anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kompensacja ekspozycji

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

kompensacja ekspozycji

Witam mój problem polega na regulacji kompensacji ekspozycji w trybie M mianowicie przeczytałem instrukcje już x razy i doczytałem się tylko że kompensacja ekspozycji w trybie innym niż M regulowana jest automatycznie natomiast w trybie M ręcznie natomiast jak ustawić kompensacje w M w trybie LIVE WIEW już nie napisali odkryłem tylko że w trybie M kompensacja ekspozycji zmienia się w zależności od czasu otwarcia migawki(bardzo duże wartości) czy tylko w ten sposób można regulować kompensację ekspozycji w trybie M ?? Bardzo proszę o odp.

Ps. jest to mój pierwszy post na tym forum więc za ewentualne błędy z góry przepraszam

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

w programie M(manualnym) zmiana ekspozycji odbywa się "ręcznie" - albo zmieniając wartość przysłony, albo zmieniając wartość czasu otwarcia migawki.

Tryb LiveView nie ma tu nic do rzeczy. I zasady są takie same jak przy korzystaniu z wizjera ;)

problem rozwiązany, czy jakoś inaczej to wyjaśnić ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

czyli jednym słowem żeby było jaśniej muszę ustawić albo długi czas otwarcia migawki albo wysoką wartość F i nie da się ustawić tych parametrów niezależnie od siebie tak jak np wartości F i czasu migawki po wciśnięciu przycisku+/- (na lewo od AEL) i przekreceniu pokrętła przy spuście migawki??
bo np przy trybie bodajże S moge zmienić kompensacje ekspozycji oddzielnie od innych parametrów ale wtedy nie mogę ustawić ręcznie wartości F

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

str 64 instrukcji

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bo np przy trybie bodajże S moge zmienić kompensacje ekspozycji oddzielnie od innych parametrów ale wtedy nie mogę ustawić ręcznie wartości F


a tu się kłania znajomość programów P/A/S/M - co jak już gnembon zaznaczył w instrukcji jest przyzwoicie rozpisane ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Znalazłem dziękuje bardzo za miłe przyjecie na forum i wyjaśnienia nie wiem czy są tu jakieś" piwa" ale jak są to dostaniecie a jak nie ma to wypijemy w realu :nauseated_face: jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam