anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soczewki na obiektyw

profile.country.pl_PL.title
benkowik
Początkujący

Soczewki na obiektyw

Witam,

Chciałbym się zapytać czy soczewki pomagają bez dużych utrat jakości zdjęć wykonywanych malutkich przedmiotów.

Mam obiektyw KIT, Sony 18-70 i zdjęcia makro wychodzą ale chciałbym uzyskać jeszcze większą dokładność bez kupna obiektywu. Zdjęcia np. mleczu ładnie wychodzą ale już nie za ładnie wychodzą zdjęcia jednego płatku mlecza.

Na przykład taka soczewka:
http://allegro.pl/item618185670_soczewka_makro_sony_alpha_a350_a700_a200_a100_dedy.html


Chciałbym poznać zdanie profesjonalistów ;)

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

witaj,

ja kiedyś miałem takie "soczewki" i nie zauważyłem różnicy z nimi lub bez :slight_smile:

szukaj "Raynoxa" - to będzie dla Ciebie odpowiedni sposób

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
benkowik
Początkujący

Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź!

profile.country.pl_PL.title
65mario
Początkujący

Witam!
Posiadam Raynoxa DCR-250 i z kitem sprawuje sie bardzo dobrze. Praktycznie bez zaciemniiania rogow pracuje od ogniskowej 28-30 mm, aberracje znikome. Af czasami ma problem ale zawsze mozna ostrzyc w manualu.
Sprzet naprawde wart zakupu. Jedyna wada to beznadziejne dekielki.

Pozdrawiam

MK

profile.country.pl_PL.title
tomjoltom
Początkujący

Ja niedawno zakupiłem soczewkę ACHROMATIC MACRO LENS FOR DIGITAL SLR +10 i bez porównania jest lepszy od zwykłych soczewek no i cena okolo 110 zl.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

to już lepiej kupić sobie raynoxa - można używanego za tą cenę wypatrzyć, wygodne montowanie, dobra jakość i możliwość osiągnięcia dużych powiększeń. Ja mam i dobrze mi służy.
Raynox to obiektyw złożony z trzech soczewek w dwóch grupach w celu skontrolowania aberracji i dystorsji.