anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z obiektywem

intensywniej
Początkujący

problem z obiektywem

Witam . mam problem z obiektywem a200 (kitowym z zestawu) przy wlaczaniu i wylaczaniu pojawia sie dzwiek przypominajacy turkotanie silniczka . czasami nie chce robic zdj . jak wylaczylam stabilizacje robi zdj. ale dzwiek dalej jest .. 😕 czy to jest problem z obiektywem.. ? ( zmokl troche na deszczu ) czy ze stabilizatorem czy moze trzeba matryce wyczyscic ? pomozcie

34 ODPOW. 34
Creatoor
Początkujący

kris napisał(a):

będzie Ci brakować "dolnego" zakresu - czyli szerszego kąta (różnica między 18mm, a 28mm jest bardzo odczuwalna)


Zgadzam się w pełni. Do swojej 300-ki miałem pierwotnie wziąć obiektyw 28-300 ale gdy założyłem 18-200 nie było wątpliwości - te 10 mm robi ogromną różnicę.

intensywniej
Początkujący

o to dziekuje w takim razie za odp. :) bo bym jeszcze go wziela :P w takim razie chyba wezme kitowke z zestawu a pozniej pomysle o czyms o wiele lepszym :) ale szkla troszke kosztuja niestety

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

intensywniej napisał(a):

w takim razie chyba wezme kitowke z zestawu a pozniej pomysle o czyms o wiele lepszym :) ale szkla troszke kosztuja niestety


nikt nie mówił, że fotografia to tanie hobby :smileyrolleyes: ale ile frajdy daje :smileymrgreen:

Pozdrawia Starosta :grin:
tereska_50
Początkujący

intensywniej napisał(a):

moj obiektyw umarl :P wymiana drozsza niz obiektyw :P


poszukaj na aledrogo :smileyhappy: oczywiscie mowa o 18-70

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Obiektyw kitowy (SAL1870) dostaniesz w zbliżonej cenie. A ten, który chciałaś brać, w cyfrówkach zachowuje nie najlepiej pod światło (mam go), a kit dużo lepiej. A szeroki kąt bardzo się przydaje - choćby w naszych nie za dużych mieszkaniach :)

------------------------------
fotoamator