anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Premiera: a290 i a390

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Premiera: a290 i a390

Miło mi poinformować Was o premierze nowych aparatów: :c56 290 i :c56 390
Jak widać głos użytkowników jest ważny dla SONY i w modelach EntryLevel został zmieniony kształt gripa :D

A290
http://img294.imageshack.us/img294/3402/a29021a.jpg
- Efektywna rozdzielczość 14,2 megapiksela - Szczegółowe obrazy z przetwornika CCD

- Procesor BIONZ

- Lekkość, małe wymiary i łatwe przenoszenie

- Ekran 6,9 cm (2,7" - 230,400 punktów) - Wyświetlacz Clear Photo LCD zapewniający szczegółowy, kontrastowy obraz i automatyczna regulacja jasności, zapewniająca wygodne oglądanie nawet w pełnym słońcu

- Przyjazny system pomocy elektronicznej i graficzny wyświetlacz - Prosta w użyciu pomoc ekranowa umożliwiająca łatwą, zgodną z intuicją obsługę nawet początkującym użytkownikom lustrzanki

- Szybki autofokus - 9-polowy autofokus z centralnym czujnikiem krzyżowym

- Stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE - Optyczny system stabilizacji obrazu umożliwiający wydłużenie ekspozycji nawet o 3,5 stopnia z każdym obiektywem Sony i Konica Minolta z mocowaniem α

- Inteligentny telekonwerter - Możliwość natychmiastowego zwiększenia zoomu (1,4x lub 2x) w celu uzyskania zbliżenia odległych obiektów

- Duża czułość – do ISO 3200 - Niski poziom szumów w obrazie przy czułości do ISO 3200 i system redukcji szumów zapewniający bardziej naturalny obraz nawet przy słabym świetle




A390
http://img294.imageshack.us/img294/971/a39029001a.jpg
- Efektywna rozdzielczość 14,2 megapiksela - Szczegółowe obrazy z przetwornika CCD

- Procesor BIONZ

- Lekkość, małe wymiary i łatwe przenoszenie

- Ekran 6,9 cm (2,7") - Wyświetlacz Clear Photo LCD zapewniający szczegółowy, kontrastowy obraz i automatyczna regulacja jasności, zapewniająca wygodne oglądanie nawet w pełnym słońcu

- Przyjazny system pomocy elektronicznej i graficzny wyświetlacz - Prosta w użyciu pomoc ekranowa umożliwiająca łatwą, zgodną z intuicją obsługę nawet początkującym użytkownikom lustrzanki

- Szybki autofokus - 9-polowy autofokus z centralnym czujnikiem krzyżowym

- Stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE - Optyczny system stabilizacji obrazu umożliwiający wydłużenie ekspozycji nawet o 3,5 stopnia z każdym obiektywem Sony i Konica Minolta z mocowaniem α

- Inteligentny telekonwerter - Możliwość natychmiastowego zwiększenia zoomu (1,4x lub 2x) w celu uzyskania zbliżenia odległych obiektów

- Duża czułość – do ISO 3200 - Niski poziom szumów w obrazie przy czułości do ISO 3200 i system redukcji szumów zapewniający bardziej naturalny obraz nawet przy słabym świetle

- Szybki podgląd na żywo z autofokusem - Wygodny i komfortowy podgląd obrazu na żywo na uchylnym ekranie LCD oraz szybki, dokładny autofokus


kilka zdjęć:
http://img101.imageshack.us/img101/43/a39031m.jpg
Duże zdjęcie

http://img809.imageshack.us/img809/7426/a3904m.jpg
Duże zdjęcie

http://img709.imageshack.us/img709/8225/a29020m.jpg
Duże zdjęcie





Informacja prasowa
Nowe funkcjonalne lustrzanki cyfrowe Sony dla początkujących użytkowników

Łatwe w obsłudze modele DSLR-A390 i DSLR-A290 o rozdzielczości 14,2 megapikseli

- DSLR-A390 o rozdzielczości 14,2 megapikseli, z funkcją Quick AF Live View i uchylnym ekranem LCD 2,7 cala; DSLR-A290 o rozdzielczości 14.2 megapikseli

- Niewielka obudowa z nową konstrukcją uchwytu i zmodyfikowanym rozmieszczeniem przycisków zapewniają wygodę obsługi

- Funkcja Quick AF Live View z uchylnym ekranem LCD (α390) – duża szybkość i dokładność autofokusa oraz łatwy podgląd na żywo

- Przyjazny przewodnik wyświetlany na ekranie i wyświetlacz graficzny

- Wyjście HDMI i technologia BRAVIA Sync

Oferta lustrzanek cyfrowych Sony α wzbogaci się o dwa nowe aparaty klasy podstawowej.

Modele DSLR-A390 ( :c56 390) i DSLR-A290 ( :c56 290), idealne dla początkujących użytkowników lustrzanek cyfrowych, oferują dużą poprawę jakości obrazu i możliwości twórczych w porównaniu z aparatami kompaktowymi. Ważne jest również to, że są one wyjątkowo łatwe w obsłudze, nawet dla osób, które po raz pierwszy mają w rękach lustrzankę cyfrową.

Obydwa modele mają rozdzielczość efektywną 14,2 megapikseli, która zapewnia świetny obraz o niskim poziomie szumów, oraz umożliwiają szybkie wykonywanie zdjęć, co użytkownicy lustrzanek cyfrowych szczególnie sobie cenią. α390 ma dodatkową zaletę — Quick AF Live View. Ten unikatowy system łączy w sobie wygodę podglądu na żywo na uchylnym ekranie Clear Photo LCD oraz szybkiego, dokładnego autofokusa z detekcją fazową.

Najprostsza lustrzanka cyfrowa Sony, :c56 290, oferuje tę samą rozdzielczość efektywną, :c56 390 — 14,2 megapikseli — w niewielkiej obudowie o wadze zaledwie 456 g (bez akumulatora i nośników).

Obydwa aparaty mają uchwyt o nowej konstrukcji, który zapewnia jeszcze większą wygodę obsługi. Oba modele mają także zmodyfikowany, przejrzysty układ przycisków na górnej powierzchni obudowy.

Nawet początkujący użytkownicy lustrzanek cyfrowych mogą z łatwością poznać bogate możliwości twórcze, jakie oferują prezentowane aparaty. Wyświetlacz graficzny pozwala łatwo, intuicyjnie zrozumieć zależność między szybkością migawki i przysłoną oraz wpływ ustawień ekspozycji na końcowy obraz. Przewodnik zawiera przejrzyste, zwięzłe wyjaśnienia funkcji aparatu zilustrowane przykładowymi ilustracjami. Kolorowe ikony na ekranie ułatwiają szybki dostęp do menu funkcji fotografowania i wyświetlania.

Aparaty :c56 α390 i :c56 290 są wyposażone w miniaturowe złącze HDMI do bezpośredniego połączenia z dowolnym telewizorem obsługującym ten standard (wymagany dostępnie opcjonalnie kabel). Obsługa trybu PhotoTV HD gwarantuje jeszcze lepszą prezentację zdjęć na modelach zgodnych z telewizorami BRAVIA™. Funkcja BRAVIA™ Sync pozwala wygodnie sterować pokazami slajdów i innymi funkcjami odtwarzania zdjęć z aparatu za pomocą pilota do telewizora.

Nowe lustrzanki cyfrowe :c56 390/ :c56 290 będą dostępne od lipca br.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
65 ODPOW. 65
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

tomek67 napisał(a):

To moim zdaniem są aparaty w klasie zbliżonej
do np. Nikona D3000 lub Canona 1000D,
one kosztują ok. 1500zł.


A ile kosztowały te N i C gdy pojawiły się w sklepach :smileyquestion: Ceny były bardzo zbliżone.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

tomek67 napisał(a):

Hmmm a mi się wydają bardzo wysokie ;)


Jak jest tanio to pojawiają się narzekania, że aparat nie ma funkcji puszek z wyższych segmentów, cena jest pomijana. Jak jest drogo to oczywiście narzekania, że cena z kosmosu i mogliby nie dawać pewnych funkcji żeby było taniej :c3

Jak można w ogóle komentować ceny czegoś, czego jeszcze nawet nie ma na półkach, a podane wartości są zazwyczaj cenami referencyjnymi, które zweryfikuje rynek ??

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Lajam napisał(a):

ak można w ogóle komentować ceny czegoś, czego jeszcze nawet nie ma na półkach


"Pogdybać" zawsze trzeba ;)
Wg mnie, jeśli te ceny będą zbliżone do referencyjnych to nowe modele :c56 mogą zrobić niezłą furorę na rynku EL biorąc pod uwagę możliwości/cena.

filozof97
Początkujący

tylko po co tyle tych mpx- jak dla mnie 10 to i tak za dużo
jedyne, co mi się w nich podoba, to grip- lepszy niż w 30 i 80

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

filozof97 napisał(a):

tylko po co tyle tych mpx- jak dla mnie 10 to i tak za dużo

a co mają zrobić ci, którzy kupują c7d? tam to dopiero upchali tych mpixów :c20
problem z mpixami dla mnie jest jeden: waga pliku RAW, ale dla konsumenta, który będzie używać JPG, to tylko kwestia zmiany rozmiaru :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

Jaka różnica w stosunku do a230.. Tylko 14,200 ?

Jeżeli ktoś nie jest wymagajacy, to A230 z 18-55 można mieć dziś za 1200zł brutto.
I oby to umiał zastosować.
jak wyżej mierzy, to pozostaje A550, nad którą się zastanawiam (2900zl). Może bardziej ze snobizmu, bo nie jestem artystą. 1200 a 2000zł to duża różnica.
Biedniejszy (tak jak ja) może mieć za to dodatkowe szkło np. makro.
Bronek

filozof97
Początkujący

wiecie, ale te piksele są po to, aby chyba się karta szybciej zapychała, i jak dla mnie, mają jeszcze 2 wady- szumy zwykle większe, zwłaszcza przy CCD (było gdzieś porównanie- A330 i A380) no i przy moim 40Gb dysku, to niemożność trzymania zdjęć właśnie na dysku- muszę na DVD zgrywać

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

polecam zewnętrzny dysk :D
ja właśnie kupuję drugi (1TB) - nie wyobrażam sobie przy RAWach z a850 i mojej częstotliwości fotografowania, nagrywać zdjęcia na płyty DVD. Co innego Blu-Ray :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

Po kolejnych nowych modelach EL widać jaka jest polityka SONY 😕
Utwierdza to tylko konkurencję w przekonaniu dla kogo jest ten system

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

franek4always napisał(a):

Po kolejnych nowych modelach EL widać jaka jest polityka SONY 😕


utwierdza w przekonaniu, że SONY słucha głosu użytkowników.
Były ogromnej ilości narzekania na "kiepski" grip w serii 230/330/380 - został on zmieniony w modelach a290 i a390.
Jak widzę dla wielu jest to powód do narzekania. Myślę, że dla niektórych co by nie było - zawsze będzie źle :c3



franek4always napisał(a):

Utwierdza to tylko konkurencję w przekonaniu dla kogo jest ten system


i właśnie dlatego w swojej ofercie posiada dwa korpusy FF oraz zaplanowało na ten rok premierę 500mm f/4 oraz Zeiss'a 24mm f/2 - szkła w sam raz dla amatorów.
Myślę, że te obiektywy trzeba będzie do czegoś podpiąć :c34

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer