anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Majówka

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

Majówka

Hej czlowieki.Wczoraj zaklepalem wyjazd do Miedzyzdroi i moje pytanie-Zachód Słońca-wiem ze mozna swietne fotki zrobic-mam a200 ze standartowym obiektywem i chcialbym naprawde dobre zdjecia zrobic jak zachodzi slonce,i chciałbym zrobic tez dobre foto postac-mojej i zony ale z zachodem za plecami?jakies magiczne opcje znacie?doradzicie.

19 ODPOW. 19
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Najbardziej magiczną opcją będzie tutaj tryb zachód słońca, który masz na pokrętle - pewny jestem, że magicznie spartoli takie zdjęcie jakie chcesz uzyskać.

Z mniej magicznych opcji za to bardziej idących w tym kierunku jaki chcesz uzyskać to odpowiedni pomiar światła. Zmierz światło na twarzy żony (centralnym lub punktowym) - zablokuj pomiar AEL. Ustaw ostrość tam, gdzie uważasz za stosowne (zapewne twarz żony). Teraz możesz sobie kadrować do woli (pamiętaj o trójpodziale). Zwróć jeszcze uwagę na czas - jeżeli będzie za długo to zwiększ czułość matrycy.

Trudność takiego zdjęcia polega na szerokim zakresie tonalnym sceny.
A i jeszcze jedno - dobrze jest dopalić błyskiem. Niestety moich 98% zdjęć jest bez używania lampy - zwyczajnie tego nie potrafię robić...

Powodzenia

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

Zmierz światło na twarzy żony (centralnym lub punktowym) - zablokuj pomiar AEL. Ustaw ostrość tam, gdzie uważasz za stosowne (zapewne twarz żony)

Czyli celuje w twarz Zonki-przyciskam spust i dusze AEL?
pamiętaj o trójpodziale???????????????????????????????
jestem laikiem wiec wypytuje
wybaczcie

instrukcja instrukcją a łopatologia kolegów co sie tym bawię BEZCENNNA

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Pod przyciskiem funkcyjnym masz coś takiego jak pomiar światła. Wybierz centralny albo punktowy, jeżeli obwódka centralnego wychodzi poza twarz żony. Chodzi o to, żeby twarz żony była widoczna na tle zachodzącego słońca. Teraz celujesz w odpowiednie miejsce i blokujesz pomiar AEL. Ostrzysz gdzie chcesz i strzelasz...
Zawsze możesz w zależności jak wyszło zdjęcie zmienić kompensacje ekspozycji - rozjaśnić lub przyciemnić.

Trójpodział - wyobraź sobie, że to obraz dzielisz 2 pionowymi i 2 poziomymi kreskami, tak, że każdy w 1/3 odległości od siebie. Umieść żonę w pobliżu jednego z nich ot tyle - twarz żony może być w mocnym punkcie tj. w punkcie przecięcia się linii - wygląda to mniej więcej tak #

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

oki chyba rozumiem...
zobaczymy co wyjdzie a jak bede zadowolony z fotosów pokaze je tutaj

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

Zdjecia generalnie bosko wyszly ale zdarzaly sie tak dziwnie rozswietlone-co moze byc przyczyna?

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Żeby znaleźć przyczynę - musisz je pokazać... Nie ma zmiłuj :nauseated_face:

Creatoor
Początkujący

Wrzucaj fotki, zobaczymy o co tam chodzi.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Zdjecia generalnie bosko wyszly ale zdarzaly sie tak dziwnie rozswietlone-co moze byc przyczyna?


A jak miałeś ustawione DRO?
Bez zobaczenia zdjęć (z exifami) i ew. komentarzem nic nie poradzimy :smileyrolleyes:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

to dzis postaram sie pokazac wam o co mi chodzi...bo moze wyjsc tak ze poprostu zle cos robie-NAPEWNO ZLE COS ROBIE,wieczorem dzis pojawie sie:)