anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

zarządzanie dyskiem twardym podłączonym do TV

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
M.Jaremczuk
Użytkownik

zarządzanie dyskiem twardym podłączonym do TV

cześć,


mam pytanko do użytkowników TV HX850. Mam podłączony dysk twardy przez USB. Ponagrywane już trochę rzeczy. Czy odłączając dysk od telewizora, skopiowaniu części danych do kompa i ponownym podłączeniu TV ponownie sformatuje dysk? Czy wykryje go jako dotychczas używany i bez kłopotu zacznie pracę.

Pytam ponieważ nie chciałbym stracić wszytkiego co mam nagrane, a nie planuję też przenoszenie wszystkiego do kompa.

Zapewne metodą prób i błędów dojdę do odpowiedzi, ale może ktoś z Was już przerabiał temat i jest mądrzejszy ode mnie o ten jeden krok :-)


dzięki,

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Oj, kolego, chyba nie zgrasz niczego do kompa, bo to jest nagrywane tak, że raczej nie zobaczysz partycji, a jak już uda ci się je zamontować, to i tak w żadnym przyjaznym formacie nie znajdziesz tam zapisów.

Po to dysk był rejestrowany w Bravii, żeby nie można było z niego korzystać na PC ani na innej Bravii.

Spróbuj go wyrejestrować, a potem zarejestruj ponownie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Oj, kolego, chyba nie zgrasz niczego do kompa, bo to jest nagrywane tak, że raczej nie zobaczysz partycji, a jak już uda ci się je zamontować, to i tak w żadnym przyjaznym formacie nie znajdziesz tam zapisów.

Po to dysk był rejestrowany w Bravii, żeby nie można było z niego korzystać na PC ani na innej Bravii.

Spróbuj go wyrejestrować, a potem zarejestruj ponownie.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Tak jak kolega napisał, nie zgrasz tych materiałów które nagrałeś. Jeśli zaś chodzi o utratę ich - gdy odepniesz dysk od TV nie utracisz danych nagranych. Jeśli sformatujesz dysk, albo wyrejestrujesz go - wtedy utracisz.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Należy zaznaczyć, że dysk jaki podpięty jest do Bravii (na chwilę obecną) formatowany jest w systemie plików np exFAT czy FAT32, natomiast PC działą pod systemem formatowania NTFS.

Jeśli chciałbyś odtworzyć nagrane filmy to możesz zrobić to tylko i wyłącznie w tym konkretnym TV z którego je nagrywałeś. Jeśli chciałbyś podłączyć dysk np u Kolegi, który ma HX85 to też nie będziesz mógł odtworzyć nagranych filmów.

Sony bardzo dba o prawa autorskie swoich partnerów stąd takie zabezpieczenia.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
M.Jaremczuk
Użytkownik

ok, bardzo dziękuję za informację. Tak się spodziewałem.