anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bateria

kamil1114
Początkujący

Bateria

Nie wiem czy mam coś zepsute w aparacie , ale ładowałem baterię przez około 2 godziny aż zgasło światełko i po zgaśnięciu światełka jeszcze 30 min , a jak włożyłem baterie do aparatu , to aparat pokazuje 98%. Czemu tak się dzieje ?

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Dziwne...
Gdy moja bateria, po pełnym ładowaniu, "odpoczywa" kilka dni w szafce to po włożeniu wskaźnik i tak pokazuje 100%
Jeżeli bateria w trakcie pracy nie traci zbyt gwałtownie mocy, to myślę że nic złego ze sprzętem się nie dzieje.

kamil1114
Początkujący

Może dlatego że włożyłem ją od razu po odłączeniu od prądu.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

kamil1114 napisał(a):

Może dlatego że włożyłem ją od razu po odłączeniu od prądu.



Hmm... To raczej nie ma wpływu na stan wskaźnika naładowania.

kamil1114 napisał(a):

i po zgaśnięciu światełka jeszcze 30 min


W instrukcji obsługi jest napisane: Jeśli naładowany akumulator będzie zostawiony w ładowarce, okres jego żywotności może ulec skróceniu.

irek6311
Początkujący

kamil1114 napisał(a):

Nie wiem czy mam coś zepsute w aparacie , ale ładowałem baterię przez około 2 godziny aż zgasło światełko i po zgaśnięciu światełka jeszcze 30 min , a jak włożyłem baterie do aparatu , to aparat pokazuje 98%. Czemu tak się dzieje ?

To jest normalny objaw jeśli temperatura otoczenia jest wysoka i bateria się mocniej nagrzewa ,
elektronika akumulatora odcina prąd ładowania by nie dopuścić do zniszczenia akumulatora ,
też miewam takie przypadki w lato z akumulatorem D80 ale to nie jest usterka !