anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lenspen Sensorklear II

kamil1114
Początkujący

Lenspen Sensorklear II

Dzisiaj dostałem Lanspena , ale nie wygląda on za solidnie. Taka trójkątna główka , z jakąś czarną mazią. Może te pytanie wyda się śmieszne , ale co nim wolno czyścić ? Lustro , matryce , migawkę , czy jeszcze coś innego ?

35 ODPOW. 35
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Migawki to Ci niczym nawet dotknąć nie wolno!
Lustra, lepiej też ale czasem trzeba (chyba - bo mnie się przez 40 lat jeszcze nie zdarzyło)

Lenspena jeszcze nie mam więc nie odpowiem (nie ma tam instrukcji - może są różne?) - najlepiej zaczekaj na krisa - On jest spec od lenspenów :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

lenspen wersja sensorklear jak nazwa wskazuje używać należy do czyszczenia sensora (matrycy). Zarówno do matryc CCD jak i CMOS (info ze strony producenta).
Jeśli chcesz czyścić np. obiektywy - do tego jest po prostu "Lenspen".
Żadnych luster, migawek i innych tym nie czyść !
matryca, matryca, matryca ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

Ok , dziękuję za pomoc. Mam jeszcze problem w odróżnieniu migawki od matrycy.

docentstopczyk
Początkujący

ja mam Lenspena I ale jeszcze nie próbowałem :)

kamil1114
Początkujący

Ja też jeszcze nie próbowałem , na razie się boję :smileyredface:

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

A ja już smarowałem nim po matrycy - wrażenia są nie do zapomnienia.
I właściwie to nadal mam jeszcze małe plamki - ilekroć pozbędę się jednych, w trakcie czyszczenia pojawiają się kolejne, więc trzeba to zrobić (czyścić) bardzo dokładnie.
W sumie 'mazak' działa i właściwie już teraz to mogę cały czas czyścić matrycę - jednak pierwsze wrażenia zostaną w świadomości do końca. Coś jakby operacja na otwartym sercu :P

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

przy okazji zapytam. Mój lenspen sensorclear jest suchuteńki. Rozumiem że tak ma być? Czyściłem nim delikatnie matryce i wyczyścił prawie wszystko. Spróbowałem na dłoni lekko maznąć i pozostawił mi czarny ślad trudny do zmycia nawet mydłem... Rozumiem że taki objaw to norma czy ja dostałem jakiś lewy :)?

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

maro_ka miałam ten sam odruch, też został czarny ślad ;)

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

Ja zanim coś wcisnę do lustrzanki testuje na sobie :) nie wiem czy to dobry odruch :)
aż boje się jak przyjdzie izopropanol :c6