anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe obiektywy do a330

bogis-----
Początkujący

Nowe obiektywy do a330

Witam, Ostatnio kupilem sobie Sony Alpha a330 z obiektywem DT 18-55mm f/3.5-5.6. Chciałbym dokupić sobie nowe obiektywy, ale niestety mam problem. Chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie obiektywy Sony pasują do mojego modelu lustrzanki? Tak samo, na co powinienem zwracać uwagę np. przy zakupie obiektywów Minolta, aby pasowały do mojego aparatu? Następne pytanie to czy jeśli kupie obiektyw bez auto fokusa to czy będę miał AF gdyż mam w aparacie auto fokus ? Ostanie pytanie to czy są jakieś przejściówki do starych obiektywów Zenit albo do obiektywów np. Canon czy Nikon. Bardzo proszę o wyjaśnienie sprawy. Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

A może byś tak użył funkcji :c49 Na wszystkie pytania odpowiedzi są na forum.

bogis-----
Początkujący

Nie chcesz pomóc to nie musisz. Jeśli znasz jakieś strony, posty itp. które będą odpowiedzią na moje pytanie to proszę o linka, ja z wielką chęcią poczytam sobie.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Minęły ponad dwie godziny, w trakcie których znalazłbyś odpowiedź z wykorzystaniem forumowej wyszukiwarki. Jednak bierność jest przyjemniejsza... :P

bogis napisał(a):

Chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie obiektywy Sony pasują do mojego modelu lustrzanki?

I tak i nie. Te przeznaczone do lustrzanek, z mocowaniem A, i owszem, jednak Sony niedawno wypuściło serię nowych aparatów oraz kamerę z wymienną optyką z serii NEX. Dla nich został zaprojektowany nowy bagnet "E". Tych obiektywów (oznaczonych SEL) nie podepniesz do swojej Alphy, natomiast na odwrót, za pomocą specjalnej przejściówki, owszem.

bogis napisał(a):

Tak samo, na co powinienem zwracać uwagę np. przy zakupie obiektywów Minolta, aby pasowały do mojego aparatu?

Szukasz oznaczenia AF, lub informacji o bagnecie A.

bogis napisał(a):

Następne pytanie to czy jeśli kupie obiektyw bez auto fokusa to czy będę miał AF gdyż mam w aparacie auto fokus ?

A czy samochodem z pełnym bakiem bez kół lub silnika gdzieś pojedziesz?

bogis napisał(a):

Ostanie pytanie to czy są jakieś przejściówki do starych obiektywów Zenit albo do obiektywów np. Canon czy Nikon.

Do starych obiektywów jest sporo przejściówek, o obiektywach konkurencji nie słyszałem.

bogis-----
Początkujący

Wielkie Dzięki wiedziałem ze można na kogoś liczyć. Pozdrawiam