anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pliki wideo z Pendrive USB

arbarz
Początkujący

Pliki wideo z Pendrive USB

Witam .

Posiadam Bravie 40NX800 i mam problem z otwieraniem plikow wideo z pendriva . Zdjecia i muzyke w formacie jpg i mp3 odtwarza wzorowo , ale gdy zgralem na pamiec tradycyjne divixy w formacie AVI lub normalny film dvd ktory na laptopie poprzez Windows Media Player'a jest odtwarzany bez problemow nic sie nie dzieje . Odszukuje tylko foldery , ale nie widzi zawartosci . Wpisywalem w wyszukiwarce zeby nie robic spamu , ale sie nie doszukalem .
Czy ten tv ma okreslone rozszerzenia plikow ktore odtwarza tylko i wylaczenie ? Jezeli tak to prosze o pomoc . Pozdrawiam .

28 ODPOW. 28
profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Jeśli coś ma się poprawić to tylko poprzez instalację nowego firmware'u. Nie ma możliwości zainstalowania lub uaktualnienia samych kodeków.

BoGiNX720
Początkujący

Panowie wszystko działa cool. Seria NX model 720 odtwarza divix bez problemu. Dysk można podłączyć dowolnej wielkości co opisałem na tym forum. Nie trzeba robić fat32. Poszukajcie a znajdziecie receptę.

profile.country.PL.title
yiabol
Poszukiwacz

Niestety Sony dało ciała z serią NX (nx700 i 800)
Brak odtwarzania divx (oraz innych formatów) w tych modelach (w stosunku do ex500)
uważam za duży błąd.
Wiadomo - celowe posunięcia producenta.

Teraz jestem zmuszony do korzystania z BD do oglądania filmów ale mam nadzieje że aktualizacja software'u rozwiąże problem.


Dobrze że konkurencja nie śpi.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie dało ciała, tylko każdy model charakteryzuje się czymś innym. Ten akurat nie odtwarza plików o których mówisz. Jest to cecha produktu, która jest napisana w specyfikacjach. Jeśli zależało Ci na tym, kupując telewizor mogłeś zwrócić na to uwagę i wybrać inny model. NX800 jest sprzed dwóch lat, obecnie większość modeli czyta pliki Divix.

profile.country.PL.title
yiabol
Poszukiwacz

Zimny napisał(a):

Nie dało ciała, tylko każdy model charakteryzuje się czymś innym. Ten akurat nie odtwarza plików o których mówisz. Jest to cecha produktu, która jest napisana w specyfikacjach. Jeśli zależało Ci na tym, kupując telewizor mogłeś zwrócić na to uwagę i wybrać inny model. NX800 jest sprzed dwóch lat, obecnie większość modeli czyta pliki Divix.




Kupując go 1,5 roku temu nie było za wiele innych opcji w tym przedziale cenowym oprócz modeli innych firm :|

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Fakt.. Wiem, że to dodatkowy koszt, ale również dodatkowa przyjemność z odtwarzania - zakup odtwarzacza Blu-ray który czyta te pliki po USB. Jednym z najtańszych odtwarzaczy od Sony, który czyta sporą ilość formatów, jest BDP-S280. Jego cena to ok 300zł.

profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

Witam

Podepnę swoje pytanie jeśli chodzi o usb a mianowicie chciałem obejrzeć film z pendriva który zajmuje ok 8GB ale niestety mój soniak NX 710 nie widzi pendriva jesli ten jest w formacie NTFS, czy tak ma być?

profile.country.pl_PL.title
Flowgb
Początkujący

aktualizacja która umożliwi odtwarzanie z usb nośników ntfs pojawi się prawdopodobnie w lutym tego roku.

dyski pod usb z tego co pamiętam do 2 tb napewno i chyba minimalna wielkość to 80 gb - ale nie jestem tego pewien

tak więc na dzień dzisiejszy fat ext zeby obsluzyc pliki ponad 8gb

co do formatów obsługiwanych przez usb/dlna to sony ich raczej nie aktualizuje w swoim firmwerze

pliki obsługiwane to :


http://esupport.sony.com/US/perl/support-info.pl?info_id=797&mdl=KDL40NX700

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Dokładnie, podobno w lutym mają pojawić się nowe aktualizacje jak twierdzi jeden z naszych Kolegów z forum. Oby informacje okazały się prawdziwe i aby nie było żadnych opóźnień we wdrażaniu.

Lista obsługiwanych formatów przez KDL-??NX710 to:

  • Przeglądarka zdjęć USB obsługuje systemy plików FAT12, FAT16 i FAT32.
  • Odtwarzanie poprzez USB jest obsługiwane dla następujących formatów plików zdjęciowych:
  • - JPEG (pliki formatu JPEG z rozszerzeniem „.jpg” i zgodne z DCF lub Exif)
  • - RAW (pliki formatu ARW/ARW 2.0 z rozszerzeniem „.arw”) (Tylko podgląd.)
  • Odtwarzanie poprzez USB jest obsługiwane dla następujących formatów plików muzycznych:
  • - MP3 (pliki z rozszerzeniem „.mp3” nie objęte ochroną praw autorskich)
  • Odtwarzanie poprzez USB jest obsługiwane dla następujących formatów plików wideo:
  • - AVCHD (pliki z rozszerzeniem „.mts” lub „.m2ts”)
  • - MP4 (AVC) (pliki z rozszerzeniem „.mp4”)
  • - MPEG1 (pliki z rozszerzeniem „.mpg”)
  • Aby uniknąć utraty danych, twórz kopie zapasowe wszystkich plików multimedialnych przechowywanych w urządzeniach USB. Firma Sony nie ponosi odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie danych przechowywanych na urządzeniu USB.

Systemy plików FAT??:

http://pl.wikipedia.org/wiki/File_Allocation_Table

Z informacji zawartych w manualach nie ma wzmianki o exFAT więc pozostają ograniczenia wielkości plików (do 4GB).

Pozdrawiam Stubb