anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Odbieram telewizję cyfrową, czy nie..? Oto jest pytanie!

profile.country.PL.title
ChrisH007
Poszukiwacz

Odbieram telewizję cyfrową, czy nie..? Oto jest pytanie!

Serwus wszystkim,

jestem szczęśliwym (umiarkowanie) posiadaczem Sony Bravia KDL-37EX401 i NARESZCIE, uwolnionym od abonamentu jednej z kablówek, abonentem tv publicznej.

"Z dachu", za pośrednictwem zwykłego kabla antenowego, z jednej strony wetkniętego w stosowną "dziurkę" w ścianie, druga zaś końcówka owego przewodu wciśnięta w identyczną, jak w ścianie, dziurkę "na plecach telewizora, "ciągnięty" jest sygnał. Kabel wspomniany nie ma żadnych końcówek HDMI (czy jak to zwać, owe IDENTYCZNE końcówki kabla zwane są potocznie, bodajże "beczkami")) i przy jego uprzejmości odbieram równe 50 kanałów telewizyjnych. Kanały te znalazła "wyszukiwarka" telewizora, w trybie "TELEWIZJA ANALOGOWA" + "NAZIEMNA". Każda próba zainicjowania podobnego wyszukiwania w opcji "TELEWIZJA CYFROWA" + "NAZIEMNA" kończy się komunikatem "nie znaleziono żadnych wyników, sprawdz antenę".

Pytanie do Was: odbieram sygnał cyfrowy, czy analogowy?

Jeśli analogowy (tylko?), to w jaki sposób wyszukać sygnał cyfrowy?

Pozdrawiam :)

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Moim zdaniem odbierasz kanały analogowe. Dodatkowo łapiesz tych kanałów bardzo dużo. aż za dużo ( jak na telewizję naziemną). Mógłbyś opisać jakie dokładnie kanały łapiesz?

profile.country.PL.title
ChrisH007
Poszukiwacz

Dzięki za zainteresowanie! I w ogóle - SERWUS!


Po WYŁĄCZENIU dekodera kablowki.

Po ODŁĄCZENIU kabla dekodera od telewizora mam następujące kanały analogowe (cyfrowych - brak!😞


01. TVP-1

02. TVP-2

03. EuroSport

04. Warszawa

05. 4FUN

06. TVN

07. ITV

08. PULS

09. POLONIA

10. Pasmo Ezoteryczne

11. TV4

12. PolSat

13. UPC - plansza reklamowa

14. Disney Channel

15. Ake Kino

16. CBC Europe

17. TVN24

18. TVN-7

19. MTV

20 CNN Cartoon Network

21. Discovery Channel

22. Tele5

23. PolSat News

24. PolSat-2

25. Animal Planete

26 Comedy Central

27. STYLE

28. Kino Polska

29. Super Stacja

30. BBC Entertainment

31. RT

32. Comedy Family

33. Universal Channel

34. TV Trwam

35. AXN

36. CNN Live

37. SportKlub

38. National Geographic

39. MiniMini

40. VIVA

41. Discovery Science

42. TLC

43. Film Box

44. Nat Geo Wilde

45. Meteo

46. Planete

47. Turbo

48. Kultura

49. Polsat Sport

50. Religia

51. Nickleodeon


Autostrojenie tv cyfrowej - nadal NEGAT (brak programow cyfrowych!!!), z komunikatem: "sprawdź podłączenie antenowe".


Administrator budynku, na ktorym mamy antenę zbiorczą, indagowany przeze mnie, zarzekał się, że inkryminowana antena JEST PRZYSTOSOWANA DO ODBIORU TV CYFROWEJ I TO - UWAGA :alert: - OD DAWNA..!


Coś mi tu nie "hula"...


Jakieś sugestie, PLEASE..?


Pozdrawiam, życząc udanej niedzieli,

Krzysztof

profile.country.PL.title
MaSzt.
Poszukiwacz

Gniazdo do którego podłączasz telewizor to wyjście kablówki UPC. W standardzie analogowym (bez konieczności używania dekodera) dostępne są właśnie wymienione przez Ciebie kanały.

Konica Minolta
profile.country.PL.title
ChrisH007
Poszukiwacz

NIE! To nie jest wyjście kablowki - to jest wyjście anteny zbiorczej!

Wyjście kablówki jest u mnie w zupełnie innym miejscu i z niego wychodzi kabel do modemu (PC). Z modemu jest rozgałęźnik do dekodera kablówki, który podłączony jest do gniazda HDMI w telewizorze.

Po odłączeniu telewizora od dekodera, ergo - od KABLÓWKI, właśnie z anteny zbiorczej odbieram te programy analogowe.

Ale bardziej interesujące jest, że programow cyfrowych brak...

profile.country.PL.title
MaSzt.
Poszukiwacz

No cóż, wiem jak wygląda sygnał kablówki UPC, więc opierając się na Twoim opisie łatwo skojarzyłem wyjaśnienie problemu. Natomiast to, czy ktoś połączył gniazdo anteny zbiorczej z kablówką, czy z siecią wodociągową montując jednocześnie kuchenkę w muszli to już wyjaśniaj ze swoim administratorem :laughing:


Konica Minolta
profile.country.PL.title
ChrisH007
Poszukiwacz

Każda kablowka ma obowiązek (w blokach "okablowanych") dostarczać jakiś, niewielki pakiet programów informacyjnych, ale nie sądzę żeby kilkadziesiąt.

Podłączywszy telewizor do dekodera kablowki policzyłem ilość programow - jest ich 92, podczas, gdy z anteny zbiorczej jest 51 i niektore nie pokrywają się z tymi "kablowkowymi"..!

To, rozumiem, omówiliśmy i rozstrzygającej odpowiedzi brak.

DTak, czy owak dzięki za JUŻ.

Jutro spodziewam się kolejnych wyjaśnień od Sony. Zobaczymy, co z tego wyniknie :wink:


W sąsiednim bloku znajomi, z kolei, poustawiali zwykłe anteny domowe, jakoś je "ukierunkowując" (domyślam się jedynie, że jest to kierunek bardzo konkretny :wink: i nawet łapię JAKI :cool:) i ciągną kilkadziesiąt programow tak "z powietrza", z abonamentem zwykłym RTV.

Nic z tego nie rozumiem, ale widocznie tak jakoś musi to być...

A co z "moimi" programami cyfrowymi..?!

Dzięki.

profile.country.PL.title
MaSzt.
Poszukiwacz

Cyfrowe będą ze zwykłej anteny zewnętrznej, lub rzeczywistej ant. zbiorczej.

Konica Minolta
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Tak jak już kolega napisał, nie odbierasz telewizji naziemniej. Te kanału pochodzą z kablówki.

Tu znajdziesz informacje o poszczególnych multipleksach z NTC: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/aktualne-parametry-emisji-dvbt


profile.country.PL.title
ChrisH007
Poszukiwacz

Interesujące, jako że dekodera już fizycznie nie mam od soboty! Za to doszedł mi kolejny - 51-szy program :)

"Podpięty" jestem "gołym" telewizorem do gniazdka antenowego w ścianie (gniazdko pamięta lata "późnego Gierka") i ponad wszelką wątpliwość sygnał idzie z anteny zbiorczej.