anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z TC 2x

mikael-----
Początkujący

problem z TC 2x

odebralem wlasnie tc sigma apo teleconverter 2x EX DG. i nie potrafi mi zlapac ostrosci . poza tym cos lata w srodku na boki , jak zdjalem dekielek jest tam taki suwak i to on lata ,jakby nie zalozyli sprezynki bo w kazdym innym obiektywie ten suwak jest na sprezynce. a na dodatek w manualu moge zrobic fotke z f2.8. czy ktos ma taki TC ? i moglby sprawdzic ten suwak czy luzno chodzi na boki?

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

ten suwak jest właśnie od przenoszenia przysłony i trochę dziwne że lata
sam opisałeś że coś lata w środku więc to zapewne sprężynka właśnie od suwaka

mikael-----
Początkujący

nie , napisalem ze lata ten suwak bo nie ma na nim sprezynki . ale odsylam TC do sklepu.i zobaczymy .

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

wyciągnąłem swojego TC (nie pamiętam kiedy ostatnio używałem) co prawda to soligor
ale przeniesienie przysłony też lata luźno i nie mam problemów z ustawieniem innych wartości

profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

Jaki dokładnie obiektyw sigmy posiadasz?

grzybki z barszczem
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

Tak ma być i to jest dobrze.Jak zapniesz szkło a potem całość do body to nic nie powinno latać :nauseated_face:

mikael-----
Początkujący

przyslali mi nowy tc i tez lata suwak od przyslony ale chyba tak ma byc bo jak zapne tc do samego obiektywu to suwak juz nie lata wiec pewnie opiera sie na suwaku z obiektywu . ale nadal nie moze zlapac mi ostrosci i nie moge zrobic zdjecia nawet jak wciskam spust migawki do konca caly czas ustawia ostrosc , a moj obiektyw to sigma 70-200 2.8 II APO EX DG MAKRO HSM

mikael-----
Początkujący

moze cos jest nie tak z obiektywem ? :c14

profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

Trochę czasu minęło od Twojego pytania ale mimo to dopisze jeszcze kilka słów - może ktoś inny na tym skorzysta.
Z tego co mi wiadomo to do poprawnej współpracy obiektywów Sigma HSM wymagane są nowe telekonwertery. Nawet jeśli masz TC z serii EX DG to HSM nie będzie działał poprawnie i takie bieganie obiektywu w tę i nazad jest możliwe (tak reaguje minolta/sony 70-200/2.8 jak się zamontuje TC kenko).
Jeżeli telekonwerter sigma EX DG ma przeniesienie śrubokręta to można być pewnym tego, że nie będzie działał poprawnie HSM. Trzeba szukać jak najnowszych TC Sigmy bez śrubokręta.

http://www.swiatobrazu.pl/photokina_2008_nowe_telekonwertery_dla_systemu_sony_alpha.html

grzybki z barszczem
mikael-----
Początkujący

dzieki teraz juz wszystko jasne . bylem tez w chorzowie w centrum sigmy ale tam nie wiedzieli co jest grane ze to nie dziala, a jeden gosc przyszedl wlasnie odebrac tc 1.4 i mial dokladnie ten sam problem . sprzedawca powiedzial ze maja problemy z tc tylko z aparatami sony , taki problem nie zdarzyl im sie z nikonem czy canonem .