początkujący

ustawienia obrazu - cyfra+

czesc, mam kolejne pytanie w sprawie ustawień w ex720
teraz chodzi o cyfrę+, i o kanały HD
SCENE mam ustawioną na automacie, i przy oglądaniu programów różnych ona sie tam dowolnie zmienia, i jest taka sytuacja , załóżmy że jest cały czas na opcji 'ogólna', i jak zmianiam kanał ze zwykłego na HD, to zawsze format obrazu zmienia mi się na z pełnego na rozszerzony,
denerwuje mnie to niesamowicie, nie chce żeby tak było, format 'pełny' mi odpowiada,
czy można ustawić gdzieś, (opcje tv, dekodera cyfry) zeby przy zmianie na kanał HD format obrazu się nie zmieniał, jeśli nie zmieniła sie 'scene'
?

dzieki, pozdr

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,
oczywiście można :D Efekt o którym piszesz jest zależny od ustawień formatu ekranu. Moim zdaniem najlepiej jest wejść do głównego Menu, następnie "Ustawienia" -> "Ekran" -> "Ustawienia ekranu". Tam zdefiniować poniższe funkcje:

Format ekranu - Rozszerzony

Autoformatowanie - Wł

Domyślny format 4:3 - Wył

Automatyczne pole wyświetlania - Wł

Pozycja ekranu - 0

U mnie na takich ustawieniach obraz jest idealnie dopasowany do wielkości ekranu. Ustawienia wspólne dla dekodera Nki i Cyfry (ustawiony sygnał panoramiczny dla obrazu wychodzącego - czyli dopasowany do telewizora), komputera, PS3, Blu-ray. Nie wiem z czego Ty korzystasz (z tego co napisałeś to dekoder Cyfry) - powinno być OK. Jeśli nie, to wykombinujemy coś innego. I jeszcze w dekoderze jeśli jest opcja formatu wyjściowego obrazu, ustaw na panoramiczny.

Pozdrawiam,
Zimny.

maurycy-----
Początkujący

udało mi się samemu zrobić to wczoraj,
doslownie tak jak opisałes :)