anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wyzwalacz radiowy lamp błyskowych z kilkoma odbiornikami

profile.country.pl_PL.title
piskrob
Nowicjusz

Wyzwalacz radiowy lamp błyskowych z kilkoma odbiornikami

Witajcie
Znalazłem na forum informacje na temat problemu z czymś takim co opisałem w tytule.Chciałbym zapytać czy ktoś ostatnio kupował coś w tym stylu i jak się to sprawuje !?
Z jakimi lampami błyskowymi i czy jest już taki system do naszych stopek w SONIakach.

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ale jakich lamp błyskowych ?
studyjnych , czy po prostu lamp błyskowych zewnętrznych (np. hvl 36/42/56/58)
jeśli to drugie, to uważam, że radiówki są zbędne, bo mamy WL'a ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
piskrob
Nowicjusz

Chodzi o zewnętrzne lampy błyskowe, wyzwalane drogą radiową nie WL'a tylko wszelkie różne lampy z odbiornikami radiowymi, znalazłem takie produkty na allegro ale niestety wszędzie piszą że działają z wszystkim tylko nie z systemem Sony Alpha/Minolta.
Na forum widziałem że ktoś używał podobnego patentu ale z odrobiną opcji " na około" pytanie czy może już coś się zmieniło z .

profile.country.pl_PL.title
piskrob
Nowicjusz

dokładnie chodzi o produkt tego typu :

http://www.allegro.pl/item670262698_rad ... rniki.html

ale współpracujący poprawnie z systemem SONY...

witmann
Początkujący

Ja za pomocą tych Phottixów wyzwalam lampę Canona. Nadajnik podłączam przez kostkę synchro do body a lampę umieszczam na wyzwalaczu.

Teoretycznie powinno to działać z lampami Sony jeśli podepnie się wyzwalacz do lampy przez "odwrotną" kostkę synchro.

profile.country.pl_PL.title
piskrob
Nowicjusz

Tak naprawdę nie chodzi mi o markę lamp a o sam aparat np. sony Alpha 100 lub 700
Jeśli używasz takiego sprzętu z Aparatami Sony daj mi proszę e-maila lub jakiś komunikator - pozwoliłbym sobie odezwać się w wolnym czasie celem dopytania szczegółów - OK ?

profile.country.en_GB.title
mbmark
Nowicjusz

Zestaw Photix taki jak podany w linku z Allegro stosowalem sam od ponad 2 lat. Zadnych problemow nie bylo z KM D7D, z A700 i A900. Nadajnik trzeba podlaczyc za pomoca kostki przejsciowki. Natomiast dzisiaj juz mozesz kupic nowy system Yongnuo :

1. Yongnuo - taki system mam i dziala bez zarzutu, zarowna z lampami Canona, Nikona, Sunpak, Yongnuo (dobre bo manualne, tanie a zatem swietne do studia w plecaku)

2. System z nadajnikiem, trzema odbiornikami i czterema kostkami

3. Nadajnik standardowy ze stopka do Minolty/Sony

mbulakowski
Początkujący

mbmark napisał(a):

Nadajnik trzeba podlaczyc za pomoca kostki przejsciowki.


YN-H3 adapter i SC-6 gdzie mogę to kupić? ;)

profile.country.en_GB.title
mbmark
Nowicjusz

mbulakowski napisał(a):

mbmark napisał(a):

Nadajnik trzeba podlaczyc za pomoca kostki przejsciowki.


YN-H3 adapter i SC-6 gdzie mogę to kupić? ;)



A co to google nie dziala albo wyszukiwarka na eBay ?? :smileygeek:
YN-H3

averne
Początkujący

Moja HVL-36AM z adapterem nie działa. Może by zadziałała przez kabelek synchro pc-pc ale nie próbowałem.