anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka lampa?

profile.country.pl_PL.title
benkowik
Początkujący

Jaka lampa?

Witam,

W najbliższym czasie chcę kupić lampę błyskową. Nie wiem na jakie parametry patrzyć, więc powiem do czego będzie służyć. Zakres jej używania będzie szeroki bo od makro do nocnych koncertów. Zależy mi na tym żeby była kompatybilna z moją dwusetką i trybem bezprzewodowym.

Nie jestem do końca przekonany czy tak naprawdę opłaca się kupować nową, bo trzeba dać 2 razy tyle co za używaną. Z drugiej strony boje się używaną.

Co powiecie o tej?
http://allegro.pl/item674841601_lampa_blyskowa_sony_hvl_f36am.html

Szkła to 18-70 Sony (KIT) i Sigma 70-300 ;)

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

doslav napisał(a):

Lampka stosunkowo niedroga natomiast o całkiem przyzwoitej LP pozwalającej na sporo więcej niż wbudowana. Poza tym jest to lampa systemowa, dedykowana pod nasze konkretnie aparaty i nie wymagająca żadnego "kombinowania" dla osiągnięcia pożądanych efektów :D
Większość ludzi tutaj to jednak osoby nie zajmujące się fotografią od dawna - chcieliby kupić/posiadać sprzęt typu - kupuję-czytam instrukcję-włączam i.... działa :D Zresztą chyba każdy by chciał :slight_smile:


Podpisuję się za doslavem obiema ręcami :smileythumbsup: :smileythumbsup: :smileythumbsup:

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

gwoli wyjaśnienia
lampy HVL 36 i 56 to nic innego jak lampy minolty 3600 i 5600
tylko zmieniono nieznacznie obudowę
do poprawnej 100% współpracy z naszymi aparatami nadają się dopiero HVL 42 i 58 no i nowa 20-tka
przy poprzednikach zdarzały się niedoświetlenia lub przepały

benkowik napisał(a):

Eeee 56 zamierzam omijać z daleko bo nie na mój budżet a po drugie te opinie mnie odrzucają od niej:
Kupiłem w styczniu i lampa od razu się zepsuła po 2 tygodniach.
Później średnio co 100 zdjęć padała po powrocie z serwisu.



Niestety bardzo awaryjna lampa. Po trzech miesiącach się zepsuła. Lepiej chyba kupić Metza jakiegoś.
Wygląd ładny to nie wszystko.



Gdybym znalazł za 800 zł 42 to bym z chęcią kupił :)


i na tej podstawie zrezygnowałeś?
wyobraź sobie że tych lamp używa tysiące ludzi i jakoś nie narzekają
a to były przypadki jednostkowe