anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Planar T* 85mm f/1.4

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Planar T* 85mm f/1.4

Zastanawiałem się od dłuższego czasu, dlaczego ten obiektyw jest niedoceniony, podczas gdy to dzieło sztuki, to u mnie wół roboczy...

http://www.photozone.de/sony-alpha-aps- ... s_za_85_14
http://www.photozone.de/sonyalphaff/554-zeissza85f14ff

Testy optycznych pomijam...

Modeluje S*
Planar i jego pełny otwór względny...

23 ODPOW. 23
profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Pare przykladowych zdjec z CZ 85 i swietle 1.4 (A300).
Nie sa to artystyczne zdjecia czy portrety, wiec prosze nie jezdzic po nich i po autorze...

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

buzz napisał(a):

Pare przykladowych zdjec z CZ 85 i swietle 1.4 (A300).
Nie sa to artystyczne zdjecia czy portrety, wiec prosze nie jezdzic po nich i po autorze...



Chłopie, drugie zdjęcie byś troszkę wykadrował i miałbyś super czad fotkę z podpisem np. "sjesta", "poobiednia drzemka", "odpoczynek" lub podobne (wiem, że nie w tym celu były wstawiane te fotki ale poza kangura robi temat :smileythumbsup: ).

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Postanowilem wrzucic kolejne zdjecia wykonane obiektywem Carl Zeiss 85/1.4 oraz aparatem A300. Rozsypal sie ten plastik-fantastik (mowa o aparacie), bynajmniej nie od upadku... ale zdjecia robic, mniej lub bardziej precyzyjnie, mogl - wiec je robilem. Na Santorini przestal widziec karte... a zapasowej brak akurat bylo. Kupilem na miejscu chinska, w cenie astronomicznej, ale przynajmniej dzialala. Odpadl metalowy pierscien od mocowania obiektywu w aparacie podczas wymiany obiektywu... W wizjerze widzialem obraz przesuniety wzgledem tego co rejestrowala matryca... no, ale nie o aparacie tu mowa.

Wiekszosc zdjec wykonalem jak japonski turysta... do tego z wiercacym sie dzieckiem na rekach, ale cos tam wyszlo. Zamiescilem tutaj jedynie zdjecia wykonane omawianym obiektywem.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Kurczę, co Ty robisz z a300, że jest w takim jak opisany stanie?

Zelmer
Początkujący

Tak sie zastanawiam nad kupnem tego szkielka, ale nie wiem czy wybrac ten czy tez 135mm :c3
Nie wiem ktory byl by lepszy na portrety no i rowniez do spacerku na moja matryce...
Wiem ze 135mm moze byc juz jak mini tele i bedzie trzeba byc naprawde daleko od fotografowanej osoby, ale z drugiej strony czy to zle?
Macie jakis pomysl?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

85 ma "właściwszą" ogniskową, 125 jest... no po prostu jest lepszy... :c18 Weź oba :nauseated_face:

A poważnie do pełnej klatki na 100% 135/1,8 a do APSC... no, musisz chyba sam zdecydować :c63

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Oba są świetne i mogą być nazywane dziełami sztuki :c20 Wybrałbym jednak 135-tkę bo to większe dzieło :D Mam na APSC i "wąskość" mi nie przeszkadza. Podepniesz, zrobisz kilka zdjęć i stwierdzisz, że to mistrzostwo świata :D

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Trudno stwierdzić - musisz samemu sobie na zoomie (jak posiadasz) ustawić 85 lub 135mm i zacząć strzelać na tych ogniskowych - zobaczysz, jak Ci się podoba.
Mnie na APSC zdecydowanie bardziej podoba się Planar, ale też używam Sonnar'a. Na matrycy 35mm już mi to obojętne czy będę strzelał Planar'em czy Sonnar'em. W średnim formacie jest jeszcze inaczej - wół roboczy to Sonnar (180mm), ale też bezproblemowo używam Orestegora (300mm). Kwestia przyzwyczajenia się do danej ogniskowej.

Planar'a uwielbiam... :c2

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Deviant napisał(a):


Planar'a uwielbiam... :c2


Mimo, że swojego(jeszcze) nie mam, to podpisuję się pod tymi słowami :c20