anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Hoya filtr polaryzacyjny

radioassi
Początkujący

Hoya filtr polaryzacyjny

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem A200 :) i chcialem sie dowiedziec jakie sa roznice miedzy Hoya seria fioletowa a seria zielona.
Pozdr.

14 ODPOW. 14
radioassi
Początkujący


radioassi napisał(a):

Dziekuje bardzo za odpowiedzi sytuacja sie troche wyjasnila :)
Teraz tylko pozostaje dylemat czy nowicjusz (czyli ja :) ) zobaczy roznice miedzy HOYA fioletowa a Marumi DHG.



pewnie nie, ale nie zawsze będziesz nowicjuszem, prawda? :)



Ja tam sie nie uwazam za Pro :) .
Teraz kiedy mam jako takie mozliwosci staram sie spelniac swoje marzenia.
Pozniej tez bede nowicjuszem ale z bagazem doswiadczen :)

docentstopczyk
Początkujący

jak już będziesz miał bagaż doświadczeń to nie będziesz nowicjuszem. :)

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Osobiście myślę, że filtra polaryzującego powinien mieć każdy. Co mnie wkurza, to problemy z polaryzacją w przypadku używania CPL + Sigma 10-20. Obraz w tak szerokich kątach polaryzowany jest jedynie częściowo - trochę to irytujące jest szczególnie, że dzieje się tak z którymś z kolei filtrem CPL...

radioassi
Początkujący

Deviant napisał(a):

Osobiście myślę, że filtra polaryzującego powinien mieć każdy. Co mnie wkurza, to problemy z polaryzacją w przypadku używania CPL + Sigma 10-20. Obraz w tak szerokich kątach polaryzowany jest jedynie częściowo - trochę to irytujące jest szczególnie, że dzieje się tak z którymś z kolei filtrem CPL...


Narazie mam zalozonego na KITa Spiratone Custom Polarizer 55mm i nie wiem co to za odpowiednik.
Planuje wlasnie kupic HOYA Standard 58mm do obiektywu Sigma 70-300 DL Macro ale dopiero w poniedzialek jak lookne czy uzywana Sigma jest OK :)

docentstopczyk
Początkujący

ja na 300 mm nie mogę złapać ostrości z AF