anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy autofokus nadąży?

Wolf-----
Początkujący

Czy autofokus nadąży?

Witam
Mam zamiar nabyć a550 :c56 z obiektywem 18-55 (standard).
I mam jedną obawę co do niej czy przy 7ks AF nadarzy w takich zdjęciach jak np.maratony mbt czy zawody psich zaprzęgów?

z góry dziękuje za odp

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Wolf napisał(a):

Witam
Mam zamiar nabyć a550 :c56 z obiektywem 18-55 (standard).
I mam jedną obawę co do niej czy przy 7ks AF nadarzy w takich zdjęciach jak np.maratony mbt czy zawody psich zaprzęgów?


w gwoli ścisłości - w trybie 7kl/s nie działa AF i pomiar światła, a dokładniej rzecz ujmując: priorytet ten wykorzystuje przez cały czas parametry (pomiar światła, AF) z pierwszej klatki

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Wolf-----
Początkujący

czy w tedy zdjęcia nie będą nie ostre? zdjęcia niebyły by robione z jednego miejsca tylko wodziła bym aparatem za poszczególnym za wodnikiem poszczególnym psem. ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jest prawdopodobieństwo, że obiekt wyjdzie poza głębię ostrości (płaszczyznę, w której obraz jest ostry, wszystko co poza głębią ostrości jest rozmyte częściowo lub całkowicie)

wszystko zależy jak duża będzie głębia ostrości oraz w jakiej płaszczyźnie poruszać się będzie obiekt.
Skąd jesteś ?
bo jeśli masz blisko na śląsk - to zapraszam, chętnie zaprezentuję 550tkę w boju :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wolf, chyba nie rozumiesz pewnych rzeczy. Spróbuje krótko wyjasnić.
Juz w lustrzankach analogowych było możliwość (przy zdjęciach seryjnych) ustawienia AF ciągłego lub stałego.
W A550 jest tak, że AF ciągły można ustawić dla max. 5kl./s i wtedy Ci nadąży za każdym maratończykiem i za czym będziesz chciał (no, prawie ;)).
Opcja 7kl./s działa inaczej - Po wciśnięciu spustu do połowy aparat zapamiętuje odległość (ustawia ostrość) i warunki świetlne. Po naciśnięciu spustu do końca, robi serię zdjęć z prędkością 7kl./s wg ustawień dla pierwszego zdjęcia z tej serii. Więc jak obiekt bedzie się poruszał w kierunku do/od aparatu to w pewnym momencie "wyjdzie z ostrości".

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
bartasduch
Początkujący

Wolf napisał(a):

Witam
Mam zamiar nabyć a550 :c56 z obiektywem 18-55 (standard).
I mam jedną obawę co do niej czy przy 7ks AF nadarzy w takich zdjęciach jak np.maratony mbt czy zawody psich zaprzęgów?

z góry dziękuje za odp




Moje 3kl/s w a200 i a850 nadążają na wyscigach konnych i crosie :) więc nie masz czym się martwić. Udane ujęcie w dużej mierze, prócz szybostrzelności body zalezy od naciśnięcia spustu migawki we właściwym czasie. To kwestia wprawy.

Wolf-----
Początkujący

Jestem z gdańska więc nie za bardzo za daleko ale dziękuje za propozycję robiłam już nią zdjęcia słyszałam od paru osób ze mogła by sobie nie poradzić wiec dlatego pytam bo nie chcem kupić czegoś co by potem było beż czynne dziękuje za odp

ps pytam bo to moje pierwsze lustro

armalite
Początkujący

Wolf napisał(a):

Jestem z gdańska więc nie za bardzo za daleko ale dziękuje za propozycję robiłam już nią zdjęcia słyszałam od paru osób ze mogła by sobie nie poradzić wiec dlatego pytam bo nie chcem kupić czegoś co by potem było beż czynne dziękuje za odp

ps pytam bo to moje pierwsze lustro




Dodam jeszcze, że szybkostrzelność aparatu to dopiero pierwszy krok... AF jest tak dobre i szybkie, jak na to obiektyw pozwala. Jeśli będzie ciemno to zapomnij o tym, że strzelisz 5 klatek na sekundę i każda będzie ostra. Będzie dobrze, jak skończysz na dwóch, trzech...

Szum-----
Początkujący

armalite napisał(a):



Dodam jeszcze, że szybkostrzelność aparatu to dopiero pierwszy krok... AF jest tak dobre i szybkie, jak na to obiektyw pozwala.



z tym to w 100% się zgodzę, w tamtym roku na pikniku fociłem kitem i flintą podpiętymi do Alphy 200; kit dawał w sumie radę lecz flinta to nie dokońca ( b. duże problemy z ustawieniem ostrości, jeździła po zakresie tam i z powrotem, trudno mi się fotografowało tym zestawem, wolałem kita podpiąć). W tym roku ten sam aparat plus Sal 16-105, byłem pod wrażeniem-> AF b. dobrze działał, ostrość zestaw ten łapał w moim odczuciu szybko, w tym sensie, że gdy chciałem by ustawił to ustawiał, o dziwo miałem ustawiony AF-automatyczny i śledził mi samoloty na tyle, sprawnie, że gdy chciałem zrobić fotę to było ostro-> bardzo dobrze mi się tym zestawem fociło; po zakresie przejachał kilka razy, gdy ustawiałem na szybowca, którego ledwo widzialem.

oldguest
Początkujący

Należy jeszcze pamiętać o tym że o ile na AF w trybie AF-Single A550 zrobi 5kl/s to w trybie AF-A lub AF-C zrobi odpowiednio mniej zależnie od tego ile AF będzie miał do "roboty".

I tak jak już wcześniej zauważyli A550 w trybie priorytetu prędkości (7kl/s) ustawi raz wszystko a później trtrtrtrtrtrtrtrtrtrtrtrtrtrtrt.... Wszystko w jednym ustawieniu.