anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z obiektywem

intensywniej
Początkujący

problem z obiektywem

Witam . mam problem z obiektywem a200 (kitowym z zestawu) przy wlaczaniu i wylaczaniu pojawia sie dzwiek przypominajacy turkotanie silniczka . czasami nie chce robic zdj . jak wylaczylam stabilizacje robi zdj. ale dzwiek dalej jest .. 😕 czy to jest problem z obiektywem.. ? ( zmokl troche na deszczu ) czy ze stabilizatorem czy moze trzeba matryce wyczyscic ? pomozcie

34 ODPOW. 34
profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

u mnie przy włączaniu jest cisza... Coś musi być na rzeczy. Jak długo trwa ten terkot?
Jeśli chodzi o kitowy obiektyw jak jest kiepskie oświetlenie też odmawia zrobienia zdjęcia i długo łapie ostrość.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

a to nie jest przypadkiem czyszczenie matrycy?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

obiektyw masz ok
przy włączaniu silnik AF-u dociąga pierścień do końca
a przy wyłączaniu matryca otrząsa się z kurzu

intensywniej
Początkujący

to ' pierdzenie' trwa ok.1-2sek jest glosne i takie wlasnie jakby silnik jakby z zoom'em cos bylo. tez wlasnie myslalam ze to jest czysczenie ale to przy kazdym wlczeniu jest ;| ile to bedzie trwalo i co z tym robic ? do naprawy tzn czyszczenia?

ripride
Początkujący

intensywniej napisał(a):

ile to bedzie trwalo i co z tym robic ?



nic nie robić. traktować jako normę.

pzdr.

intensywniej
Początkujący

heh i za kazdym razem bedzie mi tak burczec ? 😕 nigdy nie ustanie ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

intensywniej napisał(a):

heh i za kazdym razem bedzie mi tak burczec ? 😕 nigdy nie ustanie ?


Ale to nie jest w żadnym wypadku wada.

Po prostu aparat podczas włączania i wyłączania musi przekręcić skalę ostrości obiektywu do nieskończoności.
W ten sposób niejako dokonuje "kalibracji" zakresu ostrości i dzięki temu poprawnie działa układ AF (to tak w baaardzo dużym uproszczeniu) ;)

intensywniej
Początkujący

ja nie mowie o tym zwyklym 'trr' co slychac gdy wlacze i wylacze aparat tylko o dlugim glosnym burczeniu jakby silnik od komara .. zrobilo mi sie to nagle i jest dokuczliwe bo brzmi jakby mi sie zepsul aparat. gdy zawsze obiektyw sie poruszal byl dzwiek ale nie taki a teraz tj. w na srodku obiektywu jest glosne burczenie jak odkurzacz.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

jeżeli pojawiło się to nagle, to jest to podstawa do zgłoszenia się do serwisu. Buczenia ciężko opisać, więc w tej kwestii ciężko będzie coś zaradzić na forum. Przejdź się do sklepu i porównaj swój aparat ze swoim kitem oraz sklepowy aparat ze swoim kitem, swój aparat ze sklepowym kitem i zestaw sklepowy a będziesz miał odpowiedź czy tak ma być i co sie zepsuło.