anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co wybrać (spacerzoom)?

pawel-r
Początkujący

Co wybrać (spacerzoom)?

Witam,
Pytanie jaki obiektyw wybrać cena podobna 600-700zł , pytam bo po przejrzeniu testów mam mętlik w głowie.
1. Sony 18-200
2. Sigma 18-200
3,Tamron 18-200
Popularne spacerniaki , oczekiwania takie żeby nie nosić całej torby obiektywów , uniwersalny obiektyw.
co byście wybrali na wakacyjny wyjazd?
pozdrawiam pawel-r

35 ODPOW. 35
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

chłopie nie wiem jak mam ciebie traktować niby fachowiec, w opisie 3 body (super to znaczy że kapucha jest), postów nastukane od pyty (extra - to znanczy że już na każdy temat może pogadać), ale nie wiem czy ty zdjecia robisz :c4

300mm ogniskowa (ciemna) bez statywu z ręki - dla mnie jesteś mistrzem :shock:

i chyba niema sensu kontynuować tej bogatej w wiedze i doświadczenie dyskusji, wszystko zostało powiedziane, doradziliśmy człowiekowi perfekcyjnie rozwiazania, a wybór należy do niego :c4

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Alcazar napisał(a):

300mm ogniskowa (ciemna) bez statywu z ręki - dla mnie jesteś mistrzem :shock:


:c6

To aż takie problemy są z ogniskową 300mm :smileyquestion:

Przez ten temat firmy zaprzestaną produkcji obiektywów powyżej 105mm :cry: :cry: :cry:

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

acinloop napisał(a):

Alcazar napisał(a):

300mm ogniskowa (ciemna) bez statywu z ręki - dla mnie jesteś mistrzem :shock:


:c6

To aż takie problemy są z ogniskową 300mm :question:



masz racje można przecież ustawić ISO 800 - no ja niestety zaliczam się do tego gatunku któremu przeszkadza szum z matrycy - zupełnie o tym zapomniałem, sorry :smileythumbsup: (

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Dobra, ale są na tym forum użytkownicy którzy używają np: Sonego 75-300 i jakoś nie doczytałem się opinii że przy ogniskowej 300mm nie da się/nie można robić zdjęć...
albo ślepy jestem... :c6

To napisz proszę jaki jest sens produkcji/sprzedaży/kupowania takich długoogniskowych obiektywów?
Bo mnie się wydaje że głupotą było by produkowanie takich obiektywów gdyby długie ogniskowe nie miały zastosowania w fotografii.

luvr-----
Początkujący

Alcazar napisał(a):

chłopie nie wiem jak mam ciebie traktować niby fachowiec, w opisie 3 body (super to znaczy że kapucha jest), postów nastukane od pyty (extra - to znanczy że już na każdy temat może pogadać), ale nie wiem czy ty zdjecia robisz :c4


masz tupet.
a tera smignij do swojego albumu - potem do albumu od Lajama i porownaj.
dalej jestes fachowiec ?
gdziesz czytalem twoj post o minolta 50mm RS i braku manualnego ostrzenia - tam sie popisales :c4


Alcazar napisał(a):

300mm ogniskowa (ciemna) bez statywu z ręki - dla mnie jesteś mistrzem :shock:


ze ty nie umiesz utrzymac, to nie znaczy, ze inni z tym maja problem.
ja uzywam reflexa 500mm - i to ciemnego jak noc bo ze swiatlem f.8
strasznie generalizujesz.
ty nie, to inny tym, bardziej :c4
musze cie zawiesc - mylisz sie :c12

acinloop napisał(a):

Dobra, ale są na tym forum użytkownicy którzy używają np: Sonego 75-300 i jakoś nie doczytałem się opinii że przy ogniskowej 300mm nie da się/nie można robić zdjęć...
albo ślepy jestem... :c6


acinloop - nie bierz do siebie uwagi o 300mm obiektywach. Zasada jest taka: 1/ogniskowa
taki czas jest przy spokojnym chwycie do utrzymania bez poruszenie. czyli dla 300mm jest to 1/300 s + stabilizacja co daje jakies 1/125 i lepiej :smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

luvr napisał(a):

acinloop - nie bierz do siebie uwagi o 300mm obiektywach. Zasada jest taka: 1/ogniskowa
taki czas jest przy spokojnym chwycie do utrzymania bez poruszenie. czyli dla 300mm jest to 1/300 s + stabilizacja co daje jakies 1/125 i lepiej :thumbsup:



Spoko :smileythumbsup: To wiadomo :smileythumbsup:

http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

sorry "ja się na niczym nie znam" dostałem właśnie ostrzeżenie od moderatora i w kwestji technicznej wogóle sie nie udzielam (koniec dyskusji).

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Rynek długoogniskowych obiektywów ocalony :thumbsup:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Alcazar napisał(a):

sorry "ja się na niczym nie znam" dostałem właśnie ostrzeżenie od moderatora i w kwestji technicznej wogóle sie nie udzielam (koniec dyskusji).


Dostałeś dobrą radę odnośnie drugie dna swoich wypowiedzi dot. kolegi Lajama i ogólnie podjazdowych tekstów.
Dobra rada, to nie ostrzeżenie. Ale Alcazar widzę chce tutaj zamącić.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Alcazar napisał(a):

ale nie wiem czy ty zdjecia robisz :c4


Jakieś tam robię, co więcej czasem za nie nawet pieniądze dostaję :)

Alcazar napisał(a):

300mm ogniskowa (ciemna) bez statywu z ręki - dla mnie jesteś mistrzem :shock:



Bardzo proszę - 420mm (300/2.8 G SSM + TC 1.4) czyli na aps-c kąt widzenia 630mm!! , czas 1/50s!

Tutaj link do dużej fotki :smileyarrow: LINK