anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia 55EX720 i problem z dźwiękiem wielokanałowym.

GreggSparrow
Początkujący

Bravia 55EX720 i problem z dźwiękiem wielokanałowym.

Pytanie do ekspertów z forum.
Czy da się w jakiś sposób wyciągnąć z telewizora 55EX720 sygnał audio wielokanałowy (5.1) z telewizji cyfrowej??? Mam go podłączonego do cyfrowej telewizji (programy są w 5.1) a sygnał z telewizora uzyskuję tylko 2.0. Podłączyłem go do kina domowego Yamahy. Próbowałem już podłączyć przez HDMI (ale w tym telewizorze są tylko wejścia IN czy się mylę?) i dźwięk z nich nie wychodzi a po kablu optycznym również wychodzi tylko 2.0

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

1) Po wejściu w HOME>Ustawienia>Dźwięk>Cyfrowe wyjście audio należy ustawić na Automat.
2) Po naciśnięciu OPTIONS na pilocie i wybraniu Głośnik należy ustawić System audio.
3) Transmisja musi być nadawana z dźwiękiem 5.1 (w DVB-T mecze na TVP1 HD i niektóre filmy na TVN/TVN7).

GreggSparrow
Początkujący

Dzięki za odpowiedź. Powiedz jeszcze tylko jak podłączyć przez HDMI (jaki numer gniazda HDMI?) czy przez optyczny?

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Wydaje mi się, że czy podłączysz przez HDMI, czy przez optyczny to różnicy nie usłyszysz, ale jeśli podłączasz przez HDMI to musi być to port HDMI 1 ARC.

GreggSparrow
Początkujący

Na optycznym kablu nie działa. Muszę jeszcze sprawdzić HDMI.
Mój amplituner kina domowego pokazuje jaki sygnał dostaje. Jak podłączę DVD/Blue Ray to pokazuje że jest sygnał 5.1 a przez optyczny z telewizora pokazuje zawsze 2.0.

A i jeszcze jedno. Gdzie można znaleźć co znaczą znaczki w lewym górnym rogu telewizora? 1080i to wiadomo ale co oznacza cyfra 4 w kółku albo symbol głośnika? Ani w i-manualu ani w instrukcji obsługi nie ma tych oznaczeń.

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Na TVP1 HD musisz zmienić przyciskiem AUDIO ścieżkę na Dźwięk oryginalny Dolby Digital Plus - ta ścieżka jest 5.1, natomiast ścieżka polski jest 2.0.

Cyfra w kółku to oznaczenie wiekowe dla danej audycji, natomiast symbol głośnika oznacza, że na danym kanale jest kilka ścieżek audio.

GreggSparrow
Początkujący

OK Dzięki za pomoc :) Działa.
Jestem jednak totalnie zawiedziony tym przełączaniem, trzeba wejść w ustawienia i przełączać na głośnik w tv albo na kino domowe (nie może działać to i to). W telewizorze LG nie trzeba było nic przełączać wystarczyło włączyć amplituner.
Jest jeszcze sporo wad w 55EX720. Jest niesamowicie niergonomiczny. Po co komu te ulubione stacje skoro żeb y się do nich dostać trzeba przebrnąć przez menu??? W tv LG załatwiałem to jesdnym dedykowanym do tego przyciskiem (ulubione stacje przeskakiwały według listy po każdorazowym naciśnięciu). Brak przycisku do powrotu do stacji poprzednio oglądanej np golądamy 14 i przeskakujemy na 25, żeby wrócić do 14 musimy wcinąć po numerach, do tego telewizor czeka za każdym razem bo wciskając z klawiatury numerycznej wciskamy dwie cyfry, wtedy telewizor czeka na trzecią.
Ergonomia w tym sprzęcie jest naprawdę marna, nie wspominając już o instrukcji obsługi w której praktycznie nic nie ma z tego co jest potrzebne.. Jak za te pieniądze spodziewałem się dużo lepszej ergonomii.