anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

małe pytanko (Brudna matryca)

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

małe pytanko (Brudna matryca)

wynikiem czego jest takie "coś jak tu na górze zdjęcia kurzu czy może zarysowania obiektywu bo matryca jest raczej czysta(obiektywu nie zdejmowałem od nowości no narzazie mam tylko jeden :nauseated_face: ) a mam to prawie na każdym zdjęciu:( nawet po wyczyszczeniu mikrofibrą) a i czy macie jakiś sposób na sprawdzenie czy obiektyw jest czysty niektórzy kierują obirktyw na duży strumień światła ale nie trzeba być dobrym fotografem żeby wiedzieć że to zabójstwo

56 ODPOW. 56
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz napisał(a):

No, z taką lewatywową z plastykową końsówką to uważaj, bo ja za mocno ściśniesz to Ci ten plastik w matrycę przy.....


Tadziu przeznaczenie takiej gruszki lewatywowej jest przecież oczywiste. Raczej ten plastik jest mocno zamontowany bo inaczej to lewatywa skończyła się nie po myśli pacjenta i pozostałby z plastikowym problemem :smileyhappy:

Jak kupić gruszkę to raz a porządnie i nie w aptece 8-)

Np. taką http://www.adorama.com/images/Product/GTRABM.jpg

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wiedziałem, że się w końcu swoją rakietą pochwalisz :slight_smile:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Lajam napisał(a):



Jak kupić gruszkę to raz a porządnie i nie w aptece 8-)

Np. taką http://www.adorama.com/images/Product/GTRABM.jpg



Mam taką, jest mega "odlotowa" :D

profile.country.pl_PL.title
CSIFOTOIVIDEO
Użytkownik

kris napisał(a):

OsiRis napisał(a):

jeżeli to nowy aparat i na gwarancji proponuję wizytę w serwisie (ktoś gdzieś napisał) że robią to na gwarancji za darmo...



nie mniej jednak tego i tak trzeba się nauczyć http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif
bo serwis czyści matrycę przez 6miesięcy od zakupu. A i nie każdy ma "po drodze" do serwisu. Więc licząc się, że na kilka/kilkanaście dni pozbawić bym się miał aparatu - wolałbym się po prostu od razu samemu nauczyć to robić ;)
zwłaszcza, że to nieuchronne :rolling_eyes:
:)




UWAGA

Czyszczenie matrycy wykonywane jest jedynie w formie odpłatnej gdyż jest to związane z normalną eksploatacją sprzętu.

Użytkownik może we własnym zakresie wyczyścić matrycę zachowując staranność i czystość. Procedura czyszczenia jest opisana w instrukcji obsługi pod hasłem „Czyszczenie czujnika obrazu”. Jeżeli czyszczenie za pomocą dmuchawy nie pomoże zalecana jest wizyta w serwisie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Firma Sony zapewnia bezpłatne czyszczenie matrycy jednorazowo w okresie 3 miesięcy od daty zakupu. Po tym okresie usługa wykonywana jest w formie odpłatnej.


Miło mi powitać i podziękować za sprostowanie :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
lennox-----
Początkujący

To i ja się podłączę pod temat - być może narażając się na śmiech :))
Bardzo proszę o informację czy w górnej części fotki na tym bardziej niebieskim niebie te plamki ciemne które widać przy powiększeniu to jakiś nalot na matrycy czy szumy ??
Delikatnie nadmuchałem wczoraj na lustro (nie na matrycę) sprężonym powietrzem na bardzo małym ciśnieniu i dopiero do mnie dotarło co mogłem narobić ;/
Czy to szumy czy jakiś nalot na matrycy ? Musiałem troszkę skompresować fotkę by dodać tutaj na forum, w rzeczywistości aż tak bardzo tego nie widać jak na tej kompresji
(A te czarne punkty to ptaki)

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

to może skadruj ten konkretny fragment o który Ci chodzi z oryginalnego foto i wtedy wstaw na forum?

lennox-----
Początkujący

Ja poproszę jeszcze o o odpowiedź jak wyczyścić lustro ?
Matrycę przedmuchałem i jest ok ale na przednim lustrze był paproch który nie chciał zejść na sucho. Zmoczyłem delikatnie patyczek płynem z zestawu czyszczącego i dopiero zeszło. Ale na lustrze w samym rogu została mała smuga nie wiem czym to zetrzeć :(

Tak przy okazji, czy ma znaczenie dla jakości zdjęcia jakiś paproch na tym przednim lustrze ?

Poza tym przetarłem lekko matówkę bo osiadły na niej paprochy, prawdę mówiąc nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale czy patrząc przez wizjer na jasne niebo normalne jest że widać dokładnie na środku taki krzyż składający się z przerywanych pręgów wpisany w obraz na wizjerze ?
Przepraszam że tak to opisuję lecz nie inaczej nie potrafię :)) a lekko się wystraszyłem czy czegoś nie nawaliłem :(

Bardzo proszę o pomoc

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na stronie 68 instrukcji masz zobrazowane jak powinien wyglądać obraz w wizjerze.
A matówki i lustra najbezpieczniej niczym nie dotykać!
Paprochy na matówce i na lustrze oczywiście nie mają, bo nie mogą, żadnego wpływy na jakość zdjęć.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Mam starą gruszkę z pędzelkiem na końcu ale to faktycznie gadżecik i potwierdzam słowa poprzedników iż najlepsze są lekarskie konkretnie gumowe. Zastanawiam się jednak nad sprężonym powietrzem w sprayu dostępnym w sklepach rtv, którego chyba użył tu kolega któryś post powyżej. Chyba jest to najczystsze z możliwych rozwiązań?