anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KLD-52W5500 czy warto dziś kupić ten model? Doradźcie!

Martine-----
Początkujący

KLD-52W5500 czy warto dziś kupić ten model? Doradźcie!

Witam Forumowiczów, :c37

to mój debiut na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli dubluję pytanie.

Moja obecna BRAVIA stała się odrobinę archaiczna więc stoję przed dylematem wyboru następnego telewizora.
Mają to być co najmniej 46 cali z naciskiem na 52" i na pewno SONY.
Wiem, że aktualnie trwa promocja dla modeli powyżej 46" tzn. wieszak i montaż na ścianie gratis. Dodatkowo do końca lutego producent przedłuża gwarancję do 5 lat.
Te dwa aspekty skłaniają mnie do zakupu modelu KLD-52W5500, który np. w EURO kosztuje 5590pln (na Skąpcu od ok.5300pln).
Co Wy na to? Czy to dobry wybór w epoce LED-ów?

Natomiast za chwilę będą miały miejsce kolejne premiery nowych telewizorów, które mają być jak zapowiada SONY w bardzo konkurencyjnych cenach.

Pytanie więc do szanownego grona Ekspertów co byście zrobili na moim miejscu?

Telewizor będzie używany jak w większości rodzin do codziennego oglądania programów "n-ki" plus PS3.

Dzięki za każde sugestie

35 ODPOW. 35
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wszystko zależy od tego czego dokładnie oczekujesz od telewizora. Nowe modele przede wszystkich są bardziej multimedialne. W5500 ma bardzo dobre parametry, bardzo dobrą jakość obrazu, jednak nie ma możliwości korzystania z Internetu (youtube itd.), bezprzewodowego połączenia sieci itp. Nowe modele mają takie możliwości. Osobiście mi zależy na tych opcjach, jakbym wybierał telewizor to zwracałbym na to uwagę. Jednak jeśli nie miałbym zamiaru z nich korzystać, to pewnie zdecydowałbym się na W5500 w takiej cenie.

khagari
Początkujący

tu masz link do jeszcze niższej ceny
http://www.twenga.pl/cena-KDL-52W5500-S ... D-518402-0

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

khagari napisał(a):

tu masz link do jeszcze niższej ceny
http://www.twenga.pl/cena-KDL-52W5500-S ... D-518402-0" target="_blank


Fajnie, że ta niższa cena jest ceną netto :smileyhappy:
Brutto drobne 6002, no i trzeba się pośpieszyć bo zostały tylko 2sztuki.

khagari
Początkujący

sorki, nie doczytałam :rolling_eyes:
a z takimi numerami zbyt dobrej przyszłości im nie wróżę :c3 ,

boston-----
Początkujący

Dorzucę swoje 3 grosze. Akurat mi nie przeszkadzałoby to że W5500 nie jest LEDowy (jakoś mnie do końca boczny LED nie przekonuje a pełny jest zbyt drogi). Wbrew opiniom wielu (którzy chwalą np. serie Z) uważam że W to najpiękniejsze i najbardziej udane dziecko Sony (no dobrze, najbardziej opłacalne). Jeśli kierowałbym się tylko jakoscią obrazu i najkorzystniejszym zakupem to wybrałbym W5500. Faktem jest jednak że nowe modele Sony robią wrażenie, raz funkcjonalnością dwa jakoscią obrazu, i chyba też ceną bo jest ona, jak dla mnie pozytywnie niska.

Drogi Martine polecam Ci poczytać test na hdtvpolska.com (model EX 700 a więc rocznik 2010) oraz na tym samym relacje z konferencji Sony poświęconej nowym modelom. Dobrze rozeznać się przed tak ważnym wyborem.

Ravi-----
Początkujący

Co do samego modelu to jest bardzo udany tak jak wspomniał Boston, najlepszy stosunek cena jakość, trzeba tylko szukać możliwie korzystnych ofert. Jeśli szuka się rozwiązań bardziej multimedialnych to jednak warto rozejrzeć się za ex500 ceny są już na starcie dość atrakcyjne, za wersję 55 calową przyjdzie zapłacić około 6800zł.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Gdzieś czytałem, że z nowych modeli podobne miejsce (doskonała cena do jakości) ma zająć seria EX. I faktycznie, cena jak za taki telewizor jest niska. Narazie jest mało dostępnych testów, więc ciężko racjonalnie ocenić ten model, po parametrach i z tego co widziałem w sklepie robi wrażenie. Chociaż, osobiście bardzo podoba mi się seria NX i szklana powierzchnia. Na ceneo pojawiła się pierwsza cena, 6699zł. Cena podobna do Z5500.

Ravi-----
Początkujący

Pierwsza cena na ceneo, w tydzień po premierze pewnie konkurencja zwłaszcza w sklepach internetowych zrobi swoje. Co do samego modelu to zapowiada się ciekawa opcja dla tych którzy chcą powiesić telewizor slim na ścianie i jednocześnie chcą mięć dobrej jakości obraz, póki co pierwszy test wypadł zdecydowanie na korzyść NX800.

Martine-----
Początkujący

Dzięki za Wasze opinie po których obraz delikatnie mi się rozjaśnia :c4

Szczerze mówiąc byłem już zdecydowany na zakup modelu KDL-52W5500 ale teraz mam mieszane odczucia.
Z jednej strony nie specjalnie zależy mi na multimediach w jakie wyposażone są nowe modele w tym polecana seria EX, zaś z drugiej strony kupując W5500 nie chciałbym wtopić pieniędzy w sprzęt, który za moment pod presją nowości stanie się archaicznym przeżytkiem.
I bądź tu człowieku mądry...... :c31

Reasumując, może wypowie się posiadacz W5500 bo nie ma jak info z pierwszej ręki?