anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Program do obróbki RAW

profile.country.pl_PL.title
arkan2
Początkujący

Program do obróbki RAW

Czy do programu do obróbki RAW dołączanego z zakupionym aparatem można zdobyć spolszczenie ? ( cusik kiepsko z angielskim :rolling_eyes: )

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

do każdego programu można zrobić pytanie czy ktoś zrobił (z tego co ja wiem to nie) ale s7raw jest po polsku (nie testowałem) lub zobacz ten link http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

arkan2 napisał(a):

Czy do programu do obróbki RAW dołączanego z zakupionym aparatem można zdobyć spolszczenie ? ( cusik kiepsko z angielskim :rolling_eyes: )


miałem przez chwilę IDC v3 zainstalowaną i z tego co pamiętam to była w wersji PL ;)
LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
arkan2
Początkujący

Niestety po zainstalowaniu programu z linka który podał Kris cósik nie chce działać :question: może jakieś inne sugestie w czym " obrabiać pliki RAW dobrze żeby po PL.
Z góry dziękuję ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

po wpisaniu RAW do wyszukiwarki forumowej wyskoczyło mi trochę wyników :rolling_eyes:
polecam korzystać z niej ;)

a tutaj masz :

Lajam napisał(a):


Proste i popularne darmowe:
- Picasa 2
- IrfanView
- Fast Stone Image Viewer
- PhotoFiltre (bardziej zaawansowany)
- Gimp (zaawansowany)

Budżetowe
- PaintShop od Corela
- Photoshop Elements od Adobe (do niego można zainstalować Adobe Camera Raw i świetnie się pracuje na Rawach)

Hi-End
- Photoshop CS

Stricte do RAW (niestety płatne ale rewelacyjne):
- Adobe Lightroom 2
- DxO Optics Pro
- LightZone

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
emilwiaderny-----
Początkujący

Witam... hmmm... Mój pierwszy post :))

Używam Adobe Photoshop Lightroom 2.2 jest dostępne spolszczenie.
I chyba w tej chwili trudno o lepszy program...
Wymiata :)

SonyAlphaA300
Początkujący

Polecam do obrobki kazdych zdjec i w goole PhotoShopa ;] a jak ktos jest poczatkujac to zawsze mzoan kupic ksiazke albo scignac kursy :) chyba najlepszy program do obrobki zdjeć :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

SonyAlphaA300 napisał(a):

Polecam do obrobki kazdych zdjec i w goole PhotoShopa ;] a jak ktos jest poczatkujac to zawsze mzoan kupic ksiazke albo scignac kursy :) chyba najlepszy program do obrobki zdjeć :)


Tyle, że jest to drogi program. :|

SonyAlphaA300
Początkujący

Kosztuje troche nie powiem ale długo już z niego korzystam i naprawde jest warty swojej ceny jako jeden z nielicznych :)

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Bardzo fajne wtyczki sa od NikSoft do photoshopa lub lightrooma, kosztuja w zestawie lekko ponad tysiac zlotych, ale strasznie automatyzuja i ulatwiaja prace ze zdjeciami. Mozna sobie oczywisice wybrac tylko pojedyncze wtyczki, ktore sa nam potrzebne. Najlepsza wtyczka moim zdaniem to dfine, ktora odszumia nam zdjecie, wczesniej je sobie analizujac i wybierajac odpowiednia metode oraz sile odszumiania. Efekt dla mnie nieosiagalny dla odszumiania w lightroomie czy PS.