anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

soft A300

rafi83-----
Początkujący

soft A300

witam
gdzieś przeleciało mi przed oczami że jest nowy soft do A300
jeżeli to prawda to prosze o info gdzie znajde, jezeli nie to również prosze o info i zamykam temat
pozdrawiam
RAFI

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

na bank się przesłyszałeś (jeśli oczywiście mowa o nowym firmware a nie software)

na przyszłość zaglądaj do źródła => SONY SUPPORT

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

narazie nie ma... chociaż też ucieszyłbym się gdyby poprawili parę funkcji w A350... chociażby bracketing, bo skok o 0,7 EV to żaden skok :|

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jacek80 napisał(a):

narazie nie ma... chociaż też ucieszyłbym się gdyby poprawili parę funkcji w A350... chociażby bracketing, bo skok o 0,7 EV to żaden skok :|


Aż taka presja na HDR panuje? :shock:

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

Aż taka presja na HDR panuje? :shock:


może nie, że presja, ale lubię poeksperymentować ;) poza tym, jeżeli chcę faktycznie zrobić HDRa to trzeba się streszczać z przestawianiem ręcznym, a dwa - trzeba uważać, żeby nie przestawić niechcący sprzętu... niestety czasami jedno wyklucza drugie

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jacek80 napisał(a):

Lajam napisał(a):

Aż taka presja na HDR panuje? :shock:


może nie, że presja, ale lubię poeksperymentować ;) poza tym, jeżeli chcę faktycznie zrobić HDRa to trzeba się streszczać z przestawianiem ręcznym, a dwa - trzeba uważać, żeby nie przestawić niechcący sprzętu... niestety czasami jedno wyklucza drugie


No przepraszam...trzeba poćwiczyć zmianę parametrów tak, aby nie ruszać przy okazji aparatem. Druga sprawa to zakup wężyka - naprawdę się przydaje.

Co do streszczania się...zapewne chodzi Ci o przesuwające się chmury...to taka zmora i najczęstsze tłumaczenie się HDR-owców :smileyhappy:

No cóż dobry HDR to nie tylko 3 czy 5 klatek, ale przede wszystkim żmudna obróbka :)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

co do eksperymentowania, to wystarczy ci to co jest ;-), czyli ręczne przestawianie parametrów.

Natomiast co do nowego firmware, trzebaby chyba stworzyć listę QnA czy FUCQue (frequent users' concurrent questions) i przykleić gdzieś na górze. Nowe pytanie o nowe firmware pojawia się jak bumerang jak stare spadnie gdzieś za kilka pierwszych wątków.

rafi83-----
Początkujący

nie lepiej jedna fotka w RAWie, później PS i masz skoki o ile chcesz :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie....

zmieniając ekspozycję wywołując RAWy trzeba być bardzo ostrożnym (zwiększając EV zwiększamy szumy).....

innymi słowy, najlepszy jakościowo rozwiązaniem jest kilka ekspozycji lub bracketing ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
rafi83-----
Początkujący

mam dobry filterem w PS do szumów, jeszcze takiego nie używałem, ninja
ciekawe jak robisz fotke z otwartym okiem ?? :)
pozdrawiam