anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomocy!!!!

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Pomocy!!!!

mam takie pytanko jak u was wygląda ustawienie ostrości AF pożyczyłem aparat bratu a teraz wariuje mi ostrość na zdjęciach wychodzi ok ale ostrość cały czas wariuje zmienia się nawet przy zasłoniętym pokrywką obiektywie i jakby wolniej łapie ostrość przy naciśniętym spuście migawki przekręca się do końca i potem wracając dopiero się ustawia wcześniej nie zwróciłem na to uwagi czy u was też tak jest i czy ostrość ustawia się czasem samoczynnie z \zasłoniętym obiektywem i nie wciśniętym do połowy spuście migawki??

8 ODPOW. 8
florius
Początkujący

Sprawdź cz masz EYE-START uruchomiony, bo tak to wygląda :)

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

EYE-START pierwsze słyszę co to jest;> sorry ale właśnie widzę że człowiek uczy się całe życie...... faktycznie jest włączony i teraz już będzie ok?? s co z tą ostrością też wam przejeżdża przez całą skalę i dopiero się ustawia??

florius
Początkujący

WYŁĄCZ go :)
Funkcja świetnie sprawdzała się w Minoltach ponieważ współpracowała z czujnikiem na uchwycie. SONY czujnika nie ma więc przy włączonym eye-start aparat zaczyna łapać ostrość jeśli COKOLWIEK zbliży się do wizjera i z lekkim obiektywem trzymając aparat na szyi masz 90% szans na to, ża autofokus będzie non stop kręcił :(

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

i właśnie to mnie denerwuje bo ciągle coś mi "bzyczy" nad uchem a ja lubię ten dźwięk tylko wtedy kiedy faktycznie mam zrobić zdjęcie :nauseated_face: ale to widocznie kwestia gustu co kto lubi dzięki za odp i uspokojenie mnie:))

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

A wszystko przez to, że UE ma alergię na nikiel a w Japonii nie znają chromu :nauseated_face:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tadeusz napisał(a):

A wszystko przez to, że UE ma alergię na nikiel a w Japonii nie znają chromu :nauseated_face:


dokładnie !
tylko w UE nie ma czujnika w alfach - przez co aparat nie wie, że nie mamy go w dłoni :smileyrolleyes:

dlatego, też od długiego czasu mam wyłączoną funkcję EyeStart ;)


swoją drogą - warto czytać instrukcję bo jest tam to poruszone :smileyrolleyes:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

dziwne, bo ja czuję, że mam aparat w dłoni. Co na to trzecie prawo Pascala?




http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hahaha.gif
zwłaszcza to "boiskowe" prawo Pascala http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

http://klubkm.pl/forum/images/smilies/etam.gif Przez ten ajstart, kupiłem kiedyś najdroższe baterie świata. Wybrałem się z nowiutką minolta 505 na wakacje i żeby aparat o brzuszysko mi się nie obijał, trzymałem go w dłoni; od czasu do czasu przykładałem do oka, obiektyw cały czas pobzykiwał, aż w połowie drugiej rolki baterie powiedziały dość. I znajdź tu CR2; nawet w Gnieźnie w jednym miejscu tylko były za to drogie jak szlag (coś koło 10 dobrych piw za sztukę).
Od tego czasu nauczyłem się wyłączać to udogodnienie :slight_smile:

------------------------------
fotoamator