anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KLD-52W5500 czy warto dziś kupić ten model? Doradźcie!

Martine-----
Początkujący

KLD-52W5500 czy warto dziś kupić ten model? Doradźcie!

Witam Forumowiczów, :c37

to mój debiut na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli dubluję pytanie.

Moja obecna BRAVIA stała się odrobinę archaiczna więc stoję przed dylematem wyboru następnego telewizora.
Mają to być co najmniej 46 cali z naciskiem na 52" i na pewno SONY.
Wiem, że aktualnie trwa promocja dla modeli powyżej 46" tzn. wieszak i montaż na ścianie gratis. Dodatkowo do końca lutego producent przedłuża gwarancję do 5 lat.
Te dwa aspekty skłaniają mnie do zakupu modelu KLD-52W5500, który np. w EURO kosztuje 5590pln (na Skąpcu od ok.5300pln).
Co Wy na to? Czy to dobry wybór w epoce LED-ów?

Natomiast za chwilę będą miały miejsce kolejne premiery nowych telewizorów, które mają być jak zapowiada SONY w bardzo konkurencyjnych cenach.

Pytanie więc do szanownego grona Ekspertów co byście zrobili na moim miejscu?

Telewizor będzie używany jak w większości rodzin do codziennego oglądania programów "n-ki" plus PS3.

Dzięki za każde sugestie

35 ODPOW. 35
profile.country.pl_PL.title
johny------
Początkujący

"uważam że W to najpiękniejsze i najbardziej udane dziecko Sony" - moje ma już prawie rok i zapłacilem (biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny tego modelu) za nie duże pieniądze, ale uwierz mi nie żałuję.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Główne zmiany w tych modelach to właśnie funkcje multimedialne i podświetlenie. Co do multimedialności nie wszystkim ona się przyda, podświetlenie ma swoje plusy i minusy (jak każde). Silnik Bravia Engine jest taki sam, wersja 3. Jest jeszcze mało testów serii EX, ciężko ocenić ten model. Seria W5500 spotykała się z bardzo pochlebnymi opiniami. Którego modelu byś nie wybrał, na pewno będziesz zadowolony. Ja mam W4500 z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony, ale planuję zmianę właśnie ze względu na multimedialność. Mi zależy na Wifi, youtube itd. W przeciwnym przypadku nie myślałbym o zmianie...

vuzela
Początkujący

Zimny napisał(a):

Gdzieś czytałem, że z nowych modeli podobne miejsce (doskonała cena do jakości) ma zająć seria EX. I faktycznie, cena jak za taki telewizor jest niska. Narazie jest mało dostępnych testów, więc ciężko racjonalnie ocenić ten model, po parametrach i z tego co widziałem w sklepie robi wrażenie. Chociaż, osobiście bardzo podoba mi się seria NX i szklana powierzchnia. Na ceneo pojawiła się pierwsza cena, 6699zł. Cena podobna do Z5500.


Szklana powierzchnia..... może się podobać ale..... mam z nią pewne doświadczenie z lapków i... MASAKRA!!!!!!!!! Współczuje każdemu kto będzie tego używał. To jest poprostu luterko w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Łapie wszelkie światło i odbija co się da. Po prostu szok. Używać będzie tego można tylko i wyłącznie wtedy gdy ustawi sie tv pod źródła światła inaczej katastrofa. Dlatego m.in. jak tylko zobaczyłem, że to ma się pojawić w nowej serii to szybko kupiłem W5500:-)

Martine-----
Początkujący

Zatem albo sprawdzona, poczciwa seria W5500 bez specjalnych "wodotrysków" albo coś nowego o podobnych parametrach lecz z kilkoma bajerami i tym powalającym monilotycznym design'em.

Chyba szala przechyla się ku nowościom a skoro o nich mowa to w warszawskim salonie SONY STYLE mają aktualnie promocję na KDL–46HX700.

http://www.sony.pl/hub/sonystyle/2/3

Cena wynosi 6380zł ale za nowość zawsze się dopłaca (tu możliwe raty 20x0% bez dodatkowych kosztów).
Co prawda 46" to nie 52" jak w przypadku 52W5500 (koszt 5590zł) ale 46" to moje minimum więc może warto postawić na coś takiego? :c18

Ravi-----
Początkujący

Martine trochę inaczej patrzysz, jeśli chcesz porównać HX700 do poprzedniej serii telewizorów to wypadałoby się skłonić bardziej do z5500 i wtedy porównując ceny dla wersji 46 calowej wygląda to już dużo lepiej. Jeżeli natomiast szukasz odpowiednika w5500 w nowościach to jak wcześniej powiedziano- ex500 w praktycznie tej samej cenie. Także dla każdego coś miłego w kwestii przekątnej powiedz z jakiej odległości zamierzasz oglądać, nasłonecznienie pomieszczenie i z czego będzie podawany sygnał bez tego ani rusz.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

A jaka odległość masz od telewizora do miejsca w którym oglądasz? HX to seria wyżej nad W. Czasami jednak lepiej kupić większy telewizor, niż lepszy i mniejszy....

Ravi-----
Początkujący

Oczywiście tym bardziej, że tutaj dylemat jest pomiędzy dobrymi modelami, ex500 jest ciekawą propozycją i oferuje obraz bardzo dobrej jakości za przystępną cenę, z drugiej strony wstawianie 52 cali do SD przy odległości 2,5 metra to byłby zdecydowanie zły pomysł, wtedy lepiej kupić "wyższy" model, a o mniejszej przekątnej. Także więcej szczegółów...

Martine-----
Początkujący

Ravi napisał(a):

...w kwestii przekątnej powiedz z jakiej odległości zamierzasz oglądać, nasłonecznienie pomieszczenie i z czego będzie podawany sygnał bez tego ani rusz.


- odległość od miejsca siedzenia do ściany na której będzie zawieszona BRAVIA to równe 3 metry,
- salon jest co prawda nasłoneczniony (okna na południe) lecz nie koliduje to z ekranem z racji zamontowanych rolet oraz faktu, że tv-ka ma być na bocznej ścianie,
- podawany sygnał to telewizja "n" do tego teraz DVD i PS3 a za chwilę Blue-Ray.

Zimny napisał(a):

Czasami jednak lepiej kupić większy telewizor, niż lepszy i mniejszy....


Racja, bo jak sądzę z 3 metrów przy sygnale jakości HD powinienem ogarnąć 52 cale bez ryzyka nabawienia się zeza rozbieżnego :c3

Z tym że... dzisiaj w poszukiwaniu wiedzy odwiedziłem warszawski SonyStyle w Arkadii i muszę przyznać, że chyba wyleczyłem się z zakupu 52W5500.
A to za sprawą wystawionych tam nowych modeli serii HX (46") oraz EX (46", 55"), które robią pozytywne wrażenie z naciskiem na monilit HX-a.
Niestety W5500 wygląda przy nich jak wyjęty z poprzedniej epoki :c9
Oj, jest się nad czym zastanawiać :c18

Poza konkursem dodam, że prezentacja wchodzącej do sprzedaży w połowie roku BRAVIA 3D (nie zanotowałem nazwy modelu) dosłownie powala fun-em jaki zapewnia ta technologia.
Zakładamy okularki i wskakujemy do innego wymiaru. Fajna sprawa do oderwania się na chwilę od płaskiej rzeczywistości.
Lecz ma także wadę bo jak staniemy pod kątem około 45 stopni do ekranu to efekt 3D zanika.
Sprzedawca zdradził, że ceny 3D będą zaczynać się od 8000zł za 46" do około 12000zł za 60" i pewnie właśnie ta przekątna byłaby strzałem w dziesiątkę :c4

Ravi-----
Początkujący

Zdecydowanie 60 cali zapewnia niezapomniane wrażenia, ale niestety trzeba mieć już do tego odpowiednie warunku, zwłaszcza, że sygnał SD wciąż dominuje w naszych domach, swoją drogą cena za 46 cali całkiem przystępna spodziewałem się wyższej.
Wygląd jest kwestią gustu, ale mimo iż sam posiadam w5500 muszę przyznać, że w nowościach design jest bardzo fajnym, zwłaszcza połączenie NX800 + aluminiowa podstawa :)

Wracając do samego dylematu, przy SD i 52 calach polecałbym poprosić w salonie, żeby podano słabsze źródła i sprawdzić samemu bo przy 3m może być na styk, aczkolwiek do HD oczywiście jest nawet zapas.

Martine-----
Początkujący

Ravi napisał(a):

Wracając do samego dylematu, przy SD i 52 calach polecałbym poprosić w salonie, żeby podano słabsze źródła i sprawdzić samemu bo przy 3m może być na styk, aczkolwiek do HD oczywiście jest nawet zapas.



Racja Ravi, jeśli w emitowanych programach będzie przeważał sygnał HD, wówczas 52 cale będą uchodziły za standard.
Aktualnie nie jest tak pięknie bo która z platform cyfrowych nadaje najwięcej w HD? O ile wiem to chyba "n"-ka ale nie znam "cyfry" ani tym bardziej "cyfrowego p-satu".

Wracając do tematu, po Waszych sugestiach wstrzymam się jeszcze z zakupem.
Zdaje się, że czas zainwestować w coś nowszego niż 52W5500 od którego zacząłem tą dyskusje a który w dalszym ciągu uważam za jeden z najbardziej udanych modeli Sony'ego.

Jako, że jestem optymistą sądzę, że jakość sygnału będzie stale ulepszana. Skupię zatem uwagę na nowych modelach nie mniejszych niż 52 cale.
Zobaczymy, może jednak warto poczekać na premierę BRAVIA 3D a do tego czasu uruchomić świnkę-skarbonkę... :smileyhappy: