anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co wybrać na początek?

Wiika-----
Początkujący

Co wybrać na początek?

Witam wszystkich :)
Śledzę forum, już jakiś czas, zaobserwowałam, że dużo osób rozwiązało tutaj swoje problemy, pytania i wątpliwości. Więc, i ja stwierdziłam, że może ktoś mi pomoże, zasugeruje odpowiednie rozwiązanie, a zauważyłam, że dużo tutaj osób się udziela, niektórzy mają ogromną wiedzę (chapeau bas dla nich), i dzielą się nią z innymi.
Zdjęcia lubiłam robić już jako dziecko. A 3 lata temu kupiłam swój własny aparat cyfrowy - Samsung S600 jako pamiątka po bierzmowaniu. No i mnie tak to wkręciło, że teraz kończąc liceum, stwierdziłam, że może coś w tym kierunku wybiorę na dalszą naukę. Ale, że mój aparat jest "lipny", postanowiłam kupić lustrzankę. Natrafiłam na a300, poczytałam o niej tu na forum, jak również na innych portalach. Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie. I tu właśnie chciałam zadać moje pytanie: kupić a300 z kitem - DT 18 - 50 mm F3,5-5,6 czy dołożyć i kupić jeszcze z zestawem z DT 55-200mm F4-5,6? i jeszcze co dokupić, jaki akumulator i kartę? Pokrowiec to rzecz oczywista. :nauseated_face:
Pozdrawiam wszystkich, i dziękuje z góry za odpowiedzi :)

18 ODPOW. 18
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Wiika, nikt nie każe kupować Ci w tym samym sklepie w którym oglądasz ;-)

Poza tym, w przypadku sklepów internetowych masz prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny przez jakiś czas.

Creatoor
Początkujący

kris napisał(a):

ja polecam FotoJoker
Jestem zadowolony - zwłaszcza z cen :nauseated_face:


Popieram

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

trzeba bylo kupic jak byla promocja z wymiana starych rabatow. Ja w sumie na swoim zakupie zaoszczedzilem prawie 1000 zl wlasnie w FotoJokerze ;)

Wiika-----
Początkujący

kris napisał(a):


zatem pytanie to było bardziej do siebie


chodziło mi o to czy sklepy typu Media Markt, RTV EURO AGD, czy "sklepiki" takie mniejsze, bo słyszałam opinie że w media to gorszy sprzęt... chociaż ja się z tym zupełnie nie zgadzam;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Każdy aparat jest taki, jaki wyszedł z fabryki. Nikt nie sprawdza po kątem "lepszy-gorszy", żeby podzielić na sklepy. Nie ma "drugiego sortu". Jeżeli sklep daje gwarancję producenta - jest OK.

------------------------------
fotoamator
OsiRis-----
Początkujący

ja swoją kupiłem w Sony Centre- wpierw oglądałem, testowałem a póżniej magiczne zdanie: "dziękuję idę teraz do fotojokera"- a personel w SC ok. dorzucimy jeszcze to i tamto itd.
tak więc powodzenia w zakupie ... różnica w cenie pomiędzy sc a f była 100 zł w prezentach miałem taniej niż w FotoJok .. no i ten prestiż aparat kupiony w salonie :nauseated_face:

profile.country.pl_PL.title
sieq-----
Początkujący

Witam! Jako że to mój pierwszy post to przedstawię się. Jestem Andrzej z Bydgoszczy i fotografia zajmuje sie praktycznie cale życie bo pierwszy aparat dostałem na komunie ;) 2 dni temu zakupiłem pierwsza lustrzankę A300 ( w SIGMA PRO CENTER – polecam ). Teraz przejdę do odpowiedzi na pytania.

Myślę ze co do dodatkowego akumulatora to jest to sprawa jak najbardziej potrzebna podczas dłuższych wypadów czy wyjazdów można sie zdenerwować gdy nagle padnie akumulator. Ale jeżeli nie zamierzasz nigdziewyjeżdżać to jeden w zupełności wystarczy (pełnym akumulatorem możesz zrobić ok. 600 zdjęć - to chyba dużo). Co do karty to napewno dwie, nieraz pamięci maja to do siebie ze sie zawieszaja, albo cos w tym stylu także dla bezpieczeństwa 2. Jeżeli cos źle powiedziałem to przepraszam, jestem amatorem a chciałem pomoc :smileyredface:
Pozdrawiam wszystkich użytkowników
sieq.

norbertus20
Początkujący

sieq napisał(a):

2 dni temu zakupiłem pierwsza lustrzankę A300

sieq napisał(a):

(pełnym akumulatorem możesz zrobić ok. 600 zdjęć - to chyba dużo)



Wychodzi na to ze w ciagu 2 dni, strzeliles 600 zdjec ? Duzo :D
600 zdjec to nic, ja osobiscie na jednym, spokojnie 1000 zdjec robie ;>

Maryceusz
Początkujący

Wiika napisał(a):

kris napisał(a):


zatem pytanie to było bardziej do siebie


chodziło mi o to czy sklepy typu Media Markt, RTV EURO AGD, czy "sklepiki" takie mniejsze, bo słyszałam opinie że w media to gorszy sprzęt... chociaż ja się z tym zupełnie nie zgadzam;)




... Także i ja sprawdzałem te markety pod katem cen i oczywiście wspomnianego Fotojokera, ceny różniły sie od 100-250 a nawet 300 złotych a chodziło mi o A350 + Sigma 18-200mm i wylądowałem w Fotojokerze :) nie żałuje decyzji