anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony czy Samsung

krzysztofko
Początkujący

Sony czy Samsung

Witam i proszę o wyrozumiałość.
Mój LCD LG zakonczył żywota i jutro muszę kupić nowy telewizor.
Moze na tym forum zabrzmi to smiesznie, ale proszę o radę co kupić
- Sony KDL32W5500
- Samsung LE32B650
Z góry dzięki za pomoc.

37 ODPOW. 37
krzysztofko
Początkujący

Jestem już po próbach.
1. Telewizor jak telewizor - ujdzie
2. DLNA - porażka
3. PS3 Media Server - porażka do kwadratu
Szkoda że nikt o tym nie wspomniał
- -
Jeśli ktoś ma dylemat co wybrać to proszę się dobrze zastanowić,
ja dzisiaj wybrałbym Samsunga B650

tomeko
Początkujący

krzysztofko napisał(a):

Jestem już po próbach.
1. Telewizor jak telewizor - ujdzie
2. DLNA - porażka
3. PS3 Media Server - porażka do kwadratu
Szkoda że nikt o tym nie wspomniał
- -
Jeśli ktoś ma dylemat co wybrać to proszę się dobrze zastanowić,
ja dzisiaj wybrałbym Samsunga B650


Poczytaj inne fora, DLNA w Samsungach to jeszcze większa porażka (choć zależy co rozumiesz po pojęciem porażka. Sporo ludzi używających to jest zadowolona)...

profile.country.pl_PL.title
daropierwszy
Początkujący

Mi tam wszystko elegancko śmiga, filmy oglądam przez PS3 chodzą idealnie nic nie zacina więc nie wiem dlaczego porażka?

krzysztofko
Początkujący

daro2 napisał(a):

Mi tam wszystko elegancko śmiga


Po to jest żeby działało. Sony sprzedając tyle telewizorów mogłoby zrobic serwer dla Brawii.
Największą porażką jest właśnie PS3 ze swoim interfejsem, jak sama nazwa mówi, jest
dla PS3 a Brawia przy okazji jako przylepek.

oldguest
Początkujący

Serwerem dla Bravi może być WMP, Vaio Media Plus (to ten serwer od Sony ale na razie tylko na VAIO).

PS3 Media serwer jest programem który można wykorzystać do odtwarzania innych multimediów niż zakładało Sony. Ciężko jest przyjąć krytykę telewizora na podstawie programu który nie przygotowany przez Sony, jest w wersji Beta i przy okazji robi coś czego producent telewizora nie przewidział przy produkcji....

tomeko
Początkujący

krzysztofko napisał(a):

Sony sprzedając tyle telewizorów mogłoby zrobic serwer dla Brawii.
Największą porażką jest właśnie PS3 ze swoim interfejsem, jak sama nazwa mówi, jest
dla PS3 a Brawia przy okazji jako przylepek.


Nie takie jest założenie DLNA, żeby każdy producent sprzętu odtwarzającego robił serwer z nim działający. Założenie jest takie, że odbiornik z napisem DLNA podpinam do sieci i odtwarzam media z serwera z certyfikatem DLNA dowolnego producenta. Niestety, największy problem jest z serwerami, które obsługiwały by poprawnie DLNA (ale jest już dużo lepiej niż pół roku temu). Niestety telewizory SONY są bardzo uczulone (dużo bardziej od Samsungów) na poprawność implementacji i przez to nie działają na każdym serwerze.
Ale jak już się znajdzie serwer działający z BRAVIĄ (osobiście polecam PS3MediaServer, ale są jeszcze Wild Media Server, SimpleCenter, Nero MediaHome, WMP 12 i wiele innych), to naprawdę nie ma porównania z innymi telewizorami..

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

krzysztofko napisał(a):


Największą porażką jest właśnie PS3 ze swoim interfejsem, jak sama nazwa mówi, jest
dla PS3 a Brawia przy okazji jako przylepek.


Przylepek to tak bym nie nazwał. DLNA w PS3 pochodzi od Sony, tak samo jak w Bravia. Ktoś tak to nazwał, miał do tego prawo. Ale to nie oznacza braku kompatybilności z Bravią, albo jakiś innych interfejsów. Program jest w pełni funkcjonalny dla telewizorów, chyba to jest najistotniejsze.

profile.country.pl_PL.title
sulik-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

Przylepek to tak bym nie nazwał. DLNA w PS3 pochodzi od Sony, tak samo jak w Bravia. Ktoś tak to nazwał, miał do tego prawo. Ale to nie oznacza braku kompatybilności z Bravią, albo jakiś innych interfejsów. Program jest w pełni funkcjonalny dla telewizorów, chyba to jest najistotniejsze.



Dokładnie!!! Porażką bym nazwał ocenianie przez kolegę krzysztofko programu po jego interfejsie i nazwie a nie możliwościach!

profile.country.pl_PL.title
emale-----
Początkujący

Sulik: Interfejs programu jest jego bardzo istotną częścią. Co z tego, że będzie miał mnóstwo funkcji skoro ich konfiguracja będzie bardzo trudna? Zazwyczaj ocena oprogramowania jest składową jego funkcjonalności i ergonomii. Więc nie do końca taka porażka.

Ja od jakiegoś czasu dość intensywnie zastanawiam się nad zbyciem mojego w5500. Ponieważ użytkuje od dość długiego czasu mogę wskazać moim zdaniem zalety i wady:
+ 100Hz - nie widziałem chyba tak dobrze zaimplementowanego. Gubi się czasem przy słabym sygnale co objawia się rozjazdem jasnych i ciemnych miejsc w obrazie.
+ Matowa matryca
+ Dużo złącz
+ 5 lat gwarancji

- Ergonomia - spodziewałem się po SONY lepszego menu. XMB nie nadaje sie do oglądania zdjęć. Aby dotrzeć do ostatniego zdjęcia (gdy mamy ich 300) trzeba przewinąć całą listę (jedna kolumna). Niektóre zdjęcia ładują się niewytłumaczalnie długo, podobnie z filmami.
- Odtwarzanie wideo z pamięci masowej praktycznie bezużyteczne ze względu na mocno ograniczoną liczbę formatów. Oczywiście można podłączyć DVD i problem z głowy ale niesmak pozostaje.
- Widgety - bezużyteczne.
- DLNA - przez to, że telewizor wspiera w zasadzie tylko mpeg serwer dlna musi obsługiwać transkodowanie. Wymaga to dość silnej maszyny. Mało praktyczne i znów lepiej podłączyć DVD i puścić film z pena niż po sieci.

Generalnie funkcje telewizora OK ale multimedia to klapa i to tylko z winy słabego softu. Myślę, że sprzętowo telewizor by sobie poradził.

Ja niestety mam jeszcze problem z obrazem i już 3 miesiąc walczę z serwisem. viewtopic.php?f=57&t=4710 Niestety dno. Pierwsza wizyta serwisanta zakończyła się ostrym spięciem w momencie kiedy zrobił zdjęcie ekranu telefonem komórkowym :question:
I to w zasadzie jest jedyny powód, dla którego drugi raz nie kupiłbym SONY gdyż najbardziej zależy mi na jakości obrazu a nie bajerach typu YouTube czy inne pierdoły. Oczywiście nie wiadomo jak zachowałby się serwis np Samsunga (Krakowski serwis SONY naprawia również Toshiby i Sharpy dlatego ich tu nie wymieniam bo wiem jak by się zachował :D ) ale jak do tej pory jest to pierwszy sprzęt, którego serwis kosztuje tyle nerwów.

pozdrawiam,

tomeko
Początkujący

emale napisał(a):


- Ergonomia - spodziewałem się po SONY lepszego menu. XMB nie nadaje sie do oglądania zdjęć. Aby dotrzeć do ostatniego zdjęcia (gdy mamy ich 300) trzeba przewinąć całą listę (jedna kolumna).


Naciśnij żółty klawisz na pilocie, to zmieni Ci się układ zdjęć.

emale napisał(a):


Niektóre zdjęcia ładują się niewytłumaczalnie długo, podobnie z filmami.
- Odtwarzanie wideo z pamięci masowej praktycznie bezużyteczne ze względu na mocno ograniczoną liczbę formatów. Oczywiście można podłączyć DVD i problem z głowy ale niesmak pozostaje.
- Widgety - bezużyteczne.
- DLNA - przez to, że telewizor wspiera w zasadzie tylko mpeg serwer dlna musi obsługiwać transkodowanie. Wymaga to dość silnej maszyny. Mało praktyczne i znów lepiej podłączyć DVD i puścić film z pena niż po sieci.

Generalnie funkcje telewizora OK ale multimedia to klapa i to tylko z winy słabego softu. Myślę, że sprzętowo telewizor by sobie poradził.
....

I to w zasadzie jest jedyny powód, dla którego drugi raz nie kupiłbym SONY gdyż najbardziej zależy mi na jakości obrazu a nie bajerach typu YouTube czy inne ły. Oczywiście nie wiadomo jak zachowałby się serwis np Samsunga (Krakowski serwis SONY naprawia również Toshiby i Sharpy dlatego ich tu nie wymieniam bo wiem jak by się zachował :D ) ale jak do tej pory jest to pierwszy sprzęt, którego serwis kosztuje tyle nerwów.


Czy na pewno zgadzasz się z tym co napisałeś?