anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

co wybrac

profile.country.pl_PL.title
wasil110
Poszukiwacz

co wybrac

Witam pomóżcie co wybrac obiektyw falcon (lub ten sam pod inna nazwa)500mm czy moze lepiej było by kupic do mojej sigmy 70-300 pierscienie posrednie lub telekonwerter co bedzie najlepszym rozwionzaniem? :?

4 ODPOW. 4
Norbert-----
Początkujący

Po pierwsze - pierścienie nie wydłużą Ci ogniskowej - po prostu zwiększy Ci się nieco skala odwzorowania. Takie pierścienie stosuje się do makro i to najlepiej do obiektywów krótszych niż 100mm bo wtedy łatwo zwiększyć skalę odwzorowania.
Po drugie - podpinając telekonwerter do sigmy obawiam się, że AF przestanie działać. Podpinając TCx1.4 uzyskasz na długim końcu 420/8 a przy przysłonie 8 AF przestaje działać i pozostaje jedynie manualne ostrzenie. Podpinając TCx2 uzyskasz 600/11....pomijając znaczne osłabienie jakości obrazu, brak AF to dodatkowo będzie tak ciemno, że będzie dało się focić jedynie w bardzo dobrych warunkach. TC stosuje się głownie ze stałkami i to jasnymi czyli takimi ze światłosiłą 2.8-4.

Wynalazki o których piszesz (te 500mm) to bym sobie odpuścił....już chyba lepiej wyjdziesz kupując np MAF 500/8reflex

profile.country.PL.title
Strix-----
Poszukiwacz

hmmm.... niestety długość ogniskowej nie przekłada się na jakość:(. Wiem coś o tem bo rzadka schodze poniżej 300mm. I tenim sprzętem jaki posiadam cudu się nie da zrobić. Ja osobiście doradziłbym czekać, czekać.. i dozbierać na coś optycznie lepszego, z mniejsza ogniskową + konwerter. Jak wiadomo jak coś ma 300mm. to jest dobre do 200, a potem mydło. Sam mam ten problem bo 300mm to dla mnie stanowczo mało. Narazie męcze się z sigmą 70-300 dg bez apo.

oldguest
Początkujący

Lepiej wybrać radzieckie MTO 500mm F6,3. Znacznie lepsza jakość obrazu niż falcona. LINK

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Witam.
Aktualnie klikam nowym obiektywem- Sigma 70-300 APO DG MACRO.
Miałem z nim nerwowe przeboje.
Kupiłem nówkę i ostrość była tragiczna.
Wysłałem z perypetiami do serwisu,który w komunikacji ze swoimi klientami jest MAKABRYCZNY!!
Skalibrowali puszkę z obiektywem i powiem szczerze,że zdjęcia wychodzą znakomicie.
Powyżej 200mm trzeba trzymać sprzęt bardzo stabilnie ,wtedy fotki są ostre.
Napstrykałem masę zdjęć między 200 a 300mm i jestem zadowolony.
Za tą cenę bym polecał.