anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia Sync - raz działa raz nie

r001-----
Początkujący

Bravia Sync - raz działa raz nie

Witam
Bravia Sync - raz działa raz nie, co jakiś czas muszę uaktualniać listę urządzeń w menu TV
mam zrobione uruchamianie Kina przy włączeniu TV, dodatkowo pilotem TV steruje głośnością
kina, jak nie działa to sprawdzam w menu TV czy są urządzania po naciśnięciu "SYNC MENU"
no i raz są raz nie ma, o co tu chodzi ?
-------
mój sprzęt to TV KDL-37ex400, Kino BDV-F500

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ciężko powiedzieć nie mając tego sprzętu przed sobą. W założeniu BRAVIA Sync powinno działać cały czas. Możliwe, że po wyłączeniu sprzętu z prądu, po podłączeniu innego sprzętu, po zmianie portu HDMI połączenie BRAVIA Sync zostaje zrestartowane. Również powodem może być kabel HDMI.
Ja u siebie mam 40W5500, kino BDV-E870W, PS3. System czasami przestaje widzieć konsolę PS3, gdy zamiast niej podłączę komputer i później ponownie konsolę.

profile.country.pl_PL.title
robidid
Poszukiwacz

Witam.Mam ten sam problem KDL 40HX750 z BDV EF 420.Trochę jestem tym zniesmaczony:(

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Stabilność napięcia w tym przypadku jest kwestią podstawową. Od siebie polecam wszystkim wpięcie urzadzeń do listwy przepięciowej, która z jednej strony działa jak bezpiecznik a z drugiej strony niweluje małe wahania prądu. Nie kosztuje dużo a prędzej pomoże jak zaszkodzi.

Tak jak Zimny muszę stwierdzić niepoprawne działanie BraviaSync. Urządzenia raz sparowane powinny działać ciągle - w innym przypadku funkcja BraviaSync nie miałaby najmniejszego sensu.

https://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/bravia_sync

Jakimi kablami podpiąłeś kino do TV oraz czy kable w 100% są sprawne i nic nie powoduje ich lekkiego rozpinania (np ktoś przechodzi i może zawadzać)?

Cytat:

Jak skonfigurować funkcję BRAVIA Sync

Taking control of your experience couldn’t be easier:

1. Podłącz telewizor BRAVIA do innych urządzeń Sony (np. odtwarzacza DVD lub Blu-ray, zestawu audio) za pomocą przewodów HDMI™. O zgodności z funkcją BRAVIA Sync informuje logo tej funkcji umieszczone na urządzeniu.

2. Upewnij się, czy HDMI™ jest włączone zarówno w telewizorze BRAVIA, jak i w innych urządzeniach (w telewizorze BRAVIA kolejno ‘Settings’ [Ustawienia] > ‘Set-up’ [Konfiguracja] > ‘HDMI™ Set-up’ [Konfiguracja HDMI™]).

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Może spróbuj na innym przewodzie HDMI. Być może coś jest z nim nie tak..

profile.country.pl_PL.title
robidid
Poszukiwacz

Witam.U mnie problem rozwiązany a w zasadzie jego brak:)Okazało się(po moich dochodzeniach)ze problem powodował jeden z domowników nie umiejący posługiwać się TĄ nową technologią:):)Sprzęt działa jak marzenie!!

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Przeglądając jeszcze raz wątek zacząłem się zastanawiać czy nie pomyliliśmy funkcji BraviaSync z funkcją HomeTheater?

https://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/home_theatre


Aby korzystać z tej aplikacji, niezbędne jest łącze internetowe. Ustawienie „Control for HDMI®” (Sterowanie przez HDMI®) musi być włączone zarówno w telewizorze, jak i w zestawie kina domowego. Współpracujące modele [Systemy kina domowego] RHT-G15/RHT-G11/RHT-G5/HT-CT350/HT-AS5/HT-AF5/HT-SS370/HT-SF470 [Telewizory] seria LX9, NX8, NX7, HX9, HX8, HX7, EX7, EX5, EX40B

Pozdrawiam Stubb