anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR brackteing

kamil1114
Początkujący

HDR brackteing

Chciałbym zacząć robić zdjęcia w HDRach , ale dzisiaj wszedłem w opcję brackteingu i nie wiem czemu tam mogę przestawić balans bieli tylko o 0,3 lub 0,7 , nie wiem czemu nie da się o 2,0. Mam alfę 350
Co mam zrobić ?

48 ODPOW. 48
jumbo-----
Początkujący

mógłbyś mi przesłać mailem ten plik ta fotkę w RAW?
mail: jakub-nita@wp.pl

kamil1114
Początkujący

Właśnie wysłałem. Nie wiem czy widziałeś moje wcześniejsze zdjęcia HDR w tym temacie , również było widać bardzo duże szumy.

jumbo-----
Początkujący

kamil, powiem tak- wg mnie ta twoja fotka średnio sie nadaje do HDR xD
w załączniku masz to co mi udało się z tego zrobić w dynamic photo hdr + druga fotka która przed chwilą zrobiłem z mojego okna i też przeszła przez DP-hdr. w obu przypadkach wyciągnąłem 4 pliki jpg

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jumbo - ale te zdjęcia nie nadają się zupełnie do HDR.

Rozpiętość tonalna jest na tyle mała, że matryca spokojnie sobie z tym poradziła.

kamil1114
Początkujący

Chyba że tak , bo już myślałem że coś nie tak robię , lub coś mam z aparatem. A na przykład zdjęcie nr 3 chyba lepiej się już nadaje , a i tam wyszły duże szumy. (zdjęcie jest zmniejszone , dlatego tak tego nie widać)

Albo mi się wydaje , albo i tak Tobie trochę lepiej to wyszło. Ale i tak widać szumy. Czyli tak jak mówisz , te zdjęcie nie nadaje się do HDRu.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kamil1114 napisał(a):

Ale i tak widać szumy.


Jak wołasz z jednego RAWa to zawsze będzie szum. Dlatego warto robić serie w jpg.

Tyle, że usunąć ten szum to nie problem. ;)

jumbo-----
Początkujący

Lajam, a i owszem zgodzę się - te fotki sie nie nadają do hdr z prawdziwego zdarzenia.

Kamil, spróbuj zrobić fotkę jakiejś architektury i z tego coś z hdr popróbować.
Np. coś takiego:
http://www.scottkelby.com/blog/wp-conte ... 10/hdr.jpg" target="_blank
http://fc01.deviantart.com/fs37/i/2008/ ... _eztec.jpg" target="_blank

kamil1114
Początkujący

Popróbuję , tylko nie wiem kiedy będę miał najbliższą okazję. Jak nic nie znajdę , to zrobić fotkę sąsiedniego bloku. :slight_smile: Spróbuję zrobić jednego rawa i z tego wywołać i spróbuję zrobić 3 jpgi i je połączyć. Rozumiem , że najlepiej robić fotki do HDRa , gdy świeci słońce ?

Lajam
Czemu mówisz , że nie problem , chodzi Ci o odszumianie w Photoshopie ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kamil1114 napisał(a):

Lajam
Czemu mówisz , że nie problem , chodzi Ci o odszumianie w Photoshopie ?


No bo szum to nie jest problem - choćby Neat Image pięknie sobie z tym radzi.

Tak sobie czytam i chyba nie rozumiesz na czym polega technika HDR. To zdjęcie o dużej rozpiętości tonalnej proponuję poczytać więcej, choćby tu: LINK