anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Alfa 500+Sigma 70-300 APO DG Macro

Grzybek
Początkujący

Alfa 500+Sigma 70-300 APO DG Macro

Witam
mam pytanie zwiazane z takim zestawem.Dwa miesiace temu nabyłem a500 z kitem+Sigma 70-300 APO DG Macro.Wlasnie z podpietą sigmą powstał problem,warczy obiektyw podczas właczania i ostrzenia na AF.Po odpieciu od puszki gdy krece ostr. w obiektywie to czuje wyrazne opory.Mam wrazenie ze sony zajechało sigme. :c25 Prosze o opinie na ten temat.
pozdrawiam

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Zapewne zębatka pracująca w układzie AF padła, ponoć typowe dla tego obiektywu. Jeśli obiektyw jest na gwarancji, to ślij do serwisu Sigmy.

Grzybek
Początkujący

Pieknie 2 miesiace i zebatka , co bedzie po 2 latach bo własnie tyle sigma ma gwarancji.Spodziewalem sie czegos innego.Zdaje sobie sprawe ze to nie super szkło ale jak na moja kieszen to jest dosc duzy wydatek.Serwis pewnie gdzies za górami lasami.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

3 sekundy szukania i... :smileyarrow: LINK

Grzybek
Początkujący

Wysle do serwisu dzieki za namiary , hmm pewine palec na dobre mi zdretwieje zanim naprawią
mam z głowy 2-3 tygodnie

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Grzybek napisał(a):

hmm pewine palec na dobre mi zdretwieje zanim naprawią
mam z głowy 2-3 tygodnie


Prorok czy co :smileyquestion: :smileymrgreen:
Zadzwoń, zapytaj i wszystko będzie jasne :smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Gdzie jest serwis to już widzę wyjaśnione :D

Odnośnie terminu naprawy - wysyłałem w piątek rano i w następnym tygodniu w środę obiektyw naprawiony, cały i zdrowy - był już podpięty pod puszkę i przeze mnie przetestowany (a mam do serwisu baaaardzo daleko - cały kraj...). Czyli cała operacja trwała 5 (słownie pięć) dni z weekendem w środku na dokładkę!

Jeśli chodzi o awaryjność 70-300 to trzeba przyznać, że zębatka pierścienia ostrości to jej słaby punkt... Niemniej serwis wie co jest grane (producent zapewne również) i z tego co sie orientuję - wymieniają słaby element na taki sam tylko trwalszy. Nie słyszałem by komuś ta awaria zdarzyła się ponownie. No i jeżeli dobrze się przyjrzeć to po wizycie w serwisie faktycznie jakby lepiej nam się współpracuje (tzn. mi i obiektywowi) :D


Proponuję wczytać się dokładnie w informacje na stronie serwisu i zastosować do zaleceń. Głównie chodzi o wysłanie szkła w takim ukompletowaniu, jak proszą oraz wysłanie maila z opisem usterki. Wysyłka na koszt serwisu DHL-em.

A swoją drogą - skąd takie czarnowidztwo?? Trochę pozytywnego myślenia i wszystkim nam będzie się żyło (i "forumowało") lepiej i przyjemniej...

Grzybek
Początkujący

Widze ,że mój pesymizm troche was razi .Diś podbiłem gwarancje i zostawiłem sigme w sklepie.Uzbrajam sie w cierpliwosc i czekam na obiektyw po naprawie gwarancyjnej.
Swoja drogo to wciskają ludzom dobrego KITA.

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Eee tam... :D To nie kwestia rażenia jest :D To zrozumiałe, że jeśli coś się kupuje to chciałoby się, żeby działało bezawaryjnie i jak najdłużej. Niestety takie awarie się zdarzają - najczęściej w najmniej odpowiednim lub najmniej spodziewanym momencie... A potem wyrabiamy sobie szybko opinię o danym produkcie/firmie.

Od siebie mogę tylko napisać, że rzeczona Sigma jest naprawdę bardzo wdzięcznym obiektywem i przy odrobinie wprawy produkuje bardzo przyzwoite obrazki :thumbsup:

Chyba tylko niepotrzebnie załatwiałeś sprawę przez sklep zamiast od razu słać do serwisu/zamawiać kuriera. Z doświadczenia (mojego i innych użytkowników forum) wynika, że wtedy sprawa może się wydłużyć. Trzeba pilnować sklepu żeby wszystko było szybko i sprawnie. Niemniej, jak już pisałem, serwis działa bardzo dobrze i jeżeli tylko pośrednik (sklep) nie zawali sprawy - bardzo niedługo będziesz się mógł znów cieszyć sprawnym obiektywem.
Czego oczywiście Ci życzę :thumbsup: :D

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Grzybek napisał(a):

Widze ,że mój pesymizm troche was razi .Diś podbiłem gwarancje i zostawiłem sigme w sklepie.Uzbrajam sie w cierpliwosc i czekam na obiektyw po naprawie gwarancyjnej.
Swoja drogo to wciskają ludzom dobrego KITA.



To nie tak. Sigma produkuje obiektywy do różnych aparatów. Różnią się mocowaniem, elektroniką przystosowaną dla danego systemu, ewentualnie wbudowanym silnikiem ale konstrukcja jest taka sama od jakiegoś czasu i wspólna dla wszystkich systemów.
Sony aby sprostać wymaganiom klientów (i nie odstawać od konkurencji) co do szybkości AF zwiększyli obroty silnika lub przełożenie na śrubokręcie (nie znam szczegółów konstrukcyjnych) ale moment wyhamowania i startu musi być większy. Można to w chłopskich słowach nazwać, że zastosowali mocniejszy silnik. Obiektywy Sigmy nie były przygotowane na tak dużą siłę i zębatka nie wytrzymuje. Tak jak acinloop i doslav Ci wyjaśniali, przypadłość znana w tych obiektywach. Sigma wymienia zębatkę na mocniejszą ale też podobno obiektywy z nowych serii są pozbawione tej wady.