anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 i brudna matryca

1_Mariusz_1
Początkujący

A300 i brudna matryca

Witam
Od pewnego czasu na fotkach pojawiają mi się w tych samych miejscach kilka czarnych punktów i coś w kształcie krótkiej nitki (ok 2 mm). Efekt jest ten sam z różnymi obiektywami stąd przypuszczenie, że brudna jest osłona matrycy.
Jak w bezpieczny sposób wyczyścić osłonę matrycy w A300. Opcja z menu nie daje rezultatów

162 ODPOW. 162
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ale irytują paprochy patrząc przez wizjer http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
OsiRis-----
Początkujący

tak się zastanawiam wszyscy dmuchamy i szorujemy a czy byłby problem "zasysania" tych śmieci z matrycy i lustra? - przecież to prościej zrobić niż rozdmuchiwać po aparacie te śmieci?

wratislavian
Początkujący

odkurzaczem? czy masz lepszy pomysł ?:>

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Odkurzacz to oczywiście jest jakieś rozwiązanie, ale to troszkę niebezpieczna sprawa...jak ktoś lubi ryzyko i kombinowanie z budową małych ssawek...

Mnie czyszczenie matrycy zajmuje mniej niż minutę - efekty mnie zadowalają, nie widzę sensu żeby bawić się z rurami itp.

Poza tym wydmuchanie gruszką usuwa paprochy poza aparat - nie zgadzam się z teorią, że są one tylko rozdmuchiwane po komorze lustra.

wratislavian
Początkujący

jak w instrukcji. celujesz bagnetem w ziemie i dmuchasz profesjonalną gruszką z apteki.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

zdecydowanie polecam gruche :nauseated_face:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Starosta napisał(a):

zdecydowanie polecam gruche :nauseated_face:


pod warunkiem, że ma się paproszki na matrycy ;)

ja często mam "tłuste" plamy - więc muszę na "mokro" ;)

ale to od dawna nie problem :smileytwisted:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

kris napisał(a):

pod warunkiem, że ma się paproszki na matrycy ;)


jeszcze mnie to nie dopadło :smileymrgreen:

Pozdrawia Starosta :grin:
Misi3q
Początkujący

gnembon napisał(a):

brudna matówka na szczęście nie wpływa w żadnym stopniu na zdjęcia :-)


Ubiegłeś mnie :D ... Chciałem sie zapytać właśnie o wpływ matówki na zdjęcia :smileyhappy: ... Dzięki za odpowiedz...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Misi3q napisał(a):

gnembon napisał(a):

brudna matówka na szczęście nie wpływa w żadnym stopniu na zdjęcia :-)


Ubiegłeś mnie :D ... Chciałem sie zapytać właśnie o wpływ matówki na zdjęcia :slight_smile: ... Dzięki za odpowiedz...


nie wiem czy macie okulary, ale ja np. jak mam uwalone szkła to mnie boli głowa.....
a przecież nie oko mam brudne ;)

paprochy w wizjerze, że nie psują zdjęć ale potrafią irytować podczas ich robienia. Zapewne panowie nie mieliście tak brudnych matówek jak ja - ale zapewniam was, to potrafi człowieka poirytować ;)

dlatego czyszczenie matrycy zaczynam od przedmuchania okolic wizjera, a dopiero potem zabieram się za matrycę ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer