anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Irena - moja galeria

irena-----
Początkujący

Irena - moja galeria

Witam wszystkich:) Jestem amatorkę,którą interesuje się fotografią. Chciała bym zaprezentować swoje zdjęcia i oczekuję konstruktywnej krytyki.Pozdrawiam ciepełko:)

10 ODPOW. 10
profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Witamy na Forum :c37
Mam nadzieje,ze doswiadczenie tu zdobyte przyczyni sie do sukcesywnego postepu w fotografowaniu Twoja :c56

A co do zdjecia.Kadr ladny,ale zdjecie troche za ciemne.Sugerowalbym w tym przypadku zwiekszyc ISO lub najzwyczajniej fotografowac kwiatki przy slonecznej pogodzie majac slonce za swoimi plecami.

Przyslone tez troche nizej.

Pozdrawiam serdecznie :)

AdiQa-----
Początkujący

Również witam :c22
Jak napisał kolega, zdjęcie za ciemne choć kadr ok. Domyślam się, że posiadasz standardowego kita. Przy tym obiektywie najlepiej kwiatki i makro kadrować z bliska na dłuższej ogniskowej i jak najniższej przesłonie no i przede wszystkim przy dobrym świetle. Polecam program A (nie mylić z auto) gdzie można wybrać wartość przesłony :thumbsup:
Mniejsza wartość przesłony ładnie rozmyje też tło, które nie będzie wtedy odwracać uwagi od głównego motywu zdjęcia.

Pozdrawiam :)

marszal-----
Początkujący

Witam bardzo fajne zdjęcie, tyle że troszeczku ciemne.
Tak jak napisał Monty wyższe iso ewentualnie statyw.

Co do przysłony nie zgadzam się z AdiQa
dobrze dobrana przysłona i tak trzymać, przy większym otworze kwiat był by w połowie rozmazany, a za pewne nie o to chodziło. pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Witam Cię :c37
Zapraszam tutaj "Powitania" a później tutaj "Nasze buźki czyli poznajmy się lepiej :)"

... o fotce już zostało napisane :c20

Pozdrawiam
Bartek

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
docentstopczyk
Początkujący

wyższe iso? przecież tam już jest 400. większa dziura raczej.

AdiQa-----
Początkujący

krzysiekk99 napisał(a):

Witam bardzo fajne zdjęcie, tyle że troszeczku ciemne.
Tak jak napisał Monty wyższe iso ewentualnie statyw.

Co do przysłony nie zgadzam się z AdiQa
dobrze dobrana przysłona i tak trzymać, przy większym otworze kwiat był by w połowie rozmazany, a za pewne nie o to chodziło. pozdrawiam


No to zrób sobie zdjęcie z miarę bliskiej odległości na ogniskowej powiedzmy 50mm i przesłonie 5.6 (bo taka będzie minimalna dla tej ogniskowej w kicie, a o kicie pisałam) i zobacz czy pół kwiatka Ci wyszło nieostre :c20
wyższe iso? przecież tam już jest 400. większa dziura raczej.


Dokładnie :smileymrgreen:

Czekamy zatem na następne zdjęcia :D

wojttekk_foto
Początkujący

Troszkę ciemne :( , ale jest ok :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

AdiQa napisał(a):

przesłonie 5.6 (bo taka będzie minimalna dla tej ogniskowej w kicie

To jest przysłona maksymalna, największa, najbardziej otwarta, no - po prostu 1:5,6; w odróżniejniu od przysłony minimalnej, najmniejszej, itp. czyli 1:36 na ten przykład.
Bo 1:5,6 > 1:36.

------------------------------
fotoamator
AdiQa-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

AdiQa napisał(a):

przesłonie 5.6 (bo taka będzie minimalna dla tej ogniskowej w kicie

To jest przysłona maksymalna, największa, najbardziej otwarta, no - po prostu 1:5,6; w odróżniejniu od przysłony minimalnej, najmniejszej, itp. czyli 1:36 na ten przykład.
Bo 1:5,6 > 1:36.


Masz rację, chodziło mi o minimalną liczbowo (5.6), ale oczywiście jest to maksymalna bo maksymalnie na tyle da się ją otworzyć przy tej ogniskowej ;) :c22