anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

obiektywy minolty a sony Alfa

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

obiektywy minolty a sony Alfa

witam wszystkich ,
mam pytanko , mam a 450 od kilku dni , jest to moja pierwsza lustrzanka cyfrowa , podobno podejdą mi obiektywy minolty , tylko które AF MD MC jakie sa miedzy nimi różnice ? , czy potrzebuje jakichś przejściówek?

podobna sytuacja dotyczy lamp minolty ,
ale tu sony już podaje zgodność z funkcjami :c56 , natomiast co polecacie , z minolty do zastosowania w :c56

z góry dziękuje i pozdrawiam

23 ODPOW. 23
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

denerwuje mnie to że w :c56 nie mogę na lampie ustawic dłuższego czasu niż 1/160



sorki , chodziło mi oczywiście o czasy krótsze niż 1/160, znaczy mówisz że nie będe mógł
ustawić razem z tą lampą szybszej migawki ? no cóz zrobiłem zakupy i jak mi to po przychodzi to wstawie opinie o pilocie,dyfuzorze do pop-up i lampie

a co powiecie o tych obiektywach AF 28-100
http://www.dyxum.com/images/Lenses/35/35_2.jpgwarto ?

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Nic specjalnego kit do analoga :c20

http://www.dyxum.com/lenses/detail.asp?IDLens=35

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

znaczy ok? or not ok?
w skali od 1 do 10

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tego akurat nie miałem, ale mam bardzo podobny 28-85/3,5-5,6. Bardzo ładny, plastyczny obraz (jak dla mnie), ale niestety bardzo słaby pd światło.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

dzięki Tadeusz , właśnie zakupiłem z body dynax 5 , może jest ktoś chętny na body?

to pytanie jeszcze z innej beczki , czy obiektywy do body pół-klatkowych :thumbsup: są inaczej opisane niż pełno klatkowe. czy oznaczenie ogniskowych jest znormalizowane do pełnej klatki i czy obiektyw z
:c56 450 podejdzie m kiedyś do soniaka pełno klatkowego ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

joo napisał(a):

dzięki Tadeusz

to pytanie jeszcze z innej beczki , czy obiektywy do body pół-klatkowych :thumbsup: są inaczej opisane niż pełno klatkowe. czy oznaczenie ogniskowych jest znormalizowane do pełnej klatki i czy obiektyw z
:c56 450 podejdzie m kiedyś do soniaka pełno klatkowego ?


Obiektywy do aparatów z matryca APS-C, są oznaczane przez Sony, jako DT.
Inni producenci stosują swoje oznaczenia. Taki obiektyw z aparatem FF (pełnoklatkowym), nie pokryje całej matrycy, więc będzie albo mocna winieta, albo wręcz kółko na środku (jak z fisheye, ale bez zniekształceń.
A oznaczenia ogniskowych na obiektywach do DSLR, SLT, NEX itp. są zawsze rzeczywiste. Czyli bez żadnych przeliczników.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

joo napisał(a):


to pytanie jeszcze z innej beczki , czy obiektywy do body pół-klatkowych :thumbsup: są inaczej opisane niż pełno klatkowe. czy oznaczenie ogniskowych jest znormalizowane do pełnej klatki i czy obiektyw z
:c56 450 podejdzie m kiedyś do soniaka pełno klatkowego ?



Obiektywy Sony do aparatów z matrycą APS-C (czyli nie pokrywające pełnej klatki) są oznaczone DT. Inni producenci używają swoich oznaczeń: Tamron Di II, Sigma: DC, jeszcze inni nie wiem. Oznaczenie ogniskowych jest jedno gdyż ogniskowa to cecha obiektywu i niezależnie do jakiego aparatu (pod względem rozmiaru matrycy) podepniesz dany obiektyw to jego ogniskowa zawsze będzie taka sama. Zmieni się tylko kąt widzenia danego obiektywu.
A co to znaczy: obiektyw z :c56 450 - chodzi Ci o obiektyw kitowy? To nie, nie będzie pasować. Albo inaczej - pasować będzie, będzie pracować, tylko na szerokim końcu będziesz miał dużą winietę. Jeżeli chodzi o obiektywy Sony, Minolta i Konica Minolta z mocowaniem bagnetowym A (czyli Sony i Minolta AF) to wszystkie obiektywy można podpiąć do każdego korpusu cyfrowego, autofokus i przysłona będą działać, może nie funkcjonować ADI. W drugą stronę (z korpusami analogowymi) obiektywy z SSM pracują tylko z niektórymi, nowszymi korpusami. Poza tymi wyjątkami zgodność mocowania jest.

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

no to mam kolejne pytanie , dotyczące obiektywów Minolty , tym razem chodzi o stałki, czy i jakie obiektywy minolty.lub dedykowane do minolt , pasują do sony, jak muszą być oznaczone, czy są stałki minolty z Af-em,jak je rozpoznać, jakie stałki i jakich firm polecacie ?

(ps chciałem wstępnie kupić taki w okolicach 35mm, aby sprawdzić jaka jest różnica w zdjęciach ze stałki 35 a zoomem 35,(( nie za drogi))

a jeszcze jakby ktos mógł mi napisać coś o obiektywach Apo i aspherical , tak po ludzku ;)

Dzięki :c22

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

joo napisał(a):

czy i jakie obiektywy minolty.lub dedykowane do minolt , pasują do sony, jak muszą być oznaczone


jeszcze raz bo już było na początku wątku
wszystkie obiektywy Minolta AF pasują do korpusów SONY

joo napisał(a):

czy są stałki minolty z Af-em,jak je rozpoznać,


całe mnóstwo dla ułatwienia
http://mkropa.republika.pl/
http://www.mhohner.de/sony-minolta/lenses.php

joo napisał(a):

jakie stałki i jakich firm


SIGMA
TAMRON
TOKINA
wszystkie z bagnetem Minolta/SONY AF

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

joo napisał(a):


a jeszcze jakby ktos mógł mi napisać coś o obiektywach Apo i aspherical , tak po ludzku ;)



Na poprzednie pytania odpowiedział Ci Karol, ja, jeżeli będę umiał, postaram się odpowiedzieć na to pytanie.
Obiektywy to są soczewki. Soczewki stosowane w obiektywach są wyprodukowane przez człowieka. A jak wiadomo, na świecie chyba nie ma nic doskonałego co zostało wyprodukowane (doskonałe są tylko rzeczy stworzone - kobieta na przykład :c20 ). Sorry za wstęp, mam nadzieję, że nikt się nie obraził.
No to jeszcze jedno zdanie wstępu. Światło to fale o różnej długości.
Każda soczewka ma wady. Wada, która polega na ogniskowaniu promieni o różnych długościach fali w różnym punkcie (w soczewce następuje załamanie promieni świetlnych tak aby przecięły się w jednym punkcie zwanym ogniskiem soczewki, ale promienie niebieskie załamują się inaczej niż promienie czerwone) nazywamy aberracją chromatyczną. Objawia się tym, że na kontrastowych krawędziach widać fioletowe obwódki. Aby temu zaradzić stosuje się układy soczewek - ponieważ, tak jak napisałem wcześniej, każda soczewka ma błąd to jeżeli dobierzemy odpowiednie soczewki wyprodukowane z różnego rodzaju szkła to możemy tą aberrację skorygować - taki obiektyw dwusoczewkowy nazywa się achromat. Stosuje się również soczewki ze specjalnego, drogiego szkła zmniejszającego ten zły efekt - taki obiektyw nazywamy apochromatyczny. Jest jeszcze jedna metoda stosowania z soczewkami siatek dyfrakcyjnych (obecnie stosowana przez Canona).
Aberracja sferyczna to wada polegająca na tym, że promienie światła przechodzące przez brzegi soczewki ogniskują się (przecinają) w innym punkcie niż te przechodzące przez środek soczewki. Objawia się to taką poświatą, mgiełką, zmiękczeniem ostrej krawędzi. Oczywiście znaleziono rozwiązanie i tego problemu. Najprostszym jest zastosowanie w obiektywie (a jak wiadomo, obiektyw to najczęściej układ soczewek) soczewek o przeciwnych kierunkach aberracji, które w sumie się znoszą. Obecnie stosuje się specjalne soczewki, które nie są, tak jak tradycyjne, wycinkiem sfery tylko wycinkiem hiperboli - takie obiektywy nazywamy aspherical (wiadomo, że tam są zastosowane soczewki korygujące aberracje sferyczną - soczewki asferyczne).
Czy było po ludzku to nie wiem, ale jakby co to mogę spróbować się poprawić.