anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Do czego wykorzystam takie obiektywy.

nismo-----
Początkujący

Do czego wykorzystam takie obiektywy.

cześć.
zakupiłem sobie przejściówkę na m42 i dostałem od dziadka trzy obiektywy, którymi robił zdjęcia zenitem. Do czego mogę je wykorzystać (jako amator nie wiem)
- pentacon 2.8/135
- pentacon 4/200
- chyba jakiś zenitowki 2.8/35
Wiem, że wszystkie zdjęcia muszę robić w trybie M i czy któryś z tych obiektywów nadaje się do portretów czy makro ?

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

- pentacon 2.8/135
Do portretu się nada tylko będziesz się musiał odsunąć :)

- pentacon 4/200
Całkiem przyzwoite tele :)

- 2.8/35
po przeliczeniu wychodzi standardzik do wszystkiego :P

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
dynaxx7
Początkujący

:D...kupując pierścienie pośrednie m42 oraz przejście m42/sony wszystkie Twoje w/w obiektywy możesz wykorzystać do makro lub jak kolega wcześniej napisał - do portretu... :thumbsup:

nismo-----
Początkujący

135 nie ostrzy nawet z metra, więc makro chyba odpada.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

nismo napisał(a):

135 nie ostrzy nawet z metra, więc makro chyba odpada.


Z kompletem pierścieni zmieni się skala odwzorowania. Poza tym macro nie polega na robieniu zdjęć z odl. 1cm...

Jak będziesz w okolicy Katowic, możemy się spotkać - założysz sobie zestaw pierścieni i ocenisz - nadaje się, czy nie.

------------------------------
fotoamator
nismo-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):


Jak będziesz w okolicy Katowic, możemy się spotkać - założysz sobie zestaw pierścieni i ocenisz - nadaje się, czy nie.



Może się kiedyś wybiorę z Wami na jakiś plenerek i wtedy mi pokażecie jak się zdjęcia makro robi.