anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

bateria + zasilacz = smiech na sali

odmi
Początkujący

bateria + zasilacz = smiech na sali

Nie wiadomo czy smiac sie czy plakac

bateria.. max 2h pracy
zasilacz.. wielki mozna uzywac do samoobrony
czas ladowania bateri 4h ... rece opadaja jak mozna cos takiego zrobic

32 ODPOW. 32
odmi
Początkujący

Z tego co widze masz notebook, który jest wypasiony, co wskazuje na duży pobór mocy. Np nie zintegrowana karta graficzna skraca żywotność baterii o 25-30%. Bateria jest standartowa jak we wszystkich laptopach, ale za przyspiaszenie sprzetowe trzeba płacić. MA podobny problem z baterią, ale zdaje sobie sprawę z tego dlaczego tak jest.



Argumentacja godna ACERa wartego 2tys zloty.

Co powiesz na to ze moj nowy DELL z mocniejszym procesorem, dyskiej 7200, modemem WWAN oraz karta FC rowniez z osobna karta grafiki nvidia, skanerem lini, czujnikiem oswietlenia.. na bateri pracuje 4h .. i to pracuje a nie lezy na stole?, a dodatkowo ma poreczny zasilacz ktory widac ze zaprojektowal ktos kto go uzywa a nie traktuje jako zlo konieczne

bajt
Początkujący

odmi:

Napisz cos wiecej o tym dellu - jaki to model i jak sie ma do naszych vajec 😉
Jak z glosnoscia pracy? Jaka jakosc wykonania? Slyszalem ostatnio rozne opinie o dellach..

pozdrawiam

odmi
Początkujący

odmi:

Napisz cos wiecej o tym dellu - jaki to model i jak sie ma do naszych vajec 😉
Jak z glosnoscia pracy? Jaka jakosc wykonania? Slyszalem ostatnio rozne opinie o dellach..

pozdrawiam



Dell jak dell model D630 - firma amerykanska = prostota i latwosc dzialania,
dell poprostu dziala, nie musisz sie martwic o jakies recovery czy cus, dostajesz plyte z windows + plyte ze sterownikami i instalujesz co chcesz i jak chcesz, nie ma full wypas smieciowych dodatkow, 3 wersji office i nieuzywanych przez nikogo nortonow

ale najlepsza rzecz to gwarancja, moj ma 3 lata gwarancji on site z serwisem next.b.day z opcja pozostawienia u mnie dysku twardego :slight_smile: czyli gdzie nie jestem, dzwonie i na nastepny dzien roboczy jest u mnie serwisant i naprawia lapciaka, a jak padnie dysk twardy to serwisant zabiera tylko elektronike z niego reszta zostaje

komputer mimo ze posiada zewnetrzna grafike to jest bardzo cichy wentylatorki sa ale tak jak by ich nie bylo, na sluch maja z 4 poziomy pracy, minusem natomiast jest matryca, tutaj sony jest nie do pobicia jest to narazie jedyny plus jaki zauwazylem dla sony

jako ciekawostke dodam ze moj dell zostal zlozony w polsce do czego podchodzilem sceptycznie, slyszac rozne opinie na ten temat, ale od zamowienia minal tydzien i komputerek przyjechal z gratisami w postaci fdd na multibayu oraz linki kensingtona (drobne gadzety a ciesza) wiec tak zle nie jest, a jak bedzie to przez 3 lata nie mam problemow z odsylaniem gdzies komputera :wink:

podumowujac, bardzo zaluje ze dalem sie nabrac na marketing sony, nie polecam i odradzam zakup sprzetu ze znaczkiem vaio, glownie za sprawa podejscia sony polska do klientow, bo komputer jak komputer ma pewien plus i sporo minusow, zadowoleni beda wszyscy ktorzy uzywaja komputera w domu do multimediów - do pracy i przenoszenia praktycznie on sie nie nadaje

byl to moj ostatni zakup produktu z logo sony, nie kupie wiecej nic od tej firmy poki jej polityka sie nie zmieni i nie przestana nas traktowac jak panstwa 3 swiata, moze kiedys to sie zmieni i doczekamy sie chocby normalnej klawiatury :wink:

jezeli interesowalo by was szersze porownanie obu modeli DELL D630 z z VAIO FZ21M dajcie znac to wszystko opisze dokladnie

maciej73
Początkujący

Witam. Odnośnie polityki sony odnośnie klientów to nie wiem co masz na myśli. Ja mam juz doświadczenie w tym kierunku, ponieważ nie działał mi napęd blu-ray. Naprawa trwała niecały tydzień z odbiorem i oddaniem lapka. Naprawa była wykonywana w Niemczech. A co do baterii.
Przy takiej konfiguracji lapka niestety coś za coś. Albo dobre parametry lapka, albo długa praca na baterii. Pozdrawiam.

blackfly
Początkujący

Bateria jest naprawdę słaba, nawet bardzo słaba. Jest to pewnie spowodowane podwójnym oświetleniem matrycy dzięki czemu są znacznie lepsze kolory niż w dellu. Ogólnie z notebooka jestem bardzo zadowolony. Korzystam z niego w pracy i w domu jednak w większości na zasilaczu bo nie da się korzystać z tego komputera na baterii. 1.5h pracy to bardzo mało. W porównaniu mój 2letni asus który kosztował mniej na baterii do dzisiejszego dnia trzyma niecałe 3h. Natomiast obudowa i wykonanie super jak na sony przystało. Polecam ten komputer wszystkim którzy maja możliwość korzystania na zasilaczu jeżeli zależy Ci na mobilności kup komputer z serii SZ albo G.

pozdrawiam

odmi
Początkujący

sam notebook w sobie jest dobry a nawet bardzo dobry, super szybkosc i wykonanie .. ale wlasnie bateria sprawia ze pozostaje duzy niesmak

3h pracy to powinno byc minimum

nie wspomne ze bateria rozladowuje sie przy wylaczonym komputerze

bajt
Początkujący

odmi:

dzieki za opis della.

w sklepie appla widzialem ze macbooki w nowej wersji zaczynaja sie od 1.099 $ i odzywa we mnie zainteresowanie jablkiem 😉

pozdrawiam

gregga
Początkujący

Witam,

w sprawie macbooka - polecam poczytać forum myapple.pl,

ja niestety miałem przykre doświadczenia zarówno z macbookiem jaki mb pro i na razie na pewno do nich nie wróce...

dlatego między innymi zdecydowałem się na Vaio, bo choć troche wyróżnia się od tego windowsowego chłamu.

jednak bateria....

ostatnio przeprowadziłem test...

w trybie "maksymalnej wydajności" po prostu zostawiłem komputer włączony.

2 razu przełączyłem przycisk wifi/bluetooth.... na 1 minute

komputer z bólem wytrzymał 2h...

zastanawiam się więc, czy nie reklamować go ze względu właśnie na baterie, nie wiem, tylko czy moge cokolwiek zyskać, jeżeli producent nawet w specyfikacji nie podaje czasu działania na baterii....

pzdr

bajt
Początkujący

jakie miales przygody z mb i mbp i kiedy?

przejrzalem to forum ale duzo negatywnych uwag bylo z 2006 r.
od tego czasu mb juz byly 2 razy odswierzane.

blackfly
Początkujący

ja na temat mb pro moge powiedziec tylko tyle ze bardzo sie grzeja! około 20-30% bardziej niz notebooki "pc". i dodam jeszcze ze nie zainstalujesz na tym linuxa a z windowsem sa problemy... ciezko ze sterownikami i dobra konfiguracja. juz nie wspomne o slackware nad ktorym siedziałem tydzien i wkoncu udało mi sie uruchomic ale co z tego jak nic na nim nie działało... jezeli chcesz korzystac z mac os to polecam poniewaz system jest naprawde swietny ale raczej sam system a nie komputer