anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SIGMA EF-530 DG SUPER czy SONY hvl 58

weku-foto
Początkujący

SIGMA EF-530 DG SUPER czy SONY hvl 58

Siemka ! Słuchajcie mam dylemat, na ktora lampe sie zdecydowac do a300..bardziej przekonany jestem do hvl 58. Moze mi cos podpowiecie ktora wybrac...
Wiem ze sigma jest odpowiednikiem sony, wiec sa podobne..ale jednak wole popytac

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dla twojej informacji - jestem bardzo bezstronny :)
nie jestem pracownikiem SONY Poland :c20

co do lampy - obawiam, że nie znajdzie się "właściciel" :rolling_eyes:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Crash-----
Początkujący

kris napisał(a):


co do lampy - obawiam, że nie znajdzie się "właściciel" :rolling_eyes:


To mylisz się okrutnie bo już napisałem do kilku na PW, a po za tym kilka postów wyżej sam ich znajdziesz :c37
Ale ok. To może mi podpowiesz co oprócz obracanej głowicy i napisu daje mi więcej HVL58?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

większa liczba przewodnia
zmiana położenia palnika odbywa się bez zbędnych przycisków blokujących (jak w sigmie) - to był ważny powód dla którego zmieniłem hvl42 na hvl58 - nie wiem jaki jest sens z tymi blokadami :c9

a i najważniejsze dla mnie: nie ufam niezależnym producentom
gdybym miał nikona, canona, penataxa, olympusa - kupiłbym lampę tych producentów http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
rose77-----
Początkujący

Siemka ! Słuchajcie mam dylemat, na ktora lampe sie zdecydowac do a300..bardziej przekonany jestem do hvl 58. Moze mi cos podpowiecie ktora wybrac...
Wiem ze sigma jest odpowiednikiem sony, wiec sa podobne..ale jednak wole popytac



Mam pytanko?? :c10 Czy znalazłeś kogoś kto urzywa takiej lampy?? Mam taki sam dylemat jak ty, ale chciałabym żeby lampa faktycznie dobrze działała. Tak amatorsko i troszeczkę w kierunku profesjonalnego :c34 .

weku-foto
Początkujący

aktualnie uzywam hvl 42 ;) i jestem z niej zadowolony :)

temat troszke stary...

doszedłem do wniosku, ze na poczatek 42 starczy. W końcu fotoamator ;) , wiec lepszej na razie nie potrzebuje.

profile.country.pl_PL.title
Mycroft.
Nowicjusz

Systemowa lampa jest... - systemowa i pasuje do wszystkiego. Podpinałem swoją HVL-58 do A700, A500, do Minolty D7D, D5D czy do analogowej minolty D5 - lampa pasuje - Sony zachowało pełną ciągłość kompatybilności i chwała im za to. W drugą stronę też to działa. Lampa Minolty 5600 pasuje do każdego aparatu Sony... Poza tym jak ma się dwie takie lampy to można sobie zrobić bezprzewodowe małe studio :)

Mycroft