anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Mikrofon do A580

TMiN-----
Początkujący

Mikrofon do A580

wg danych z optycznych sugerowane do A580 są dwa modele ECM-ALST1 lub ECM-CG50. Ceny niestety masakra odpowiednio około 550 i 800 zł. Czy wiecie może coś o zamiennikach ew jakie parametry mają te mikrofony ( wkładka pojemnościowa czy dynamiczna i ew jakiego typu wzmocnienie jest tam zastosowane, bo na zdjęciu widać jakiś włącznik co sugeruje że dźwięk jest poddawany jakieś obróbce już na poziomie mikrofonu. Filmowanie w A580 raczej traktuję marginalnie i nie będę z niego korzystał codziennie więc zakup oryginała jest deko zbyt drogim gadgetem. Enyłej czy ktoś ma już jakieś doświadczenia w tej materii ? :D

24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Faktycznie ceny naszych firmowych mikrofonów lekko odstraszają od zakupu

TMiN napisał(a):

Ceny niestety masakra odpowiednio około 550 i 800 zł.


Na alle znalazłem za 380
Jest wyjście z sytuacji ale w każdym przypadku trzeba się liczyć albo z kosztami albo posiadać trochę umiejętności i wykonać we własnym zakresie

TMiN napisał(a):

wkładka pojemnościowa czy dynamiczna


W 99% używa się wkładek pojemnościowych

TMiN napisał(a):

na zdjęciu widać jakiś włącznik co sugeruje że dźwięk jest poddawany jakieś obróbce już na poziomie mikrofonu.


Przeważnie jest to filtr wysokiej częstotliwości do eliminowania zakłóceń
Znalazłem dwie oferty godne uwagi :
1 http://allegro.pl/audio-technica-atr625 ... 15367.html " target="_blank
fajny mikrofon choć trzeba wydać 200 stówki
2 http://allegro.pl/mikrofon-stereo-kieru ... 54117.html " target="_blank
i tu już trzeba się trochę pobawić by dorobić stopkę
Ci którzy potrafią dłubać w elektronice mogą wykonać we własnym zakresie wykorzystując mikrofon np. od dyktafonu lub z pojedynczych wkładek, koszt 10-15 zeta

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

A co gdy podłączymy najzwyklejszy mikrofon dynamiczny? Zadziała to z puszką?

TMiN-----
Początkujący

200 już się robi akceptowalne.... co do wkładek to mam kilka ...zostało mi po czasach gdy w domu miałem CB radio :D

Skoro nie ma wzmacniacza tylko filterek to pokusiłem się o test i podpiąłem mikrofon z komputera i efekt jest powalający..... (oczywiście w stosunku do mikrofonu wbudowanego) Nie pozostaje nic innego jak zrobić samemu z dwóch wkładek stereo i cieszyć się lepszym dźwiękiem. Dzięki za info.

TMiN-----
Początkujący

acinloop napisał(a):

A co gdy podłączymy najzwyklejszy mikrofon dynamiczny? Zadziała to z puszką?



Podłączyłem pojemnościowy i działa.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

acinloop napisał(a):

A co gdy podłączymy najzwyklejszy mikrofon dynamiczny? Zadziała to z puszką?


Zadziała, jeśli przepuścisz sygnał przez przedwzmacniacz

TMiN napisał(a):

zostało mi po czasach gdy w domu miałem CB radio :D


narobiłem tego dziesiątki jak nie setki, najlepsze pojemnościówki są w nokiach :smileymrgreen:

TMiN-----
Początkujący
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

SZFENDAK napisał(a):

Zadziała, jeśli przepuścisz sygnał przez przedwzmacniacz


Czyli pojemnościowy nie wymaga w tym przypadku przedwzmacniacza?

TMiN-----
Początkujący

nie.... w związku z tym planuję mały projekt ... dwie wkładki i mocowanie na sankach lampy zewnętrznej i jakieś futerka

Rydzek
Początkujący

Witam wszystkich użytkowników ...
Mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy ten mikrofon: http://allegro.pl/mikrofon-stereo-kieru ... 54117.html który link do tej aukcji podał SZFENDAK będzie pasować do :c56 580 ?